Seo Wordpress

Bir web site için olmazsa olmazlar

websiteharitasi

rsz_1how-much-of-your-website-is-really-accessible-to-everyone

Web tasarım dünyası karmaşıktır. Farklı tarayıcılar ile daha da karmaşık bir yerde iyi görünüyor bir tasarım oluşturmak için. Herhangi bir web tasarım ajansı ile çalışmaya başlamadan önce web siteniz için olmazsa olmazlara bir göz atın. Bu sayede sizi dolandırmak isteyen sözde “web tasarımcı” arkadaşlar paranızı kaptırmamış olursunuz.

Tasarımlar açık olmalıdır
Bir site, ilk sayfadan ne hakkında olduğununu veyahut ne için kurulduğunu ziyaretçiye  söylemelidir. Bir kişi bir siteyi ziyaret ettiği zaman site içerisinde kendini kaybede bilmeli ve uzun süreli kalabilmelidir. Bir tasarım açıkça söylemek gerekirse bir şirketin tüm prestijini yansıtır. Tasarım ne kadar şirket ile uyumlu olursa prestiji o kadar yükselir.

seotasarim

Tasarımlar reklamlarla boğulmuş edilmemelidir

Reklamlar günümüzde    para kazanmak veyahut en azından maliyetlerinizi çıkartmanız için gerekli olan şeydir. Ancak, içerikten çok reklam içeren bir web sitesi dikkat dağıtıcı olur ve sitenize bir daha uğramak istemezler. Eğer bir şirket web sitesi tasarlıyorsanız Sosyal medyayı etkin olarak kullanmanız son derece önemli o nedenle siteye girişte bir Pop-up reklamı oluşturabilir ve bu Pop-up içerisine Sosyal Medya içeriklerinizi yerleştirebilirsiniz.

Tasarımlar sitede gezinti için kolay olmalıdır

Bir siteye girdiğinizde aramış olduğunuz ne ise anında bulabiliyorsanız ihtiyacınız olduğunda daha çok ziyaret edersiniz o siteyi. Örneğin, bir online satış mağazasını ele alalım. Biz bir bilgisayar satın almak isteyen müşteri olduğumuzu varsayalım. Siteye girer girmez ilk önce yan menüleri inceler ve daha sonra aradığımı yan menülerde bulamaz isem arama kutucuğunu kullanırdım. Online satış sitelerinin çoğunda ise fark ettiğiniz gibi yan menülerde ayrıntılı alt kategori oluştururlar.

Tasarımlar çatışan renkler veya desenler olmamalıdır

web_based_tool_34
Web sitesi dediğin tüm renkleri birbirine uyumlu olarak ortaya çıkarılmış ve kullanıma sunulmuş olması gerekmektedir. Bir web sitesinde renk unsuru son derece önemlidir. Bir birine uyumlu renkler sayesinde tasarımın görsel yönü ortaya çıkar.

Tasarımlar tüm tarayıcılar ile çalışmak gerekir

Google-Play-for-Education

Eğer bir şirket için web sitesi yaptıracaksanız kesinlikle tüm tarayıcılarda çalışması gerekmektedir. Çünkü sitenize tek bir tarayıcı değil farklı tarayıcılardan da ziyaretçi gelecektir. Örneğin hala günümüzde İnternet Explorer kullanan kişiler mevcuttur.

Tasarımlar sayfadan sayfaya tutarlı olmalıdır

Google-Play
Tasarımda kullanmış olduğunuz sayfalar Css3 ile desteklenmelidir. Css3 ile destekli sayfalar sayesinde arama motoru sitenizi daha üst sıralara taşıayacaktır.

Sonuç: Kesinlikle yaptıracağınız web sitesini profesyonel kişilere yaptırmanızı tavsiye ederiz. Size hem geriye dönük sorunlar olduğunda destek de verebilir.

Not: Bu yazı tamamen bana aittir. Başka bir sitede kaynak göstermeden yayımlayanlar hakkında işlem başlatılacaktır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
wordpress_themes_19
Olmazsa olmaz WordPress eklentileri!
Hızlı index almanın yolları
4 Comments
 • sevimli matematik Mar 6,2016 at 21:20

  çok güzel

 • Serkan Oca 11,2015 at 22:03

  Gerçekten güzel bir yazı kaleme almışsınız. Temanın önemi gerçekten önemli. Güzel tema herzaman +1’dir.

 • tır oyunları oyna May 6,2014 at 11:32

  Web tasarımayeni başlayanlar için çok iyi bir paylaşım olmuş. teşekkürler

 • Haber May 3,2014 at 17:22

  Gerçekten güzel yazı olmuş.Teşekkürler.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage