İnternet Dünyası

Google Web Tasarımcısı: HTML5 kullanarak, Canlı fikirler üretmek

google-webdesigner

Merhaba arkadaşlar. Google amca, son günlerde yeni araçlarına bir araç daha ekledi. Bu araç ile birlikte HTML5 tabanlı küçük tasarımsal işlevler yapabiliyoruz. Biraz inceledim bu aracını fakat tam olarak bir işimize yaradığını söyleyemem. Yani tamam kedini geliştirecek adamlara yarar da bizim gibilere biraz ters gibi ya. Dreamweaver varken gerisine ne ihtiyaç var arkadaş anlamadım. Google sanırım başka piyasalara da el atmak istiyor. Belki şuan kullanılan servisleri onu tatmin etmiyor ve daha ileriye gitmek istiyorlardır.

Google Web Designer ile birlikte Google amca sağlam projeler peşinde olduğunu biz kullanıcılar gösteriyor.

google-webdesigner

Google Web Tasarımcısı Tam olarak ne işe yarar ki ? İşte sunduğu özellikler şunlardır:

  • CSS3 kullanarak Tam 3D geliştirme ortamı
  • Otomatik ve sezgisel tasarım araçları animasyonlu HTML5 oluşturmak için izin
  • DoubleClick Studio veya AdMob doğrudan tasarlanmış reklamlar yayınlayın
  • Dahili çizim araçları kullanımı
  • Tasarım görünümünde veya Kod Görünümü seçimi

Google Web Tasarımcısı neler yapabileceğini hızlı bir bakış atmak istiyorum ben diyorsanız. Alın size video da ekleyelim canım yani değil mi :).

 

Bugün itibarıyla Google Web Tasarımcısı hem Mac ve PC için serbestçe kullanılabilir. Bu programı geliştirirlerse iyi bir yerlere getirbilirler fakat şuanda bana göre bu programın çok fazla işlevsel bir yanı yok yani. Sanırım 2014 yılında Google tam anlamıyla internet piyasasını ele geçirmeyi planlıyor.

Google kendi blogunda bu konuda yazmış okumak istiyorum diyorsan  buradan , ya da ilgili videoları izlemek ve programı daha iyi öğreneyim diyorsanız YouTube hesabına alalım sizi :).

Başka bir makalede görüşmek üzere.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
electrolux-servis
Güler Yüzlü Personelleri ile Electrolux Servisi Sizlerle!
tumblr
Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage