İncelemeler Oyun

Aliens: Colonial Marines – İnceleme

aliens-colonial-marines-cheats-600x325
0

EA Tarafından PS2 için çıkarılacaktı oyunun ilk serisi, ama olmayınca  işleri Gearbox üstüne aldı ve işler değişti. Epic Games’in Unreal Engine 3 ile geliştirilen oyunu Alines: Colonial Marines, büyük ilgi gördü. James Cameron’ın Aliens’ının sonrasına gidecekti bu oyun ve daha önce görmediğimiz yerleri, filmin hikayesine katkı sağlayacak bilgileri öğrenecektik. Hatta efsane film serisinden tanıdık unsurlar ve isimler de oyuncuların karşısına çıkacaktı. Alines: Colonial Marines bir FPS oyunu, takım olarak uzaylılara karşı savaşıyorsunuz. USS Sephora ile USS Sulaco arasında yolculuk yapıp, büyük bir yaratık saldırısının ardından kurtarma görevi üstleniyorsunuz. Oyunda Xenomorph adında ezeli bir düşmanınız bulunuyor.

aliens-colonial-marines-cheats-600x325

Gearbox Software, birçok yapımında takım oyun sistemi hazırlar ve oyuncuların taktik yapmalarına imkan sunarak olabildiğince özel tek kişilik oyun deneyimleri vaat ederdi. Colonial Marines’te de beklenen buydu. Birbirinden farklı karakterlerin, kendilerine özel yetenekleri ve ekipmanlarıyla bu büyük operasyonda birbirinden önemli görevler üstlenmesi bekleniyordu, ama maalesef bu gerçekleşmedi. Oyunun yapay zekası çok düşük derecede, bu kötü bir özellik. Adamlarınızı 10 metre geride bıraktınız diyelim. Aksiyona girdiğinizde, ışınlanır gibi önünüzde yavaş yavaş belirip, aksiyona dahil olduklarını görüyorsunuz. Etrafta 5 tane adamımız varken, onları es geçip de en arkada olan bizim karakterimize saldırabiliyorlar. Oyunda bazen karakterler, birbirlerinin arasından geçerek hareket ediyorlar. Oyunda, filmden kalma içindeki mermi sayısını gösteren otomatik tüfek ve flamethrowera da sahibiz.

Pompalı tüfek ve ortamdaki hedefi algılayıp, hedef almaya gerek kalmadan onu ortadan kaldıran bir makineli tüfek var.  Zırh ve sağlık seviyenizi artırmak için de etraftan zırh parçaları ve sağlık paketleri toplayabiliyorsunuz. Senaryo modunda yaptığınız görevler sonucunda puan toplayarak rütbe atlıyorsunuz. Bir çok bölümde özel bonuslar var, (dogtag gibi) bunları buldukça da puan toplayabiliriniz. Colonial Marines, Unreal 3 motoruyla hazırlanan bir oyun. Karakter ve Alien tasarımları iyi, çevre efektleri ve ışıklandırmalar da iyi, ama fizik olarak oyun berbat. Bazı bölümler sürekli birbirini tekrarlayabiliyor, bu da oyuncuyu sıkan bir etmen. Ama oyun genel olarak iyi, senaryo modunu 7  saat gibi bir sürede bitirebilirsiniz. Oynanılabilir bir oyun, herkese tavsiye ederim.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Call Of Duty Black Ops 3 Hakkında Herşey
Evden kaçış oyunları!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz