Seo

Blogunuzu öldüren SEO Teknikleri

Seo bazlı site
0

Blogunuz öldüren Seo teknikleri Nelerdir ?

Çoğu zaman ortalıkta dolanan Seo uzmanı gençleri görürsünüz. Siteniz uçacak şöyle olacak böyle olacak. İşte sizi 1. sıraya çıkartacağız diyenler. Neyse konumuza geçelim.

Gizli Metin

seo-ozgunluk

Bazı blogcular yazılan onların okuyucuları görünmez kendi blogunuza metin, ancak arama motoru tarayıcılarının ile tamamen aranabilir. Bunu genellikle okuyucularda göremiyor, birde görmesinler diye metni arka planla aynı renk yapıyorlar. Bu anahtar kelimeler, sonra görünürlüğünü artırmak ve arama motorları tarafından kabul edilmektedir.

Bağlantı Spam

Backlink blogunuzun çevrimiçi başarı için yararlıdır, ama blogunuza bir bağlantı sonrası eğer yerde muhtemelen-ya yapabilirsiniz kötüsü, sen-sen bazı ciddi arama motoru sorun kendinizi bulabilirsiniz için bunu yapmak için bir şirket işe. Spam arama motorları tarafından hoş karşılanmaz, ayrıca spam ile bir şeyler satmak isteyenleri anlayamıyorum. Eğer okuyucular kazanmak istiyorsanız, bir profesyonel olarak gelmek zorundasın, ve bağlantı spam bunu yapmak için bir yol değildir.

Salmastra Kelimeler

Eğer şimdiye kadar herhangi bir bağlamsal anlam ifade etmedi kelimelerin rastgele bir gruplama bulunan sitenin alt ya da yan bir rastgele paragrafı vardı hiç bir blogda rastladınız mı ? Bu anahtar kelime doldurma olarak bilinir. Bu gizli metin benzer şekilde çalışır, sadece anahtar kelimeleri tamamen görüntülenebilir. Yine, bazı blogcular kendi sitesinde anahtar bir ton var, böylece bunu yapmak ve bu anahtar kelimelerin kendi sıralamasını yardım arama motorları tarafından bulunabilir.

Kelimelerin rastgele bir gruplama oluştururken olmasa bile, bunun mantıklı değil rastgele içerik içine anahtar kelimeler atmayın bunlar hala önemlidir. Sizin okuyucular içeriğinizi kolayca okumanızı ve ondan değerli bir şey öğrenmek önemli olamalı.

Gizleme

Bazı blogcular kendi online varlığını artırmak için bir yol olarak gizleme kullanmaktadırlar ve bu iyi bir fikir değildir. Gizleme biri taramasını arama motorları içindir sayfası ve okuyucuların görüntülemek içindir başka bir sayfaya bulunması anlamına gelir. Gerçek sayfanızda anahtar kelime olmayan doldurulmuş içerik, reklamlarınızı, bağlantılar ve SEO yardımcı olmaz başka bir şey olabilir iken bu şekilde, pelerinli sayfa anahtar kelimeleri bolca olabilir.

Başarılı bir online varlığını sahip olmak istiyorsanız arama motorları siyah şapka SEO taktikleri kullanarak, kendi algoritmalarını değişmeye devam ettiği yolu ile akıllıca bir hareket değil,sadece bazı taktikler kötü bakmak ve başka bir yere gitmek için okuyucuların hisleriyle oynamak hiç de doğru bir şey değil.

Siz en iyi bildiğiniz kişilere emanet edin sitenizi yoksa ertesi gün sitenize bakınca kelimenizin ilk 500’de bile olmadığını görünce hiç şaşırmayın.

 

Bu makale 2011 yılında tarafımdan yazılmış ve arşivden çıkartılmıştır :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo-banner
Seo da başlığın önemi
seo-uzmani
Kurumsal SEO danışmanı

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz