İnternet Dünyası Sosyal Medya

Genel Sosyal Medya İstatistikleri 2012 Yılına Ait

donttellthephotographer15
0

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu makalemizde Sosyal Medya istatistiklerinden bahsedeceğiz.
Facebook, hayatımızda git gide büyük önem taşımaya başlamıştır. Artık yemek yerken ve sinemaya giderken bile Facebook.com’a giriş yapıyoruz.

 

twittervsfacebook

Facebook % 58 gündüz aktif olarak giriş yapan, 955M aylık aktif kullanıcı var . (Facebook, Haziran 2012 kayıtlarına göre.) Facebook üyelerinin yarısından fazlası düzenli olarak sosyal medya platformunu kullanmaktadır.
Ortalama bir Facebook kullanıcısının 130 arkadaşı var ve en az 80 sayfa beğenmiştir . (Sosyal Medya Examiner istatistiklerine göre.)
Fortune ilk 500 deki şirketlerin %60’dan fazlasının Facebook’da sayfası var. (Genellikle büyük markaların daha çok beğenisi bulunmakta.)
Facebook duvarına % 95’lik bir orantı ile en fazla markalar tarafından gönderi yapılıyor .(Tüm Facebook baz alınmıştır.)
Facebook’ta günde 2.7 milyar gibi bir hareketlilik vardır.
Facebook’ta günde 300 Milyon fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır.

YouTube. Bu ikinci büyük sosyal medya sitesi olarak gösteriliyor ayrıca en büyük ikinci arama motoru olarak da yerini almış vaziyette(Video arama).

youtube

800 milyondan fazla benzersiz kullanıcı her ay YouTube ziyaret etmektedir .
Toplam Video izlenme saatı aylık olarak4 milyardan fazla saati bulmaktadır . Youtube’ye her 72 saatte en az 1 video yüklenmektedir.
YouTube trafiğinin% 70’i ABD dışından gelmektedir fakat, son zamanlarda başka ülkelerden de artış gözlemlenmektedir.
YouTube yenilenen hali ile 43 ülkede ve 60 dilde çeviri hizmeti sunmaktadır.
YouTube ziyaretlerin en fazla% 20 si mobil cihazlar geliyor.
LinkedIn . Iş toplumsallaştırır, toplumun nerede LinkedIn orada desek yeridir. Eski bir sosyal ağ’dır ayrıca.

175 + 200 ülkede milyon üyesi bulunmaktadır. LinkedIn genel kuruluş amacı dünyada iş için bağlantı sağlamaktır.
LinkedIn üyeleri 38% ‘i ABD üyesi olarak bulunmaktadır . LinkedIn Amerikan köklerinin ötesine çeşitlenmiştir.
2 milyondan fazla şirketin LinkedIn Şirket Sayfası bulunmaktadır.
1 + milyon tekil yayıncılar aktif kendi sitelerinde LinkedIn Paylaş düğmesini kullanmaktadır. Sosyal medya siteleri bir dizi genelinde ziyaretçilerin içerik paylaşmasını da sağlar. Diğer bir deyişle : Web siteniz veya blogunuz var ise LinkedIn düğmesini eklemeniz sizin için hem hızlı indexlenme anlamına gelir hemde daha fazla sosyalleşme imkanı sağlar.
LinkedIn Grupları. LinkedIn Grupları sanayi ve diğer iş trendleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir yol olarak karşımıza çıkmıştır. En azından bu gruplara katılmak işinizle ilgili uygun bir yer bulmanızı sağlayacaktır.

Bir sonraki makalemizde size Google+ , Twitter ve Pinterest hakkında istatistikler paylaşacağız.

Etiketler: Genel Sosyal Medya İstatistikleri , LinkedIn sonuçları , Twitter Sonuçları , Sosyal Medya İstatistikleri , Sosyal Medya

Sosyal Medya ve Gerçekler

Sosyal medya gelişmeye ve olgunlaşmaya gün ve gün devam ediyor. Artık pazarlamacılık sektörü bile Sosyal Medya desteği almakta.
5 Adet Sosyal Medya gerçeğini açıklayacağız sizlere bu makalemizde.

1-Her 10 şirketten 9’u Sosyal Medya kullanıyor !

Çoğu işletmeler çeşit sosyal medya ve benzeri platformların kullanımını geliştirmeye devam edecektir. Dolayısıyla rekabetçi olabilmek için, sizin de orada olması gerekir. Firmanızın adını Sosyal Medya’da duyurmak büyük bir önem taşımaktadır günümüz şartlarında.
2- Bloglar için vazgeçilmez bir araçtır
Eğer bir web siteniz / Blogunuz var ise kesinlikle Sosyal Medya kullanıyorsunuzdur. Sosyal Medya yazılarınızın hem daha hızlı indexlenmesini hemde okuyucularınızın Sosyal Medya üzerinden size ulaşmasını sağlar.

3-Sosyal Medya gerçekte özgür değil !

Sosyal Medya neden özgür olmasın ki ? diyebilirsiniz ilk seferde fakat, biraz forumlarda vakit geçirdiyseniz ne demek istediğimizi anlamışsınızdır. Sizi gerçekten takip ediyorlar mı ?
Twitter takipçisi satanlar , Facebook beğeni satanlar vs. vs. örnekler çoğaltılabilir.
4-Daha fazla sosyal ağ daha fazla müşteri

Aslında bu olay Sosyal Ağ’dan Sosyal Ağ’a değişebilir. Facebook.com’dan gelen ziyaretçi sayısı ile Youtube.com’dan gelen ziyaretçi sayısı aynı olmayabilir. Ama şu kesindir ki daha fazla Sosyal Ağ size bir şey kaybettirmez aksine + ziyaretçi kazandırır.

5-Hedef kitleye göre Sosyal Ağ seçimi

Bir otomobil markası olduğunuzu varsayalım. Sizin için önemli olan tek olay araçlarınızı satabilmektir.

 

Peki müşteriye nasıl ulaşabilirim ?

İşte en büyük sorun bu. Bu sorunu ise Sosyal Ağların yardımı ile çözmek mümkün. Sosyal Ağlarda yapılan bir çekiliş ile hem istenilen Arz&Talep ilişkisi oluşturulabilir hemde marka olarak akılda kalma olanağınız artar. Büyük bir firma iseniz çekiliş yolu olarak Facebook adlı Sosyal Ağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Neden diye soracak olursanız: Twitter çoğu kullanıcılar hala bir Sosyal Medya sayılmıyor. Ayrıca Facebook hala en dünyanın en çok girilen Sosyal Medya’sı olarak kullanılma avantajını elinde bulunduruyor sizde bu avantajdan faydalanın.

Merhaba arkadaşlar. Sizlere önceki makalemizde Facebook, Youtube ve LinkedIn adlı Sosyal Ağların istatistiklerinden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise sizlere Twitter , Google+ ve Pinterest adlı Sosyal Ağlarımızın istatistiklerinden bahsedeceğim.

Twitter adlı Sosyal Medya’yı %53 olan kısmının bayanlardan oluştuğunu biliyor musunuz ? Günümüz teknolojisinde bayanların rolü her geçen gün artmaktadır. Artık çalışmış olduğumuz her projede bir bayan elinin olması bizleri sevindirmiyor değil aslında.
Twitter her geçen gün git gide gençleşmeye devam ediyor.Kullanıcıların% 70’i 15 ve 25 yaş arasında olduğu anlaşılmıştır. Twitter bir marka blogu gibi bir şeydir bize göre. Özel ve güzel sözlerin yazıldığı bir blog. Fakat Twitter kendini bir Sosyal Medya olarak ispatladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
Google+ . Google’nin bir parçası olarak hayatımıza giriş yapan Google+ Sosyal Medya kelimesinde arama sıralamalarını etkileyebilir çünkü bu Sosyal Medya platformu üzerindeki etkisini gerçek anlamda hissettirmeyi başardı.
Interbrand Top 100 sıralaması içerisinde üçte ikisinin Google+ marka sayfasının bulunduğunu biliyor musunuz ?
Bu markaların % 43’ü en az haftada 3 kez kendi Google+ sayfalarını güncellemektedir. Tutarlı ve rekabetçi olabilmek için, üç kez bile yetmeyebilir.
Google+ Facebook’a rakip olarak doğmuş ve Sosyal Medya kavramına yeni bir anlam kazandırmakla kalmamış tek Sosyal Medya sitesinin Facebook olmadığını Mark’a göstermiştir. Google+ 10 yıl içinde tüm Sosyal Ağları geçmesi bekleniyor bakalım bekleneni verebilecek mi ?
Pinterest konumunu ve kar marjını arttırmak için önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. İlerleyen zamanlarda bir Facebook.com gibi popüler olur mu orası tartışılır ama gerçekten güzel bir proje olduğunu söylemeliyim.
74.999 $ – US pinners yaklaşık% 70’i 25,000 $ hane geliri bulunmaktadır
Pinterest kullanıcılarının yaklaşık% 25’i üniversite derecesi veya daha yüksek derecesine sahip . Bu demek oluyor ki Pinterest üyelerinin %80’i 25 yaşından büyük ve daha bilgili.
Pinterest geleceğin Sosyal Ağı olarak değerlendirilmektedir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
ferroli
Uzun Ömürlü Bir Kombi İçin Özel İstanbul Ferroli Servis!
ofis mobilyaları
Modern ofis mobilyaları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz