İncelemeler

Anarchy Reigns (PS3) İnceleme

ANARCHY-REIGNS-Logo-600x317
0

Yaklaşık bir yıl önce Japonya’da çıkan oyun, orada büyük bir ilgi görmüştü. Bir yıl sonra Avrupa ve Amerika’da da piyasaya sürülmesinin ardından oyuna ilgi daha çok büyüdü. Oyundaki dünya harap olmuş bir halde, yıkık binalar, patlamış arabalar vs…
Normal insanlığın neredeyse yok olduğu, mutasyonun etkilerinin her yerde görülebildiği, her bir yanı kötü klanlarla çevrili bir dünya. Teknolojiden fazlasıyla nasibini almış, hatta olmaması gerektiği kadar var olan gelişmişliğin gerçek tehlikelerinin kol gezdiği bir dünya. Oyundaki ezeli düşmanlar, Leo ve Jack. Oyunun başında bu iki karakteri seçebilme hakkınız oluyor. Jack, kötü tarafta olan Leo ise iyilerin tarafındaki.   Oyunun ilk dakikalarında karakter tasarımlarından çevre tasarımlarına kadar birçok detayı  görüyorsunuz.

Harita normal olarak büyük bir harita, ancak oyunun ilk başlarında her yer açık değil. Düşman öldürerek ve puanlar toplayarak keşfediyorsunuz oyunu. . Beat ‘em up türündeki yapımda, karşımıza tonla düşman çıkıyor. Tek tek geldiklerine çok az şahit oluyorsunuz. Zira yapay zekaları bunun için yeterli değil. Yapımcılar da kalabalık grup saldırılarının hem daha heyecanlı, hem daha zorlu, hem de göze daha hoş geleceğini bildiğinden böyle bir oyun tarzı yapmak istemişler. Oyunda iki tür görev yapabiliyorsunuz, ana görevler ve yan görevler. Gta serilerinde olduğu gibi. Ana görevleri yaparak senaryoyu devam ettiriyorsunuz, yan görevlerle ise yeni yerler keşfedebilmek için puanlar topluyorsunuz. Tabii bunlar zorunlu değil, ana görevleri yaparak da tüm haritayı dolaşabilirsiniz.  Anarchy Reigns’te silahlar da var, ancak oyunun temelinde yakın dövüş ve bununla birlikte birçok eğlenceli kombo bulunuyor.

ANARCHY-REIGNS-Logo-600x317

Oyunda sınırlarınızı zorlamanız gerekiyor, düşmanlar zorlu ve güçlü. Bir de bunlar arasında Boss’lar var. Bunları indirmek için de bir hayli uğraşmanız gerekebilir. Mücadelelelerin şiddetine göre de birçok obje hasar alabiliyor. Bir barın çatısına çıkabilir ve tabelayı oluşturan bira bardaklarını aşağıya düşürebilirsiniz. Etrafta gizli kalmış objeleri bularak, oyunun ekstralar menüsünde kilitli olan içerikleri de unlock edebiliyorsunuz. Senaryo modunda yaptıklarınız sonucunda karakterinize sürekli yeni özellikler ekleniyor, eskiye nazaran daha kuvvetli hale geliyor. Ancak bu özellikler, kendilerini multiplayer oyun modlarına saklıyor. Oyunun Battle Royale, Deathmatch ve Capture the Flag gibi online modları mevcut. PSN üzerinden ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Oyun grafikleri güzel, ses olarak da kavga efektleri yansıtılmış ve bu da oyuna ayrı bir hava katmış. Oyunu tavsiye ediyorum, şiddet ve kan sevenler için kaçırılmayacak bir oyun.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Lara Croft’dan haber
real-boxing1
Real Boxing – İnceleme

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz