Ben

İç mimarlık

iç mimarlık

İç mimarlık

Geçtiğimiz yüzyılda dünya genelinde pek çok alanda değişiklikler olmuştur. Bunlardan bazıları mevcut haldeyken tamamen ortadan kalkmış bazıları da hayatımıza yeni yeni girmeye başlamıştır. İç mimarlık gibi birkaç meslek ve sanat dalı da sonradan hayatımıza girmeyi başarmış ve kendilerine gayet sağlam yer edinmişlerdir. Bu meslek dalı sadece bir meslek değil bir nevi sanatsal yönü ağırlıklı olan bir zevk meselesidir. İç mekan tasarımlarında ve dekorasyonunda kişilere yardımcı olan, onların mekanlarını çok iyi inceleyerek en uygun çözüm önerilerini sunan çalışmalar bütünüdür. Bu meslek dalında yer alan bireyler hem yapıların mimari özelliklerini hem de güzel sanatların gerekliliği olan estetik özelliklere sahip olmalıdır. Bu iki özelliğini birleştirerek muhteşem tasarımlara ve dekorasyonlara imzasını atabilir.

iç mimarlık

Bu meslek dalında çalışan iç mimar, yapacağı iş için öncelikle geniş çaplı bir inceleme yapar ve zihninde bir şeyler canlandırır. Bu hususta öncelikli olarak müşterilerin isteklerini gözden geçirir ve onların istekleri ile ilgili yapının fiziksel özelliklerini de göz önünde bulundurarak ortaya bir şeyler çıkarır. İç mimarlığın en önemli inceliklerinden birisi olan estetik, her bir seçimde kendisini göstererek adeta ben buradayım diyebilmelidir. İlgili mekana gelen herkes çok rahat ve ferah bir ortamda bulmalıdır kendisini. Böylece mekanın ihtişamı daha ön plana çıkar ve insanı büyüleyici bir etki altına alır. Gören bir daha görmek, gelen bir daha gelmek ister.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
rip
Rip’e Kaydol
kabir yapi
Kabir yapı – İstanbul cenaze hizmetleri
3 Comments
  • BilgiEhli Şub 18,2015 at 19:42

    meslekten çok daha yaratıcı bir dünya içinde zevk halinde hobi gibi, gerçekten zevkli bir uğraş.

  • diyet Şub 18,2015 at 14:35

    iç mimarlık bilgiden çok tamamen yaratıcılık isteyen bir meslek. Yaratıcılık da herkes de olmayacağı için gerçekten bu yeteneğe sahip olanlara helal olsun

  • fixplant Şub 16,2015 at 16:57

    Aynen sadece bir meslek değil iç dünyanı dışarı çıkarma yaratıcılığını ortaya dökebilme sanatıdır İç Mimarlık yazı için ellerine sağlık.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage