Wordpress

Cpanelden wp-admin sifresi degiştirmek

Merhaba arkadaşlar daha demin forumda dolaşırken bir arkadaş siteme wp-admin’den giremiyorum yazmış.Bende daha önce aynı sorun ile karşılaştıgımdan dolayı çözümü biliyordum. Bende bildiğim bir şeyi neden saklayayım dedim ki ?

 

 • Öncelikle sitesiniz CPaneline bağlanmanız gerekiyor. Bunun için http://www.siteadi.com:2082 linkinden veya http://www.siteadi.com/cpanel ile  rahatlıkla yapabilirsiniz
 • Daha sonra sitenizin FTP bilgileri ile giriş yapıyor ve CPanel üzerinden PhpMyAdmin sekmesine ulaşıyorsunuz.
 • Karşınıza çıkacak ekrandaki sol bölmede, sitenizin Database bilgisi ve bir adette Schema alanı bulunur. Bu iki seçenekten kullanmış olduğunuz database şemasını seçiyorsunuz.

 

 • Karşınıza çıkacak ekranın sol tarafından birçok farklı WordPress Klasörü göreceksiniz. Bu klasörler, sitenizde barındırdığınız tüm dosyaların ve içeriklerin depolandığı alanlardır.
 • Sol menüde bulunan WP-USERS seçeneğini tıklıyor ve içeriğine giriş yapıyorsunuz.
 • Karşınıza sitenizde kullanılan kullanıcı isimleri gelmektedir. Kullanıcı adınızın ADMİN olduğunu varsayalım. Alt alta sıralanmış olan kullanıcı isimlerinden ADMİN olanın sol tarafında ki DÜZENLEsekmesine tıklıyor ve değiştirme paneline giriyoruz.

 

 • Karşınıza birçok farklı seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden bazıları user_login ve user_pass seçenekleridir. Biz, şifremizi değiştirmek istediğimiz için user_pass seçeneği ile ilgileneceğiz.
 • Bu seçeneğin karşısında çok karışık bir kodlama seçeneği göreceksiniz. Bu kodlamanın genel adıMD5 Kodlaması olarak bilinmektedir ve şifreleme konusunda en güvenilir şifreleme dili olarak bilinmektedir.

 

 • Bu bölümde varolan şifreniz, MD5 olarak kodlanmış durumdadır ancak siz bu şifreyi sıfırlamak istediğiniz için o kodlamayı değiştirmeniz gerekecek.
 • Orada varolan kod yerine “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” kodunu eklediğiniz takdirde, ADMİN kullanıcısının şifresi “123456″ olarak değişecektir. Bu kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile sitenize giriş yapabilecek ve şifrenizi rahatlıkla değiştirebileceksiniz.

İşlemleri yukarıda yazdığı gibi eksiksiz ve doğru bir biçimde uygularsanız, hiçbir sorun yaşamaksızın şifrenizi değiştirebilme imkanına sahip olacaksınız. Birçok kişi de kendi MD5 kodlamasını oluşturmak isteyebilir. Bunun için GOOGLE arama motoruna MD5 Editor diye arama yaptırırsanız kendi kodlamalarınızı oluşturabileceğiniz bir programa sahip olacaksınız.

 

Admin panel şifremi unuttumdiye bundan sonra saatlerce uğraşmanıza ya da sitenizi tamamen silerek yeniden kurmanıza kesinlikle ama kesinlikle gerek kalmayacak.

Bu sistem sadece wordpress için geçerli degildir Php , Asp veya tüm hazır sistemler için geçerlidir.

İşte bu şekilde direkt olarak şifrenizi 123456 yaptınız.Bir sonra ki makalemizde görüşmek üzere.

passwordprotectdirectories

 

cpanel3

 

usertablosu

 

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
img_html5_html5
Htlm 5 Yeni Elementler
wordpress
Temalarınızı Özenle Seçmelisiniz
2 Comments
 • karbonat çayı Haz 5,2015 at 18:19

  teşekkürler yararlı oldu bu konu çok

 • benzinli jeneratör May 27,2015 at 15:59

  gayet açıklayıcı teşekkürler.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage