Ben

Dracula Başlangıç filmi inceleme

dracula-untold-drakula-tarihdeki-yalanlar-646
0

dracula-untold-drakula-tarihdeki-yalanlar-646

Dracula, Türk tarihinde bilinen adıyla “Kazıklı Voyvoda”. Romanya tarihinde halk kahramanı olarak bilinen “Kazıklı Voyvoda” yani gerçek adı olan Vlad Tepes, Babsının kral olduğu Transilvanya, Osmanlı işgali altındadır. Osmanlı padişahı Vlad’dında içinde olduğu 1000 çocuk ister ve bu çocukları işkencelerle Osmanlı ordusuna hizmet etmesi için köle olarak büyütür. Bu çocuklara acımasızca işkence yaparken vicdansız bir şekilde adam öldürmeyi öğretirler. İnsanlar birisinin ismini duyunca geri çekilirlerdi onun da ismi Vlad tepes yani DRACULA’dır. Halkını kurtarmak için bir iblisle anlaşma yapan Dracula, halkını koruya bilecek mi?
Çoğu Türk sinema severler Osmanlı tarhini kötülemesi gerekçesiyle izlemese de, Sadece sinema filmi düşüncesiyle izleyip eleştirilerde bulunabilirsinzi. Filmde Dracula efsanesi, Osmanlı tarihini ve Vlad Tepes ile Fatih Sultan Mehmet’in arkadaşlığını harmanlamışlar. Kronojik olarak filme bakarsak filmde çoğu yerde mantık hatalarını görmüş oluruz ve Osmanlı gibi büyük bir cihan devletinide “BARBAR” olarak tanımlamışlardır. Filmin yönetmenliğini ise ilk ciddi film girişimi olan yönetmen Gary Shore yapıyor.

 

İlk filmine göre filmden daha çok çekimlerine, efeklerine olumlu yorumlar alan Gary Shore yönetmenlik koltuğunda başarılı olabileceğini bize gösteriyor. Filmde kullanılan Osmanlı motifli miğferler, zırhlar dikkatimizi çekiyor. Özellikle ilk sahnelerde Transilvanya sarayına gelen osmanlı elçilerinin bir anda Türkçe konuşmaları hepimizi etkilemiş olabilir. İlk defa Hollywood yapımı bir film de bu kadar çok istekli ve izleyenleri büyüleyici bir Türkçe kelimeler kullanıyor sanırım.

Filmde aksiyon sahnelerinin bol bol olduğunu söyleyebiliriz. Aksiyonun yanı sıra bulunan gerilimler mitolojik hayatlar da film de yerini almış. Özellikle Filmin son sahnelerine doğru artan aksiyon sahnelerinde izleyenler gerçekten hayrete düşebilir. Dracula karakterini büyük bir özveriyle canlandıran Luke Evans oyunculuğuyla bir kez daha izleyenleri kendisine bağlıyor. Dracula karakterini başka bir oyuncu bu kadar iyi canlandıra bilir miydi bilinmez ama Luke Evans takdiri hak ediyor. Ne kadar Osmanlı tarihini kötülese de, Milli duygularınıza zarar vediğini düşünsenizde sadece sinema filmini olarak izlemekte fayda var diye düşünüyorum. Yönetmenliğini, Andy Cockrum ve Gary Shore’nin yaptığı 92 dakikalık bu filmde herkese iyi seyirler dilerim.

Dracula Türçe düblaj izle

 

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
ben
İyi oluyorum sanırım.
The Hobbit: The Desolation of Smaug Gişe Rekoru Kırdı!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz