İnternet Dünyası

.99 faydası varmı ki pazarlamada ?

99pazarlamayaetkisi

Merhaba arkadaşlar.  Marketlere girdiyseniz çoğu yerde 0.99 olan ürünleri yada sonunda .99 olan ürünleri görmeniz mümkün. Peki bunların bir etkisi var mı ?

 

Sorunuzun cevabı kocaman bir EVET. Şirketler bir araştırma sonucu insanların .99 olan ürünlerin yaklaşık %117  daha fazla satıldığını fark ediyor. Bu farkta tabii ki bizden kaynaklanıyor. Çünkü insanlara artık bedava mı geliyor anlamıyorum ki ?  

Bu aslında bir satış hilesi ama insanlar hala daha nasıl kanıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Geçenlerde arkadaşımla markete girdik. Girdiğimiz markette alacağımız ürün 2.99 TL idi. İnsan böyle görünce sanki 2 TL miş gibi geliyor. 3 TL olduğu anlaşılmıyor Tongue Out.

Neyse aldık arkadaşım dedi ki Oğuz ben paramın üstünü isteyeceğim vermezse. Ben de  abi bırak 1 Kuruş için değmez dedim Cool.

99pazarlamayaetkisi

Kasaya gittik parasını verdi kasiyer bayan 1 Kuruşu vermedi :D. Hadii al başına belayı. Arkadaşım parayı istedi :D. Bayan kasiyerde 1 Kuruş olmadığı için 5 Kuruş verdi :D. Yani sonuç fok balıkları çok yalnız Cry.

 

Tabii bazı marketlerde de sırf bunun için 1 kuruşluk yerleri var. Yani demeye çalıştığım şey aslında  bu pazarlama taktiği gerçekten çok sağlam. Bunu kullanın kesinlikle.

 

Hadi hepinize sevgiler saygılar … :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
2014pazarlama
Seo için Resim seçimi
photoshop_tutorials_2
Yeni Başlayanlar için temel photoshop dersleri

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage