13 Şubat 2014 Web-Designing

Freelance Dezavantajları

 Freelance Çalışmanın Dezavantajları

Merhaba arkadaşlar. Daha önce sizlere Freelance çalışmanın avantajları ve Freelance kılavuzu part1 adlı makalelerimiz de sizlere yazmıştık :). Bu makalemizde ise Freelance çalışmanın Dezavantajlarını konu edineceğiz.

Freelance olarak çalışmak çok güzel olarak gözüküyor fakat avantajları olduğu kadar dezavantajları da var maalesef. İşte o dezavantajlar ;

Uzun Saatler Boyu Bilgisayarda Kalmak

Clock

Freelance olarak çalışmanın en büyük dezavantajlarından birisi maalesef uzun saatler boyu bilgisayarda kalmak. Yani geceniz gündüzünüz belli değil. Öyle bir plan yapmanız lazım ki işleri yetiştirebilesiniz. Bu işler bazen o kadar fazla olacak ki uzun saatler bilgisayarda kalmak zorunda kalacaksınız. Ama normal bir işte çalıştığınız zaman böyle bir sorun olmayacak.

Evde çalışmak

Evde Çalışmak size çok daha güzel gelebilir fakat her insan işte olduğu gibi evde aynı verimi gösteremeyebilir. İşte bu çok büyük sorunlar yaratabilir. Çünkü işte belirli bir sistem var ve beyin istese de istemese de bu sisteme uyuyor.

Belirsiz Maaş

para

Serbest piyasada olduğunuzdan dolayı alacağınız para asla belli olmaz.  Bu durumda sizi acayip derece de sıkıntıya sokabilir. Çünkü herkesin ödemesi gereken faturaları ve diğer giderleri var.

Hasta olmak

Normal bir iş yerinde çalışırken hasta olsanız bile raporunuzu götürür paranızı alırsınız. Ama iş freelance olmaya gelince biraz sakata geliyorsunuz maalesef :).

Şuanda aklıma gelenleri yazmaya çalıştım :). Eğer aklıma gelirse Freelance Dezavantajları 2 olarak yazacağım inşallah sizlere :).

Freelance Dezavantajları” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz