İncelemeler

Anarchy Reigns (PS3) İnceleme

ANARCHY-REIGNS-Logo-600x317

Yaklaşık bir yıl önce Japonya’da çıkan oyun, orada büyük bir ilgi görmüştü. Bir yıl sonra Avrupa ve Amerika’da da piyasaya sürülmesinin ardından oyuna ilgi daha çok büyüdü. Oyundaki dünya harap olmuş bir halde, yıkık binalar, patlamış arabalar vs…
Normal insanlığın neredeyse yok olduğu, mutasyonun etkilerinin her yerde görülebildiği, her bir yanı kötü klanlarla çevrili bir dünya. Teknolojiden fazlasıyla nasibini almış, hatta olmaması gerektiği kadar var olan gelişmişliğin gerçek tehlikelerinin kol gezdiği bir dünya. Oyundaki ezeli düşmanlar, Leo ve Jack. Oyunun başında bu iki karakteri seçebilme hakkınız oluyor. Jack, kötü tarafta olan Leo ise iyilerin tarafındaki.   Oyunun ilk dakikalarında karakter tasarımlarından çevre tasarımlarına kadar birçok detayı  görüyorsunuz.

Harita normal olarak büyük bir harita, ancak oyunun ilk başlarında her yer açık değil. Düşman öldürerek ve puanlar toplayarak keşfediyorsunuz oyunu. . Beat ‘em up türündeki yapımda, karşımıza tonla düşman çıkıyor. Tek tek geldiklerine çok az şahit oluyorsunuz. Zira yapay zekaları bunun için yeterli değil. Yapımcılar da kalabalık grup saldırılarının hem daha heyecanlı, hem daha zorlu, hem de göze daha hoş geleceğini bildiğinden böyle bir oyun tarzı yapmak istemişler. Oyunda iki tür görev yapabiliyorsunuz, ana görevler ve yan görevler. Gta serilerinde olduğu gibi. Ana görevleri yaparak senaryoyu devam ettiriyorsunuz, yan görevlerle ise yeni yerler keşfedebilmek için puanlar topluyorsunuz. Tabii bunlar zorunlu değil, ana görevleri yaparak da tüm haritayı dolaşabilirsiniz.  Anarchy Reigns’te silahlar da var, ancak oyunun temelinde yakın dövüş ve bununla birlikte birçok eğlenceli kombo bulunuyor.

ANARCHY-REIGNS-Logo-600x317

Oyunda sınırlarınızı zorlamanız gerekiyor, düşmanlar zorlu ve güçlü. Bir de bunlar arasında Boss’lar var. Bunları indirmek için de bir hayli uğraşmanız gerekebilir. Mücadelelelerin şiddetine göre de birçok obje hasar alabiliyor. Bir barın çatısına çıkabilir ve tabelayı oluşturan bira bardaklarını aşağıya düşürebilirsiniz. Etrafta gizli kalmış objeleri bularak, oyunun ekstralar menüsünde kilitli olan içerikleri de unlock edebiliyorsunuz. Senaryo modunda yaptıklarınız sonucunda karakterinize sürekli yeni özellikler ekleniyor, eskiye nazaran daha kuvvetli hale geliyor. Ancak bu özellikler, kendilerini multiplayer oyun modlarına saklıyor. Oyunun Battle Royale, Deathmatch ve Capture the Flag gibi online modları mevcut. PSN üzerinden ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Oyun grafikleri güzel, ses olarak da kavga efektleri yansıtılmış ve bu da oyuna ayrı bir hava katmış. Oyunu tavsiye ediyorum, şiddet ve kan sevenler için kaçırılmayacak bir oyun.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
253247-aaheader-600x350
Wolfenstein: The New Order (PC) İnceleme
aliens-colonial-marines-cheats-600x325
Aliens: Colonial Marines – İnceleme

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage