Seo

Google ve son güncellemeleri

Seo bazlı site

Tekrardan merhabalar. Yine o seo’cu bozuntusu kişiliğim ile bunu yazıyorum sizlere. Matt amca yine bir şeyler fısıldadı webmaster dünyasına. Google 2000 yıllarından itibaren İnternet sektörünü resmen ele geçirdi. O kadar ki insanların aklına İnternet deyince direk akla Google gelir oldu. Peki neden böyle oldu ?

google-1

Google Adwords

İnsanlar ilk zamanlarda Google firmasını hiç umursamadılar. Fakat ne zaman insanlara uygun daha gerçekçil bir algoritma geldi işte o zaman Yahoo , Bing ve en büyük arama motorlarından birisi olan Altavista’yı yerle bir etti. Gerçi Altavista’nın algoritması çok kolay çözümlenebilen bir algoritmaydı. Kim daha çok link almışsa o siteyi yukarıya çıkartıyordu.

Seo bazlı site

Google kendini gösteren akıl dışı müthiş algoritmaları ile sektörü elin geçirmekte çok fazla gecikmedi.

Fark ettiğim Google hep kullanıcı odaklı çalışmalar yaptı. Yani adamlar ne arar ? nasıl arar ? aradığı içeriğe ulaşabiliyor mu ?

Gerçi aklıma hala şu geliyor : Google iyi güzelde cınım niye spam siteler hala üstte ? 

Hala bunlara çözüm bulamadılar maalesef. Tamam yeni algoritmalar çıkıyor diyorsunuz kaliteli içeriği olan siteleri yukarı çıkarmak için ama olmuyor.

free-seo-quote

Son güncellemede Matt amca dedi ki tanıtım yazılarının bir önemi kalmadı. Bu açıklamasından benim anladığım tek şey  ” Adwords geliri düştü panpalar biraz yardım edin 🙁 ” deme şekli.

Kesinlikle Matt amcaya inanmayın arkadaşlar. Siz özgün içeriğinizi yazın. Sosyal medya’da ve tartışma yapılabilecek platformlarda paylaşın :). Sonra arkanıza yaslanın :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Seo bazlı site
Seo Bazlı Site Nasıl Oluşturulur ?
Özgün İçerik, Özgün İçerik seo, Özgün İçerik nasıl olur
Sadece Özgün İçerik Yeter Mi?
2 Comments
  • evden eve nakliyat Şub 5,2014 at 18:15

    bu güncelleme sonrası internet piyasısındaki %80 etkilendi bende dahil neden derseniz insanları adwordsa yönelendirmek için.

    • KinqCasTLe Şub 5,2014 at 19:07

      Maalesef öyle üstadım. Adwords gelirleri düştü her halde :D.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage