İnternet Dünyası

Freelance çalışmanın avantajları

evdecalismak

Merhabalar. Bugün ki konumuz Freelance olarak hizmet veren arkadaşlar. Eğer sizde Freelance olarak çalışma hayalleri kuruyorsanız  kesinlikle makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Birçok tasarımcı kendine çevre edinmek ister. Çevre edinmek sizin popülerlik seviyenizi arttır. Tabii popülerlik artarsa sizin aldığınız ücrette de artış olur haliyle. Peki Freelance Avantajları  neler ?

 

Freelance Avantajları

Kendi işinin patronu

apple-samsung

En sevdiğim özelliklerden birisi bu özellik. Çünkü kimse sana emir vermiyor. Şunu yap şunu getir veyahut rapor sunmanı istemiyor. Kendi kendine isteğin gün izin verebilirsin :). İstediğin gibi çalışabilirsin. Ne karışan ve  ne sana emir vermek isteyen :). Tabii bu daha rahat çalışmanızı sağlıyor :).

Esnek Zaman

internetin-egitime-katkisi

Zaman kaygısı olmadan çalışmak ne kadar güzel değil mi ? Alırsın kahveni mis gibi işine istediğin saatte başlarsın. Ben olsam tercihen saat 9 veyahut 10 dan sonra başlardım :). Gece çalışması yapmak çok eğlenceli oluyor ama erken yatmak istersem erken yatardım :). Nasıl olsa zaman bana çalışıyor bu sefer.

Evde çalışmak

evdecalismak

Evde çalışma avantajı çok güzel bir avantaj. Çünkü istediğin giysi ile çalışabilirsin. İstersen yataktan hiç çıkma :). Yatarak çalış. Kim karışıyor ki (anneniz dışında Cool). Yada kanepe de yatarak çalış. Al kahveni mis gibi otur çalış arkadaş :). Ben kahve çok içerim o yüzden hep kahve örneğini veriyorum he. Yoksa sen sütü seviyorsan al sütünü iç  Wink.

Sevmediğiniz insanlardan uzak durma şansı.

yanlizkalma

Bir firmada çalıştığınızı düşünelim. Eğer bir insanı sevmiyorsanız ofis ortamında çalışan size yaptığınız iş hiç zevk vermeyebilir. Ve her gün eve gitmek için saatleri hatta dakikaları sayarsınız. Ama evde olursanız istediğiniz kişi ile görüşüp görüşmemek size kalmış.

Sınırsız Maaş

para

En sevdiğim noktalardan birisi :). İstediğin kadar kazanabiliyorsun çünkü işini iyi yaptığın zaman müşteri seni her zaman buluyor :).

Dezavantajları da başka bir makalemizde anlatacağım :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Web trendleri
Yönetici Panolar Kullanıcı Deneyimi Trendleri
Şimdi de Facebook Mezarlığı Çıktı
5 Comments
 • klima servisi Oca 7,2014 at 15:22

  son 2 yıldır türkiye’de gittikçe gelişen bir çalışma sistemi 🙂

 • KinqCasTLe Oca 3,2014 at 22:09

  Aynen üstadım harika bir his :).

 • alican Oca 3,2014 at 17:28

  Güzel yazı , ama herkesınde dediği gibi asosyal oluyor ınsan kımse karışmıyor herşey kendi zevkine göre sabah 12 de kalk aksam 4 e kadar takıl çayın kahven üfff 🙂

 • Gelinlik Oca 1,2014 at 20:43

  Çok güzel bir yazı 🙂 ama kötü bir dezavantajı var oda kendini kaptırınca asosyal olma yolunda emin adımlarla gidiyorsun 🙂

  • KinqCasTLe Oca 1,2014 at 23:43

   Evet hocam. En kötü yanlarından birisi o zaten. Asosyal bir insan olmak :). Ama kendimize tatil verebiliriz :).

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage