İnternet Dünyası

Dosya adı uzantılarını gösterme veya gizleme

dosya uzantıları gizleme
0

Merhaba arkadaşlar. Dosya uzantıları nasıl gizlenir ? Yada dosya uzantıları nasıl gösterilir merak ediyorsanız bu makalemiz tamda size göre :).

 

Windows dosya adı uzantılarını gizler, ancak uzantıları görünür yapmayı da seçebilirsiniz.

Dosya adı uzantılarını göstermek veya gizlemek için

  1. Klasör Seçeneklerini açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası‘nı, Görünüm ve Kişiselleştirme‘yi ve ardındanKlasör Seçenekleri‘ni tıklatın.

  2. Görüntü sekmesini tıklatın, sonra Gelişmiş ayarlar‘ın altında, aşağıdakilerden birini yapın:

    • Dosya adı uzantılarını göstermek için Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle onay kutusunu temizleyin ve sonraTamam‘ı tıklatın.

    • Dosya adı uzantılarını gizlemek için Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle onay kutusunu seçin ve sonra Tamam‘ı tıklatın.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
dosyatürleri
Web için Optimal Dosya Türleri
sosyalmuhendislik
Yanıltıcı E-maillere dikkat!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz