İnternet Dünyası Sosyal Medya Wordpress

Başarılı bir web sitesi oluşturmanın sırları

social-media
0

Merhaba arkadaşlar. Bu makalemizde sizlere “Başarılı bir web sitesi oluşturmanın sırları” adlı makalemiz ile size bildiğimiz tüm sırları anlatmayı planlamaktayız :). Başarılı olmak kime göre domain ile alakalı bir olay. Fakat bana göre bu yanlış. Sizi başarılı yapan en temel etken içeriktir. İnsanlar size alan adınız iyi diye gelmez. İçeriğiniz kaliteli diye gelir. Fakat çoğu insanda ki zihniyet alan adının yönünde. Tamam alan adının akılda kalıcı olması iyidir fakat çok fazla bir etki ettiğini düşünmüyorum şahsen.

Web Hosting

web-hosting

Başarılı etkenlerden birisinin başında Web Hosting geliyor.Siteniz için hosting seçmenin Seo’ya yararı var mı? adlı makalemizden hosting seçiminin ne kadar önemli olduğunu okuyabilirsiniz. Hosting bir sitenin veli nimetidir. Çünkü bir site belirli bir raddeye kadar ziyaretçiyi kaldırabilir. Veyahut sık sık kesilme olursa zararımıza olabilir. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

Alan Adı Seçimi

domain-name

Eğer alan adını baştan seçecekseniz tabii önemi o kadar büyük olmasa da bazı alan adları gibi ilgi çekici. Mesela Google adını artık bilmeyen yok. Hafızalarda bir yer edindi. Domain düşse bile(ihtimali bile yok 😀 ) akılda kalmaya devam edecektir. Bu yüzden alan adı seçiminize dikkat etmenizde fayda var.

Web Sitesi  Haritası

websiteharitasi

Bu çok kolay gelebilir insanlara ama aslında kolay değil. Web siteniz kolay gezilebilen bir site olsun. Sitemap XML adlı eklentiyi kurun ilk başta sitenize. Site haritanız belirli olsun. En azından millet sitenizde ne var ne yok bilsin yani. Yan menüleri düzeltin popüler 5 yazınızı koyun sidebar kısmına :).

Ziyaretçiler İle İletişim Halinde Olun

visitors

Adam sana soru soruyor hiç cevap vermiyon nayn olmaz böyle ! Sen bir yetkilisin. Yani en azından öyle düşün canım benim. İnsanlara yardımcı ol ki onlarda sana yardımcı olsunlar. Sen adama yardımcı olmazsan adam da gün gelir sana yardımcı olmaz. Yapma böyle hatalar. Düşme böyle tuzaklara canım benim. Ziyaretçiler ile seviyeni koru ve  olabildiğince yardımcı olmaya bak. Onlar veli nimettir senin için :). Ne kadar iyi davranırsan bir üst kademe olan takipçi vasfını kazandırmaya o kadar yakın olursun.

 

Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin

keywords

Hangi kelimeler ve hangi alt kelimeler üzerine gidecekseniz bunları belirleyin :). Daha sonrasında sizin için de kolay olur.  Anahtar kelimelerinize uygun yazılar yazarak sitenizi de yükseltirsiniz aynı zamanda.  Tabii her şey yeterince kullanılması gerekiyor. Her cümlede “Anahtar kelimemi geçireyim ben” gibi salakça düşüncelere kapılmayın.

Sosyal Medya Kullanımını arttırın

social-media

Sosyal Medya çok geniş bir mecra. Bazı firmalar sosyal medya platformuna yeni katılıyorlar. Sosyal medya’da güçlü olan her zaman güçsüz olanı geçer. Bu Sosyal Medya‘nın bir kanunudur burası kabul. Peki neden hayran satın alıyorsunuz ?

Bu yüzden şirketiniz aptal durumuna düşmeyecek mi ?

 

Deneyin ve gerçekten daha “popüler” göründüğünüzü zannedin şirket olarak. Ve kendinizi kandırmaya devam edin.

Sosyal Medya gerçekten gün geçtikçe şeytan işine dönmeye başlıyor. Takipçi satanlar , beğeni satanlar , sayfalarını satanlar. Yakında   bunu bir sektör olarak görürseniz hiç şaşırmayın. Bunun iyi yönleri de yok değil tabi ki de, çoğu insan iş sahibi oluyor bu sayede.

Ya bizler ?

Firmaların sahte referansları olalım.

Sahte videolarını izleyelim.

Sahte yorumlar yapalım

Sahte olmayan bir şey kaldı mı ?

Sitemin sıralama düşmesini nasıl engellerim ? adlı konumuza göz atmak isteyebilirsiniz.

Bunları 1. aşama olarak düşünebilirsiniz :).

İlginizi Çekebilir :

Ask.fm Nedir? Nasıl Kullanilir?

Google’nin son güncellemeleri

Orijinal İçerik gerçekten de önemli mi ?

Başka harika bir günde görüşmek üzre :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
dogrucalisma
Doğru çalışma stili oluşturma
cinemagraphs_08
Ücretsiz Pazarlama Teknikleri : Blog geliştirmek

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz