1 Ekim 2013 kristen-stewart-1

Hollywood’un en yüksek ücret alan bayanları

Hollywood’un Amerika Birleşik Devletlerinde  Los Angeles şehrinde  bir ilçe olduğunu ve bu alanda büyük film stüdyolarının bulunduğunu biliyor muydunuz?

Hollywood’un yaz aylarında yeşil ve geniş bulvarları ile göze çarpan harika bir mekandır.

Hollywood milyonlarca  aktörler ve aktrislerin evi olmayı başardı. Hollywood filmleri ve bu filmlerin ünlü olması fazla zaman almadı. Artık kaliteli filmlerin çoğu Hollywood’da çekilmektedir.

Bu bağlamda, Hollywood’un yeryüzünün farklı bölgelerinde yaşayan bireyler için istihdam çok yüksek oranla günden güne artış gösterdiğini belirtmeliyim.

Filmleri her türlü bilgi, bilim,  belgesel ve korkunun  yanı sıra çekici ve romantizm gibi genel konularında ev sahipliğini yapar Hollywood. Bu filmler çoğunlukla İngilizce dilinde  ama diğer diller içinde çevirisi üretilmektedir.

Hollywood’da yapılan filmlerin çoğu harika bir seyirci kitlesine sahip oluyor. Sizlere bu makalemizde bu seyirci kitlesinde büyük bir etkisi olan bayan aktörleri tanıtacağım .

Kristen Stewart

kristen-stewart-1

Kristen Stewart 9 Nisan 1990 yılında doğdu. Büyüleyici güzeli kesinlikle görür görmez tanımış olmalısınız. Twilight filmini izleyeniniz varsa bu bayanı bir yerden hatırlıyorum sanki ? diyeceksiniz eminim ki.  O sadece 22 yaşında  2012 Mayıs ayında   yaklaşık 34.500.000 $ kazandı. Bu paranın büyük bir kısmı o Bella olarak sahne aldığı filmden yani  Twilight adlı filmden  geldi. Aynı zamanda diğer filmleri ile bir sürü para kazandı. O filmlerde gerçekleştirilen karakterleri çok zarif görünüyor. Hangi karaktere bürünmek isterse sanki o daha önceden o insanmış gibi karakteri canlandırabiliyor.

Bazı filmleri ise : O Wild (2007), Jumper (2008) ve muhtemelen en beğenilen Twilight (2008 içine, o tür Panik Odası (2002), Cold Creek Manor (2003) gibi filmler de oynadı. Twilight filmimizin Bella’sı gerçekten karakterinin hakkını veren bir bayan Kristen.

 

Cameron Diaz

Grab Cut Insert Cut From_GettyFeed

Cameron Diaz en büyük ilgi çeken  filmlerinden kariyerine, 2011 yılında “Bad Teacher” ile sıkı bir giriş yaptı. Film ile birlikte  Diaz  döneminde neredeyse  yaklaşık 216.000.000 $ elde ederken forbes’te en iyi kazanan kadınlar arasına girmeyi başarmıştır. O 30 Ağustos 1972 yılında doğmuş ve 1990 yılında kariyerinin ilk adımlarını atmıştır. O “The Mask” ile kendini 21 yaşında  büyük bir oyuncu olduğunu kanıtladı ve sadece modellik deneyimine sahip olduğu düşünülürse o günlerde filmindeki zorlu bir rol ustaca oynayabilen nadir bayanlardan birisi olduğunu söylemeliyiz.

Hollywood kariyerine başladığında kendine güveni, kaliteli bir oyuncu oluşu ve başarılı bir oyuncu oluşu kısa zamanda fark edilmesine yol açtı.

Sandra Bullock

Sandra_Bullock_Hollywood_Actress_001-745x1024

26-Temmuz-1964 yılında  Sandra Bullock Washington’da  Virginia banliyösünde doğdu. Onun en son filmi “Incredibly Close Extremely Loud ” çok fazla gişe yapmamasına rağmen kendini tanıtması ve ön plana çıkarması yönünde büyük bir etkisi oldu. 2009 yılında “The Blind Side” ile büyük bir gişe elde edildi.

1993 yılında kariyerinin zirvesini tattı. 2012 yılında Hollywood’da yaklaşık 25.000.000 $ kazandı. Kendisi gerçekten kaliteli bir oyuncudur.

Angelina Jolie

Angelina_Jolie_Cannes_2011

 

Angelina Jolie  eşi olan  Brad Pitt ile tanınmış olan ayrıca  altı çocuğu evlat edinerek büyük bir ün kazanmıştır. Angelina 4 Haziran 1975 yılında doğmuş ve kariyer olarak film endüstrisini seçmek yönünde karar kılmıştır. Tam olarak yanılmıyorsam 78 Tane dergiye kapak olmuştur. Ayrıca son günlerde oylanan dünyanın en iyi kadını ünvanına sahiptir Angelina. Çevirdiği en iyi filmleri size sıralayım isterseniz : Lara Croft serisi ve Mr & Mrs Smith filmleri Angelina’nın en çok dikkan çeken filmlerindendir.

Özellikle Mr & Mrs Smith adlı filminde çok iyi oyunculuk çıkaran Angelina gerçekten bize göre dünyanın en iyi bayanı olmayı hakediyor.

 

Sizlere bu makalemizde toplam 4 tane bayan aktörün bilgilerini aktarmaya çalıştık

Hollywood’un en yüksek ücret alan bayanları” için 4 yorum

  1. Bayan yerine en yüksek ücret alan kadın oyuncular olsaymış daha iyi olurmuş. Cameron Diaz da çok asil bir kadın bence sonuna kadar hakediyor aldığı parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz