İnternet Dünyası

7554444 Konbara puan kazandınız

tuzak

tuzak

Merhaba arkadaşlar.İnterneti ne kadar  sık kullanan biriyseniz dolandırıcılara o kadar fazla rastlamak tasınız.Türkcell’in iş ortagı olan Konbara puanı son günlerde dolandırıcılar çok kullanmakta ve ortaya mağdur insan sayısı artmaktadır.

Konbara puan nedir öncelikle ?

  • 755 44 44, Turkcell’in izin verdiği, kredi kartı ile TL yüklemesi yapan bir firmadır. Bu hattı aramak kesinlikle  ücretsizdir.
  • Kredi yükleme işlemi üye olarak ve üye olmadan yükleme yapma olmak üzere iki şekilde gerçekleşebilmektedir.
  • Üye olmadığınız taktirde yükleme işlemini 5 TL karşılığında yapabiliyorsunuz. Yani üye olmadan hattınıza 20 TL yüklemek isterseniz, bu işlem için toplamda 25 TL ödemeniz gerekiyor.
  • Hattınıza kredi yükleyebilmek için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
  • Sisteme üyelik ücretli. Üye olduğunuz zaman hediye kredi kazanabiliyorsunuz.

Genel olarak Konbara bu peki bize gelen mesajlarda ?

 

Merhaba 100 TL konpara kazandınız yazıyor daha sonra sizden para istiyor.Tabi kendileri çok zeki ya arkadaşların (!)

Size gelen mesajlara çok dikkat etmenizi öneririz öncelerden çok canı yanan kişiler oldu Ülkemizde.Adam Terörist sizden ben savcıyım ben şuyum diye para istiyor.Tabi bizim Türklerin çoğu da saf olduğundan bu parayı gönderiyordu Allah’tan devlet bunun önüne geçmeyi başardı fakat hala daha bu işten para kazanmaya çalışan Ahlaksız insanlar var.

Sözün kısası Bilmediğiniz hiç bir kimseye ne para gönderin nede kişisel bilgilerinizi.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Blog_post_freebie_by_Qamar_Loop
Ne için blog yazıyorsunuz ?
photoshop_tutorials_2
Yeni Başlayanlar için temel photoshop dersleri
1 Comment
  • Turuncu Tatlar Oca 1,2014 at 18:33

    Bu aralar bana ve çevremdekiler bu tür mesajlar o kadar çok gelmeye başladı ki gına geldi. Yok kredi kartınızın düzenli limit artışından 200 TL kazandınız. Puanlarınız 200 TLoldu arayın felan diye. Buişlerden adamlar para kazanıyorlar ki bu kadar ısrarla devam ediyorlar. Bunları engellemenin herhangi biryolu yok mu? Bu dolandırıcıları illa biri mahkemeye mi vermeli? Devlet nitelikli dolandırıcılıkdan direk işlem yapamıyor mu illa birilerinin canının mı yanması gerekiyor.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage