İnternet Dünyası

Bir web sitesi açmadan önce düşünün

aug-15-a-bloom-of-jellyfish-preview-opt
0

05Bir web sitesi açmaya karar verdiyseniz, açmadan önce düşünmeniz gereken bazı soruları kendinize sorun. İsterseniz sorularımıza geçelim.

  • Neden bir web sitesine ihtiyacınız var?
  • Web sitesi açmak sizin için bir ihtiyaç mı ?  yoksa lüks mü ? 
  • Açmaya karar verdiyseniz hangi sektör neden ?

 

Neden bir web sitesi ihtiyacınız var?

Öncelikle bu konu üzerine değinelim isterseniz. Web sitesi bazı insanlar için bir ihtiyaç bazı insanlar içinse bir kazanç kaynağı halini almaktadır. Öncelikle hangi taraf olduğunuzu seçmeniz gerekir.  Eğer hobi amaçlı açacak iseniz sitenizi standart bir depolama alanı ihtiyacınızı karşılayacaktır.  Fakat örnek vermek gerekirse bir indirme sitesi açacaksanız, hem depolama alanına hemde siteniz için özel web tasarım ajanslarından veyahut web tasarım firmalarından yardım almanız gerekebilir.  Bu da ek maliyet olarak size yansıyacaktır.

Web sitesi açmak sizin için bir ihtiyaç mı ?  yoksa lüks mü ?

Bazı insanlar için web site açıp blog yazarlığı yapmak zevkli ve ilginç bir hobi olarak görülebilir. Fakat bu kategoriye girmeyen insanlar için önemli olan tek unsur kazançtır. Kazanç elde etmek isteyen insan için web site bir ihtiyaç halini alırken ,  keyif için  açılmış  bir web site lükse kaçmaktadır.

Açmaya karar verdiyseniz hangi sektör neden ?

Web sektörüne giriş yapmadan önce rakiplerinizi kesinlikle araştırmanızı tavsiye ederiz. Nedeni ise rakiplerinizin kendi sitelerine özel yaptırmış olduğu tasarımı en iyi örnek olarak verilebilir. Web tasarım konusunda rakibinizden tamamen farklı ve özgün bir tasarım ile sektöre sıkı bir giriş yapabilirsiniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
css_puns_07
CSS Puns & Şakalar ve komik css yapıtları
webdesigninspiration_june_08
Haftalık Web & Mobil Yaratıcılık serisi #2

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz