Sosyal Medya

Genel Anlamda Sosyal Medya ve Önemi

0

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazı alışkanlıklarımız değişmeye başlamıştır. İnternet zamanımızda sadece gençler tarafından değil, büyükler ve çocuklar tarafından bile artık kullanmaktadır. İnternet sayesinde sosyal medya üzerinden her an binlerce bilgi paylaşılmaktadır. Herkesin kendine göre tarif ettiği, kendince anlamlar yüklediği sosyal medya, farkında olmasak ta yaşamımızı kolaylaştıran ve de bir bakıma hızlandıran unsurlardan olmayı başarmıştır.

Bu nedenle de sosyal medyanın önemi çok büyüktür. Teknolojinin bizlere sunduğu kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakaladığımız aynı anda karşılıklı bilgi aktarımı yaptığımız bir platformdur. Sosyal medya üzerinden insanlar her istediklerin de iletişim halinde olup, özgürce tartışma zemini bulabilirler. Ülkemizde en çok kullanılan internet sitesi Facebok’dur. Sağladığı etkileşim açısından sosyal medya, eğitim ve bilgi sağlama anlamında da kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Sosyal medya

bildiğimiz alanlardan farklı olarak kullanılan bir platform olma özelliğine sahiptir diyebiliriz. Çünkü gazeteler, televizyonlar ve diğer basılı yayınlardan farkı, aynı zamanda bilgi paylaşımı görevini yapmasıdır. Yani çift taraflı bir iletişim mevzu bahistir. Bir sınırlama olmamaktadır. Her insana söz hakkı imkanı sunar. Doğru kullanıldığında çok ama çok yararlıdır.

Duruma göre insanlar üzerinde olumlu ya da olumsuz etkileri olabilmektedir. Yeni bir oluşum olarak sayabiliriz, aynı zamanda bu yeni oluşumunda mutlaka toplum üzerinde kaçınılmaz etkileri olacaktır. Netice olarak sosyal medyanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Toplumlarda hızlı bir şekilde bunun farkına varmaktadırlar.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
teka-servis
İstanbul’un En Büyük TEKA Servis Merkezi ile Sizde Tanışın
yilansokmasi
Komik ve Yaratıcı Reklam örnekleri

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz