İnternet Dünyası Sosyal Medya Wordpress

Blog yazarlığı bana ne kazandırdı ?

willberightback-600x280

willberightback-600x280

 

Bu yazı eskilerden yazılmış bir yazımdı  yayımlamak istedim yeniden :).

Aslında bu biraz ironik bir durum. Hatta çok değişik duygular içine girdiğim bir duygu.

Bilgi tecrübe 

Bilgi ve tecrübe kolay kazanılan bir özellik değil. Bu özellikleri savaşarak almanız lazım. Kazanmanız lazım. Tecrübe sürekli araştırarak öğrenilen bir şey. Bilgi de tecrübenin bize vermiş olduğu bilimsel açıklamalar diyebiliriz.  Yaklaşık 3 yıldır blog yazıyorum. Daha doğrusu blog yazmaya gerçek bir adımla .com’lu veyahut .net’li diye değerlendirecek olursak 2 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Özellikle insanlara yardımcı olmayı ve bilmedikleri konuları onlara öğretmeyi seviyorum. Öğretmeye bayılıyorum !

Eskisi gibi bir kitle yakalamayı başardım sanırım. Bu kitleyi elimden kaybetmemeye çalışıyor ve her gün normal sitelerde bulunmayan değişik bilgiler paylaşmaya çalışıyorum.

Arkadaşlık ve dostluk

Gerçek dostlarım kim sanal alemde onu anlıyorum. Eski sitem kapanınca kimler yanımdaydı kimler ortadan kayboldu biliyorum. Şuana kadar 2 buluşmaya gittim. Sanal alemden gerçekliğe yansıyan dostluklar çok daha güzel oluyor. Bunlardan birincisi Onur Öktem idi. Çok tatlı ton ton bir genç kendisi :) . Biraz çabuk sinirlenebiliyor fakat gerçekten iyi niyetli birisidir. Taksimde buluşmaya gitmiştim onunla :) . Taksime gitmek benim için kolay olmasa da o gün tam anlamıyla süper geçmişti. Gerçi biraz mado’yu bulurken zorlanmıştım. İstiklal caddesi üzerinde ve sonlara doğru sol tarafta bir yerdeymiş :) . Araştıra araştıra bulmuştum ama canım çıkmıştı hani :) .

Diğer bir sanaldan gerçeğe dönüş buluşması Çağrı Mustafa Alkan Abim ile :) . Kendisi ile tanışmam biraz garip oldu doğrusu. Bloguna rast geldim bir gün. Baktım ki Kocaeli çevresinde bir yere film çekimlerine gelmiş :) . Dedim müsait olduğunda buluşabilir ve tanışabiliriz abim. Oda müsait bir anda olur dedi. Aradan 1 hafta bir zaman geçmişti sanırım. Buluştuk ve bol bol sohbet  ettik :) . O da izmit ordu evi taraflarındaydı sanırım. Yada ben öyle hatırlıyor da olabilirim :) . Ama gerçekten çok hoş vakit geçirmiştim.

Birde sadece sanalda kalan ama güzel giden dostluklarım var :) .

Bunlarda ; Yalçın Güler , Hale Nur Kumcuoğlu , Veysel Karaselek , Burak Alhas ve Mehmet Burak işçi idi sanırım :) .

Arge Yönüm

Araştırma geliştirme yönümü keşfettim. Blog yazarken. Her zaman bilgiyi nasıl çekip düzenleyeceğimi ve nasıl kullanacağımı öğrendim :) . Çünkü insan bir şey almak istiyorsa onu yapmak için her türlü fedakarlığı da göz önünde bulundurmalı.

Sevgiliye ihtiyacım olmadığını fark ettim

İnternet benim gibi insanları çok yalnız insanlara dönüştürüyor. Yada sadece ben öyle oldum. Çok fazla ortamlara girmez iken, bu aralar bayağı bir ortamlara girmeye başladım :) . Denize gittim , gezdim , tozdum gönlümce dolaştım. Denizde her ne kadar biraz fazla yanmış olsam da değdi bence :) . Ayrıca kendi sınırlarımı kendim belirlediğim aklıma geldi :) . Sınırları çizen siz iseniz çizgiyi belirleyende siz olursunuz :) .

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Logo
Her 2 url ile de aynı içeriğe açılıyor ise!
Genel Anlamda Google ve Servisleri
2 Comments
  • Çağrı Mustafa ALKAN Oca 13,2014 at 09:32

    Valla pek güzel olmamıştı Oğuzhan, sanırım zaman kısıtlıydı ama bundan sonrakinde bol bol zaman olacak 🙂

    • KinqCasTLe Oca 13,2014 at 10:18

      Olsun abim :). Zaman bolsa sıkıntı yok :).

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage