İnternet Dünyası

Google maps değişiyor

pegmanlive2

Günümüzde İnternet denildiğinde aklımıza ilk gelen kelime nedir ? Tabii ki Google. Google şirketi Lary Page ve Sergey Brin tarafından garajda kurulan bir firmadır.

Yanlışlık yok yani bir garajda ortaya çıkan bu dev şirketin temellerini atmak tabii ki de kolay olmadı. Ama  her zor işin bir ödülü var sanırım. Google günümüzde dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı halini aldı. Ayrıca internet piyasasını eline geçirmeyi başardı. Şimdi ise en son icatı olan Google Glass(Google Gözlüğü) adlı cihazını satıyor.

Google güncellemelerine devam ederken son güncellemesini Google Maps üzerinde gerçekleştirdi.

Google Maps ile birlikte haritada istediğiniz bir bölgeyi fotoğrafları ve videoları görebiliyor & izleyebiliyorsunuz. Aslında bu ilk başta insanlara şeytan işi gelmişti. Çünkü bazı insanlar nedense çok geri kafalılar. Mesela Osmanlı da Matbaa’nın geç gelmesi gibi. Ve resim yapmanın yasak olması da cabası yani.

#PegmanLive tagı altında yayımlanan bu harika değişikliğin ayrıntıları aşağıdaki videoda yer almaktadır :).
pegmanlive

pegmanlive2

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı
css_puns_07
CSS Puns & Şakalar ve komik css yapıtları

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage