Ben

Atletizm Sporunun Önemi ve Gelişimi

İnsanoğlu var olduğundan beri bilerek ya da bilmeyerek atletizm sporunu yapmaktadır. Atletizm fiziksel güç, dayanıklılık ve hız gibi özellikler arayan bir spordur. Atletizm sporunun önemi ve gelişimi bilmek çok önemlidir. Atletizm sporunun içinde bölümleri vardır. Bunlar koşu, yürüyüş, atma ve atlatmalardan oluşan bölümlerdir.

Bu alanda ülkelerin kendi içinde ve uluslar arası alanlarda yapılan yarışmaları da yapılmaktadır. Bu spor dalı ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu, insanların eski çağlarda yaşama mücadelesi verirken vahşi hayvanları avlama ya da onlardan kaçmak için bu sporu yaptıklarını ortaya çıkarmıştır. Kendisini korumak veya avlanmak için önce taş, daha sonra mızrak atma tekniklerini geliştirdikleri anlaşılmıştır. Antik çağda olimpiyat oyunlarının ana yarışması da atletizm olmuştur. İlk olimpiyat şampiyonu M.Ö. 776′da yapılan olimpiyatın 200 metre de ki şampiyonu Elisle Corebus dur. Atletizm de kır koşuları, yol koşuları ve pist koşuları yapılmaktadır. Günümüzde atletizm çok ilerlemiş ve gelişmiş bir spordur. Çok modern salonlar ve pistler yapılmıştır. Çok büyük yatırımların yapıldığı bu spor dalı insanların severek izledikleri spordur. Olimpiyat sporları içinde yer almaktadır. Uluslar arası alanda erkeklerde 23 bayanlarda ise l8 dalda yarışmalar düzenlenmektedir. Türkiye ilk olarak 1924 te olimpiyat oyunlarına katılmıştır. Çok çeşitli yarışma alanları olan atletizm farklı renkteki formalar ile dinlendirici, eğlendirici bir spordur.

İnsanların aileleri ile birlikte gidip izleyebilecekleri bir spordur. Atletizm yarışmalarını seyrettikten sonra kendinizi rahatlamış ve mutlu hissedebilirsiniz. İnsanların vazgeçilmez bir tutkusu haline gelen atletizm sporunun önemi ve gelişimi topluma anlatılmalıdır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Logo
Ünlü Giydirme Oyunları oynayın
Dünyanın En İyi Filmlerini Anında İzleyin

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage