Seo

Dinamit ile balık tutmak (Blackhat Seo)

0

Ünlü olan bir söz bulunmaktadır ‘Bana bin adet balık vereceğine balık tutmayı öğretmelisin’ şeklindedir. Bu sözü ben sürekli olarak benimsemişimdir. O sebepten dolayıda anlatmakta olduğum konuların hepsinde genel olarak bu söz çerçevesinde yazı yazıyorum.

Sizler için bu günde“Blackhat SEO” konusunda çeşitli faydalı olabilecek bilgiler açıklamak istiyorum ve bu yazımda da kısaca bu konuya değinmeyi amaçlamaktayım

Blackhat SEO Ne Demektir?

black_hat_money

Arama motorları tarafından yasak olmakta olan ya da benimsenmemiş farklı teknikler kullanarak arama motorlarındaki bulunan pozisyonun yukarılara doğru taşınması işlemine Blackhat Seo denilmektedir.. Bu konunun ayrıntılarına girerek hırsızlara bunun yollarını göstermek kesinlikle istemem. Arama motorlarının istememiş olduğu noktaları okursanız aslında neleri yapmamanız gerektiğini de anlayabilirsiniz.

 

Aslında bu konu biraz dinamit ile balık avlama yöntemine benziyor. Dinamit ile balık avlamak, balık yakalamaya çalışır iken kullanılmakta olan en etkili yöntemlerden yalnızca bir tanesidir. Bu yöntemi kısaca anlatmak gerekirse şöyle bir yöntemdir, dinamiti uygun bir şekilde yerleştiriyorsunuz, suyun içerisindeki tüm canlılar da ölerek yukarıya doğru çıkıyor. Sizde zafer sevinci ile tuttmuş olduğunuz balıklara seviniyorsunuz. Bir defada 3-5 adet balık tutmak yerine siz 100-200 adet balık tutmuş oluyorsunuz. Lakin öldürdürmüş olduğunuz canlılar ve balık yumurtaları sebebi ile yavaş yavaş balık avladığınız yerde balıklar tükenmeye başlıyor. Sizde doğal olarak ekmek kapınızdan oluyorsunuz.

Blackhat SEO’da aynı bu örnekte anlatıldığı gibidir. Blackhat SEO ismi verilmiş olan bu teknikleri uyguladığınız zaman ilk başlarda arama motorlarında hızlı bir şekilde yükselerek üst sıralarda çıkmaya başlarsınız. Daha sonra ise er ya da geç bu yaptıklarınız fark edilir ve web siteniz bu arama motorlarından sonsuza kadar uzaklaştırılır. Yavaş yavaş ve yasal yöntemleri kullanarak web sayfanızın daha üst sıralarda gözükmesini ve normal bir şekilde yükselmesini beklemektense bu yollara başvurduğunuz için de emek vermiş olduğunuz web sitenizin gelmekte olan ziyaretçilerinden de olabilirsiniz. Bu sebep ile bu tarz yasal olmayan yöntemleri kesinlikle denememenizi ve bu tür yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Seo bazlı site
Blogunuzu öldüren SEO Teknikleri
wordpress-mobile-app
WordPress Mobil Uygulama eklentisi

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz