28 Nisan 2017

Galaksinin Koruyucuları 2 2017

Galaksinin Koruyucuları 2 ya da orijinal adı ile Guardians of Galaxy 2, 28 Nisan 2017 tarihinde gösterime girmiş bir film olarak pek çok sinemasever tarafından bekleniyor. Marvel Süper kahraman filmlerinden bir seri olarak çekilen Galaksinin Koruyucuları 2 filmi, 2014 yılında çekilen Galaksinin koruyucuları filminin devamı olarak ekranlara geliyor. Bu filmi 2017 yapımı diğer filmlerden ayıran en büyük özellik IMAX ve 3D olarak da yayınlarının çıkacak olması denilebilir. Film karakter ve oyuncu bakımından oldukça büyük ve zengin bir kadroya sahip… Guardians of Galaxy 2 filminin başrol oyuncusu olarak Chris Pratt ön plana çıkıyor. Pratt, filmde ilk filmde olduğu gibi yarı insan yarı yaratık olan Peter Quill olarak sinemaseverler ile buluşuyor. Peter Quill Ravagers denilen çete tarafından Dünya’dan kaçırılmış bir kişidir ve kurmuş olduğu Guardians of Galaxy ekibine liderlik eder. Bundan dolayı da Star Lord lakabını almıştır.

Galaksinin Koruyucuları 2 konusu da işte bu karakter üzerine dönmektedir. Guardians of Galaxy konusu Peter Quill’in babasının hikayesini merak etmesi ile başlar. Babasına ne olduğunu ve nasıl olaylar yaşadığının peşine düşen Peter Quill, bu esnada Ravagers denilen çete ile zorlu bir mücadele gerçekleştirmek zorunda kalacaktır. Tabiki de ekibi de kendisine yardım edecektir. Film oyuncuları arasında Vin Diesel de bulunuyor. Fakat Vin Diesel, bu sefer vücut olarak film içerisinde değil. Serinin ilk filminden tanıyacağınız Groot, Ağaç adamın bebeği baby Groot tiplemesine seslendirme ile yardımcı oluyor. Yani Galaksinin Koruyucuları filminde Vin Diesel baby Groot’a sesi ile hayat veriyor diyebiliriz. Oldukça sevimli ve eğlenceli bir karakter olan baby Groot filmde de sıkça görülüyor. Filmde bir diğer hayvan karakter olan Rocker Raccoon ise yine ünlü bir kişi tarafından seslendiriyor. Rocket Raccoon seslendirme görevi Bradley Cooper tarafından gerçekleştiriliyor.

Galaksinin Koruyucuları 2 Oyuncuları:

Galaksinin Koruyucuları 2 filminin diğer dikkat çeken oyuncuları ise Tommy Flanagan, Kurt Russell ve geçen filmden de hatırlanacağı üzere Michael Rooker. Kurt Russel, filmde Quill’in babası olarak karşımıza çıkıyor. Filmin sürpriz oyuncusu ise herkesin tanıdığı Sylvester Stallone… Filmin konusu da Kurt Russel, Guardians of Galaxy ekibi ve tabiki de Ravagers çetesinin kötü adamları arasında geçiyor. 2014 yapımı Galaksinin Koruyucuları, izleyicileri aksiyona doyurduğu kadar eğlendirmişti. Serinin devam filmi olan Guardians of Galaxy 2 2017 yılında yayınlanacak olup filmde aynı aksiyona devam edeceği ve bir yandan da izleyicileri güldüreceği bildiriliyor. 2 saat 20 dakika sürecek olan film sizleri oldukça güldürecek ve zaman zaman aksiyon odalarında kaybolmanızı sağlayacak. Savaş, eğlence ve dostluk temalarının başarılı olarak işlendiği film tam olarak Marvel yapıtlarının tipik özelliklerini taşıyor. İlk film ile bağlantılı ve devamı olarak çekilen filmde kavram kargaşası bulunmuyor. Eğer Galaksinin Koruyucuları 2017 filmini izlemek istiyorsanız, mutlaka ilk filmi de izlemeniz gerekiyor. Seri kendi başına anlam ifade eden filmlerden oluşmuş değil. Rohan ve Thonas, Groot ve diğer karakterlerin ne olduğunu, kim olduğunu ve nereden geldiğini anlamak ilk filmi izlemek ile mümkün olacak.

Galaksinin Koruyucuları 2 Vizyon Tarihi:

Film ilk olarak İtalya’da vizyona girdi ve geçen üç gün içerisinde, ilk filmin kaliteli olmasından dolayı da epey bir izlendi. Marvel, Galaksinin Koruyucuları 2 Türkiye Vizyon tarihi olarak ise 28 Nisan 2017 tarihini belirledi. Film bir ilk olarak Amerika vizyon tarihini geriye aldı, film burada büyük risk alarak 5 Mayıs 2017 tarihinde vizyona girecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz