22 Eylül 2013 photoshoplego

Adobe Photoshop Lego

Bildiğiniz gibi günümüzde fotomontaj olsun, grafik tasarım olsun gerekse bazı filmlerin sahneleri olsun bir çok yerde kullanılan bir programdan bahsedeceğim.

 

Aslında bu programın bir sürü versiyonu var. Fakat Photoshopta versiyon 1 versiyon 2 diye adlandırılmaz. Csx diye adlandırılır. Mesela photoshop cs1 cs2 cs3 gibi. Şuan piyasada programın en son sürümü Photoshop cs6.

Photoshop bir çok yerde kullanılır diyoruz fakat ne özelliği var ki bir çok yerde kullanılıyor ?

 

Photoshop tam bir resim editleme canavarıdır. Çirkin bir insan yüzünü jennifer lopez yüzüne bile çevirebiliyorsunuz. Fakat sorun şu ki program muhteşem olduğu kadar da karmaşık. Öğrenmesi çok zor bir program. Kendi başınıza Photoshop programının tamamını öğrenmek oldukça güçtür.

 

Fakat gerek e-kitap satın alarak ,gerek gerçek hayatta bulabileceğiniz eğitim kursları sayesinde bu karmaşık bir o kadarda başarılı programı kullanmanız mümkün olabiliyor.

 

Size Photoshop programının bizce tek kötü yanından bahsedeceğim. Bu yanı ise : Çok başarılı bir program olmasına rağmen fiyat olarak çok büyük bir meblağ istiyor. Grafik tasarım işine tam anlamıyla giriş yapmak istiyorsanız, Photoshop Cs6 programını yani photoshopun son versiyonunun kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Photoshop Cs6 indirerek hayallerinize dokunmayı sağlayabilirsiniz.

Son günlerde takip ettiğim bir kişi olan Rick Garcia adlı sanatçı harika bir tasarım çizmiş ki hayran kaldı herkes :).

Bu çizmiş olduğu photoshop’un arayüz değişimi idi.

İşte çizmiş olduğu şaheser :

photoshoplego

Adobe Photoshop Lego” için 126 yorum

 1. Adobe Photoshop Lego birçok kolaylıkla tasarımlarınıza can katıyor. Grafik tasarımı ile uğraşıyorsanız bu program işinize çok yarayacaktır. bu versionda karmaşıklıklar oldukça azalmış çok daha kolay kullanım kolaylığı sunuluyor.

 2. photoshop gerçekten grafik / tasarım alanındaki en gelişmiş program. programı kullanabilmek bile büyük iş. görünen işlevleri dışında içerisinde onlarca uzmanlık gerektiren işlevler var.

 3. Photoshop kullanmasını bilen için gerçekten faydalı ve kesinlikle yararlı. Son yıllarda özellikle kullansam da böyle paylaşımlar gördükçe, daha hiç bir şey bilmiyormuşum gibi geliyor. Bu tarz paylaşımlara devam ederek daha çok bilgi vermeniz dileğiyle.

 4. Harika bir çalışma olmuş kesinlikle ve şimdi daha iyi anlatım, photoshop programını kullananları. Yazıyı yazan ellerinizi tebrik ediyorum.

 5. Bir yazı vardı, az önce hatırladım. “Photoshop’ta yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı” diye. Gerçekten de teknoloji çok değişti, çok ilerliyor ve güzel de oluyor. Özellikle yeni grafikler, photoshopun sunduğu özellikler web dünyasına renk katıyor.

 6. Photoshop programını ne kadar iyi düzeyde bilirseniz sektördeki yeriniz o kadar sağlamlaşmakta ve yaptığınız işin kalitesi de program bilginizin düzeyine bağlı olarakta artmaktadır.

 7. Photoshop hakkında verdiğiniz bilgiler gayet güzel olmakla birlikte biraz daha ayrıntı verilseydi daha iyi olabilirdi verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

 8. Photoshop’da bir şeyler yapmak, yapılan emeğin sonucunu görmek gerçekten güzel. Ben genelde web site tasarlarken photoshop ile çizim yaparak daha sonra css kodlaması yapıyorum. İstediğim bölümü istediğim gibi şekillendirebiliyorum. Konu paylaşımın için teşekkürler, gerçekten güzel anlatım olmuş

 9. Dediğiniz gibi fiyatı çok uçuk o yüzden geliri iyi olan arkadaşlar dışındakiler daha amatör programlarla devam edecektir. Kısa süreliğine de olsa kampanya yapılsa hiç fena olmaz aslında.

 10. Bende photoshop için okadar heves etmiştim internetten videoları izliyodum. Sonra dediğinizi gibi e-kitap ve kursuna gittim. Kendim hiç biyere kaynağa bakmadan güzel tasarımlar çıkardım.Artık aylık ödeme sistemi ile son sürüm photoshop kullanıyorum. Kendimi, çektiğim fotoğrafları vs çok değişik hallere sokuyorum hoş oluyor. Profesyonel eğitim alsamda aslında bilmediğim daha çok olay vardır. Sitenizdeki photoshop makalesi gayet anlaşılır hiç bir bilmeyen içinde gayet açıklayıcı olmuş.

 11. programı daha önce kullanmıştım ve şimdi yine kullanmak istiyorum görsel verilicek en güzel programlardan biridir .

  1. Photoshop çalışmalarına yeni başlayan birisi olarak gerçekten başarılı bir iş çıkarılmıştır. Emeği geçenelre teşekkür ederim.

 12. Photoshop senin hayallerinle sınırlı kalan bir dünya. Sen ne kadar algılarını bakış açını geliştirirsen o kadar photoshopta kullanabilirsin. Teşekkür ederim çok güzel olmuş buda )

 13. fazla anlamasamda şu adobe ürünlerinden hepsi çok kaliteliler ve bu lego işi çok şık olmuş :)) sadece dreamweaver ve çok az photoshop anlıyorum 🙁

 14. Wonderful blog! This is very informative site. I am totally pleased by your excellent work. Many thanks for sharing.

 15. Gerçekten çok açıklamalı ve düzenli bir şekilde olmuş adobe’nin tanıtımı bilmediğimiz konuları bu site sayesinde görmüş ve öğrenmiş olduk çok teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz