İnternet Dünyası

.99 faydası varmı ki pazarlamada ?

99pazarlamayaetkisi
0

Merhaba arkadaşlar.  Marketlere girdiyseniz çoğu yerde 0.99 olan ürünleri yada sonunda .99 olan ürünleri görmeniz mümkün. Peki bunların bir etkisi var mı ?

 

Sorunuzun cevabı kocaman bir EVET. Şirketler bir araştırma sonucu insanların .99 olan ürünlerin yaklaşık %117  daha fazla satıldığını fark ediyor. Bu farkta tabii ki bizden kaynaklanıyor. Çünkü insanlara artık bedava mı geliyor anlamıyorum ki ?  

Bu aslında bir satış hilesi ama insanlar hala daha nasıl kanıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Geçenlerde arkadaşımla markete girdik. Girdiğimiz markette alacağımız ürün 2.99 TL idi. İnsan böyle görünce sanki 2 TL miş gibi geliyor. 3 TL olduğu anlaşılmıyor Tongue Out.

Neyse aldık arkadaşım dedi ki Oğuz ben paramın üstünü isteyeceğim vermezse. Ben de  abi bırak 1 Kuruş için değmez dedim Cool.

99pazarlamayaetkisi

Kasaya gittik parasını verdi kasiyer bayan 1 Kuruşu vermedi :D. Hadii al başına belayı. Arkadaşım parayı istedi :D. Bayan kasiyerde 1 Kuruş olmadığı için 5 Kuruş verdi :D. Yani sonuç fok balıkları çok yalnız Cry.

 

Tabii bazı marketlerde de sırf bunun için 1 kuruşluk yerleri var. Yani demeye çalıştığım şey aslında  bu pazarlama taktiği gerçekten çok sağlam. Bunu kullanın kesinlikle.

 

Hadi hepinize sevgiler saygılar … :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
creativity_for_the_web2_08
Haftalık Web & Mobil Yaratıcılık siteleri #3
franke-servis
İstanbul Özel Franke Onarım-Montaj Servisi!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz