İncelemeler Oyun

Aliens: Colonial Marines – İnceleme

aliens-colonial-marines-cheats-600x325

EA Tarafından PS2 için çıkarılacaktı oyunun ilk serisi, ama olmayınca  işleri Gearbox üstüne aldı ve işler değişti. Epic Games’in Unreal Engine 3 ile geliştirilen oyunu Alines: Colonial Marines, büyük ilgi gördü. James Cameron’ın Aliens’ının sonrasına gidecekti bu oyun ve daha önce görmediğimiz yerleri, filmin hikayesine katkı sağlayacak bilgileri öğrenecektik. Hatta efsane film serisinden tanıdık unsurlar ve isimler de oyuncuların karşısına çıkacaktı. Alines: Colonial Marines bir FPS oyunu, takım olarak uzaylılara karşı savaşıyorsunuz. USS Sephora ile USS Sulaco arasında yolculuk yapıp, büyük bir yaratık saldırısının ardından kurtarma görevi üstleniyorsunuz. Oyunda Xenomorph adında ezeli bir düşmanınız bulunuyor.

aliens-colonial-marines-cheats-600x325

Gearbox Software, birçok yapımında takım oyun sistemi hazırlar ve oyuncuların taktik yapmalarına imkan sunarak olabildiğince özel tek kişilik oyun deneyimleri vaat ederdi. Colonial Marines’te de beklenen buydu. Birbirinden farklı karakterlerin, kendilerine özel yetenekleri ve ekipmanlarıyla bu büyük operasyonda birbirinden önemli görevler üstlenmesi bekleniyordu, ama maalesef bu gerçekleşmedi. Oyunun yapay zekası çok düşük derecede, bu kötü bir özellik. Adamlarınızı 10 metre geride bıraktınız diyelim. Aksiyona girdiğinizde, ışınlanır gibi önünüzde yavaş yavaş belirip, aksiyona dahil olduklarını görüyorsunuz. Etrafta 5 tane adamımız varken, onları es geçip de en arkada olan bizim karakterimize saldırabiliyorlar. Oyunda bazen karakterler, birbirlerinin arasından geçerek hareket ediyorlar. Oyunda, filmden kalma içindeki mermi sayısını gösteren otomatik tüfek ve flamethrowera da sahibiz.

Pompalı tüfek ve ortamdaki hedefi algılayıp, hedef almaya gerek kalmadan onu ortadan kaldıran bir makineli tüfek var.  Zırh ve sağlık seviyenizi artırmak için de etraftan zırh parçaları ve sağlık paketleri toplayabiliyorsunuz. Senaryo modunda yaptığınız görevler sonucunda puan toplayarak rütbe atlıyorsunuz. Bir çok bölümde özel bonuslar var, (dogtag gibi) bunları buldukça da puan toplayabiliriniz. Colonial Marines, Unreal 3 motoruyla hazırlanan bir oyun. Karakter ve Alien tasarımları iyi, çevre efektleri ve ışıklandırmalar da iyi, ama fizik olarak oyun berbat. Bazı bölümler sürekli birbirini tekrarlayabiliyor, bu da oyuncuyu sıkan bir etmen. Ama oyun genel olarak iyi, senaryo modunu 7  saat gibi bir sürede bitirebilirsiniz. Oynanılabilir bir oyun, herkese tavsiye ederim.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Just Cause 3
30-13-reasons-why.w710.h473
13 Reason Why inceleme

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage