İnternet Dünyası

Dizi-Mag Tamamen Kapandı Mı?

Ülkemizde yabancı dizi izleme hususunda oldukça önemli bir yere sahip olan Dizi-Mag sitesi; daha önceleri dizimag adı ile yayın yapmakta idi. Bir süre önce o alan adının kapatılması üzerine dizi-mag olarak yayın hayatına devam etti. Taki geçen günlerde yaşanan sorunlara kadar. Tekrar alan adının kapatılması üzerine, dizimag1 – dizimag2 … Şeklinde siteyi tekrar farklı alan adlarından açmaya karar verdi yöneticileri.

Lakin, bir süre sonra tekrar baktığımız vakit tüm alan adlarının kapalı olduğunu gördük ve şuan herhangi bir şekilde dizimag sitesine farklı alan adları üzerinden ya da genel alan adı üzerinden ulaşılamıyor. Tabii hal böyle olunca da bir çok farklı haberde sağda solda çıkmaya başladı. En temelde sitenin telif hakkı nedeni ile kapatıldığını hepimiz biliyoruz. Neticede belli yapımların dizilerini ücret ödemeden, yayın hakkına sahip olmadan yayınlıyorsunuz ve bu yasak. Fakat tam olarak sürecin ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Kaynaksız bazı haberler, site sahibinin yakalandığını, tutuklandığını falan söylemekte ama dediğimiz gibi net bir bilgi henüz daha bu konuda yok.

Bir diğer konu ise, Dizi-Mag gibi bu denli düzenli bir şekilde geniş bir arşiv ile hizmet sunan yasal bir site yok. Zira site kendi çevirmenleri ile çoğu diziyi anlık olarak takip ederek kullanıcılara sunmakta idi. Buda bir çok kişinin ki belli sitelere göre günlük 400.000 üstü bir tekil hit olduğu söyleniyor. Yani çok büyük bir kitleye hitap ediyordu. Bu konuda yasal bir benzeri site olursa çok tutacak gibi.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
youtube
Youtube’da Favori 4 Yaratıcı Reklam
wordpress_plugins
Web siteniz ile motive olmanın 8 yolu

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage