2 Şubat 2014 Seo bazlı site

Google ve son güncellemeleri

Tekrardan merhabalar. Yine o seo’cu bozuntusu kişiliğim ile bunu yazıyorum sizlere. Matt amca yine bir şeyler fısıldadı webmaster dünyasına. Google 2000 yıllarından itibaren İnternet sektörünü resmen ele geçirdi. O kadar ki insanların aklına İnternet deyince direk akla Google gelir oldu. Peki neden böyle oldu ?

google-1

Google Adwords

İnsanlar ilk zamanlarda Google firmasını hiç umursamadılar. Fakat ne zaman insanlara uygun daha gerçekçil bir algoritma geldi işte o zaman Yahoo , Bing ve en büyük arama motorlarından birisi olan Altavista’yı yerle bir etti. Gerçi Altavista’nın algoritması çok kolay çözümlenebilen bir algoritmaydı. Kim daha çok link almışsa o siteyi yukarıya çıkartıyordu.

Seo bazlı site

Google kendini gösteren akıl dışı müthiş algoritmaları ile sektörü elin geçirmekte çok fazla gecikmedi.

Fark ettiğim Google hep kullanıcı odaklı çalışmalar yaptı. Yani adamlar ne arar ? nasıl arar ? aradığı içeriğe ulaşabiliyor mu ?

Gerçi aklıma hala şu geliyor : Google iyi güzelde cınım niye spam siteler hala üstte ? 

Hala bunlara çözüm bulamadılar maalesef. Tamam yeni algoritmalar çıkıyor diyorsunuz kaliteli içeriği olan siteleri yukarı çıkarmak için ama olmuyor.

free-seo-quote

Son güncellemede Matt amca dedi ki tanıtım yazılarının bir önemi kalmadı. Bu açıklamasından benim anladığım tek şey  ” Adwords geliri düştü panpalar biraz yardım edin 🙁 ” deme şekli.

Kesinlikle Matt amcaya inanmayın arkadaşlar. Siz özgün içeriğinizi yazın. Sosyal medya’da ve tartışma yapılabilecek platformlarda paylaşın :). Sonra arkanıza yaslanın :).

Google ve son güncellemeleri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz