15 Ekim 2013 rsz_1how-much-of-your-website-is-really-accessible-to-everyone

Google’nin son güncellemeleri

Merhaba arkadaşlar. Google firması son güncellemelerini yaptı. Tabii bunun üzerinden biraz zaman geçti ve ben bunun hakkında yazı yazma şansı bulamadım maalesef.  Son günlerde özellikle forumlarda “Sitem sıralamadan düştü ” , “Özgün sitemi ne hale getirdin Google !” ,  ” Artık Yandex Kullanacağım !” benzeri başlıkları görür oldum yahu.

 

Şimdi bu işin aslına gelelim. Yıl olmuş 2013 artık herkesin bir yöntemi var Google’de birinci sırada çıkartmak için. Özellikle bu son dönemlerde artık Seo üzerine bir çok sözde ve gerçek uzman çıkagelmesi Google amcanın gelirlerini düşürdüğü bir gerçek. Google Amca’da buna hitaben ben ne yapsam da gelirlerimi attırabilirim ? diye düşünmüş olacak ki  güncelleme  adı altında Google Adwords adlı servisine yönlendirmeyi uygun görmüş.

 

Şimdi size kısa kısa önerilerim var. Tabii dinlemek isterseniz :).

SEO Kontrol Listesi

Erişilebilirlik

rsz_1how-much-of-your-website-is-really-accessible-to-everyone

Web siteniz her daim ulaşılabilir olsun.  Bu çok komik geliyor insana aslında. Ama değil.  Sitenize 3 gün erişemediği zaman  Google Amca hemen düşürmeye başlıyor. O yüzden sitenize erişmesinde büyük artı var.

Sakıncalı Sayfalar Erişim İptal

tumblr_m7ri21MLhq1r40u2i

Sitenizde sakıncalı sayfalar vs. varsa kesinlikle kaldırın. Bu arada bir ek bilgi vereyim. Bir kişi ” vs.” kısaltmasını kullanıyorsa ya aklına gelmiyordur yada daha başka örnek bilmiyordur :D.

Mobil Erişilebilirlik

rsz_real_web

İnsanlar her zaman yanlarında bilgisayarlarını taşıyacak değiller ya ? O nedenle sitenizi Mobil uyumlu hale getirin.  Mobil dünya her geçen gün gelişmekte ve bu gelişim iyi yönde olmakta.  Gelişimi iyi yönde kullanmak sizin elinizde.

URL Yapısı

rsz_site_structure_template_cropped

Benim tercih ettiğim URL yapısı üst taraftaki gibidir. Tabii bazı insanlar daha farklı kullanabiliyor. Size burada ek bir not vereyim. Sitenizin sonunda .html kullanmayın. Çünkü Google zaten gelişmiş bir sisteme sahip. Sitenizin ne tabanlı olduğunu algılayabiliyor. Bu size yarardan fazla zarar getirir.

HTML ve XML Site Haritaları

rsz_html-xml-sitemaps

HTML site haritaları ziyaretçiler ve arama motorları için yararlıdır. Bu yararını en iyi şekilde kullanın.

 

Yani bunlar benim tavsiyelerim :). İster uyarsınız ister uymazsınız :).

Şimdiden hepinize iyi bayramlar dilerim :). Çünkü şuan saaat 01.00 :).

 

 

Google’nin son güncellemeleri” için 2 yorum

  1. Google’nin açıkcası son zamanlarda ne yaptığını çözemiyorum, makale ile yükselen siteler düşüyor hacklink ile yükselten siteler çıkıyor ne yapmaya çalıştığı meçhul.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz