3 Kasım 2013 99pazarlamayaetkisi

.99 faydası varmı ki pazarlamada ?

Merhaba arkadaşlar.  Marketlere girdiyseniz çoğu yerde 0.99 olan ürünleri yada sonunda .99 olan ürünleri görmeniz mümkün. Peki bunların bir etkisi var mı ?

 

Sorunuzun cevabı kocaman bir EVET. Şirketler bir araştırma sonucu insanların .99 olan ürünlerin yaklaşık %117  daha fazla satıldığını fark ediyor. Bu farkta tabii ki bizden kaynaklanıyor. Çünkü insanlara artık bedava mı geliyor anlamıyorum ki ?  

Bu aslında bir satış hilesi ama insanlar hala daha nasıl kanıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Geçenlerde arkadaşımla markete girdik. Girdiğimiz markette alacağımız ürün 2.99 TL idi. İnsan böyle görünce sanki 2 TL miş gibi geliyor. 3 TL olduğu anlaşılmıyor Tongue Out.

Neyse aldık arkadaşım dedi ki Oğuz ben paramın üstünü isteyeceğim vermezse. Ben de  abi bırak 1 Kuruş için değmez dedim Cool.

99pazarlamayaetkisi

Kasaya gittik parasını verdi kasiyer bayan 1 Kuruşu vermedi :D. Hadii al başına belayı. Arkadaşım parayı istedi :D. Bayan kasiyerde 1 Kuruş olmadığı için 5 Kuruş verdi :D. Yani sonuç fok balıkları çok yalnız Cry.

 

Tabii bazı marketlerde de sırf bunun için 1 kuruşluk yerleri var. Yani demeye çalıştığım şey aslında  bu pazarlama taktiği gerçekten çok sağlam. Bunu kullanın kesinlikle.

 

Hadi hepinize sevgiler saygılar … :).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz