İnternet Dünyası

Başarılı bir web sitesi sırları

01-reflow-workspace-opt-500
0

Web tasarım, aslına bilgi ve yetenek ile sınırlı kalmayıp azim ve istek ile de alakalıdır. Günümüzde 13 yaşında gençler tarafından da yapılıyor 65 yaşındaki bireyler tarafından da.

Öncelikle web siteleri arasında  kullanıcı dostu bir ortam sağlamak gerekir. Başta başarılı bir web sitesinin sırları arasında Web tasarım yer alıyor. Web tasarım etkili kullanıldığı taktirde siteniz için olumlu sonuç verecektir. Aslı önemli olan unsurlar neler diye sorarsanız size anlatalım;

Özgün ve Benzersiz İçerik

Sitenizi ziyaret eden ziyaretçinin aradığı özelliklerden birisi içeriğin anlaşılır derecede olması ve başka sitelerden [ç]alıntı olmamasıdır. Ziyaretçiler özellikle kolay bulunamayan içerikleri çok severler ve zevkle okurlar.

Açılış hızı

Sanırım en can sıkıcı unsur “Açılış hızı” olmalı. Ziyaretçi aradığı içeriğin sizin sitede olduğunu görünce bir an sevinecektir fakat daha sonra, sitenizin açılış hızının yavaş olduğunu fark edince belli bir süreden sonra beklemekten sıkılacaktır ve sitenize daha giriş yapamadan çıkacaktır.

Özgün Tasarım&Hakkımızda sayfası

Bir ziyaretçi için önemli özellikler arasında yer alan başka bir unsur olarak göze çarpmaktadır. Ziyaretçi başka sitelerde gördüğü tasarımdan başka bir tasarımı görüp etkilenebilir ve siteniz hafızasında yer edinebilir. Hakkımızda sayfasına gelecek olursak, sitenizin özgün bir tasarımı var diyelim ki ziyaretçinin 2. merak edeceği unsur hakkımızda sayfası’dır. Çünkü ziyaretçi sizin hakkınızda bilgi almak isteyecektir.

Genel olarak bakarsak yukarıda saydığımız 3 unsur Başarılı bir web sitesi sırlarını   gösteriyor.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
web-design-tutorials_19
Web Tasarımcıları için 20 En Duyarlı Web Tasarım Eğitimi
Web trendleri
Yönetici Panolar Kullanıcı Deneyimi Trendleri

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz