Ben

Bennu Yıldırımlar Kimdir?

bennu-yıldırımlar-gülümserkenq

bennu-yıldırımlar-gülümserkenq

Bazı oyuncular vardır, o duru güzellikleri ve zarif hareketleri ile izleyicisine huzur verirler. İşte Bennu Yıldırımlar‘da böyle bir karakter bizce. Türk Televizyonları’nın unutulmaz dizisi Süper Baba’nın asi kızı Elif karakteri ile gönlümüze taht kuran, Reşat Nuri Güntekin’in unutulmaz romanı Yaprak Dökümü’nün uyarlama dizisinin Fikret’i rolünde ise bize romanla eş değer başarıda bir oyunculuk sergileyen Bennu Yıldırımlar…

Peki Bennu Yıldırımlar’ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

22 Kasım 1969 yılında doğan başarılı oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1988 yılından ilk televizyon dizisi olan Perili Köşk’te rol alan oyuncu, esasında Süper Baba, Yaprak Dökümü ve 2011 – 2014 yapımı Umutsuz Ev Kadınları isimli dizide adından sıkça söz ettirmiştir. İlk sinema filmini 1992 yılında Adada Son Gece’den başka, yaklaşık olarak 10 tane filmde oynayarak beyaz perdedeki başarısını da kanıtlamıştır.

1994’de Antalya Film Festivali’nde Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü, 1996’da Bedia Muvahhit Ödülü, 1998’de İsmet Küntay Ödülü, 2000’de Sadri Alışık Sinema Ödülü, 2006’da Lions Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve 2008’de Altın Kelebek almaya hak kazanan başarılı oyuncu, kariyerinin zirvesinde olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Günümüzde oyuncu olmanın hayallerini kuran birçok gencin kendine örnek alması gereken Bennu Yıldırımlar, sosyal sorumluluk projeleri ile de sanatçı olmaktan öte, iyi bir insan olmanın gereklerini yerine getirmeyi başarıyor. Kariyeri ve başarıları ile Türk Sineması’nın şansları arasında gördüğüm Bennu Yıldırımlar, tek bir rol ve proje ile değil, yer aldığı tüm projelerdeki rolleriyle adından söz ettirmeyi başaracak kadar etkileyici bir oyunculuk gücüne sahiptir. Yetenek ile eğitimin harmanlanmasının başarılı oyunculuğa giden yolda mihenk taşı olduğunu kanıtlarcasına oyunculuk kariyerine devam eden oyuncu, umarız ki Türk sinemasını tüm dünyaya tanıtma şansını yakalayarak ismini altın harflerle kazımayı başarır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Geleceğe Bir Işık; Ataşehir Arçelik Servisi
aslapesetme
Asla Pes Etme!

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage