14 Şubat 2015 iç mimarlık

İç mimarlık

İç mimarlık

Geçtiğimiz yüzyılda dünya genelinde pek çok alanda değişiklikler olmuştur. Bunlardan bazıları mevcut haldeyken tamamen ortadan kalkmış bazıları da hayatımıza yeni yeni girmeye başlamıştır. İç mimarlık gibi birkaç meslek ve sanat dalı da sonradan hayatımıza girmeyi başarmış ve kendilerine gayet sağlam yer edinmişlerdir. Bu meslek dalı sadece bir meslek değil bir nevi sanatsal yönü ağırlıklı olan bir zevk meselesidir. İç mekan tasarımlarında ve dekorasyonunda kişilere yardımcı olan, onların mekanlarını çok iyi inceleyerek en uygun çözüm önerilerini sunan çalışmalar bütünüdür. Bu meslek dalında yer alan bireyler hem yapıların mimari özelliklerini hem de güzel sanatların gerekliliği olan estetik özelliklere sahip olmalıdır. Bu iki özelliğini birleştirerek muhteşem tasarımlara ve dekorasyonlara imzasını atabilir.

iç mimarlık

Bu meslek dalında çalışan iç mimar, yapacağı iş için öncelikle geniş çaplı bir inceleme yapar ve zihninde bir şeyler canlandırır. Bu hususta öncelikli olarak müşterilerin isteklerini gözden geçirir ve onların istekleri ile ilgili yapının fiziksel özelliklerini de göz önünde bulundurarak ortaya bir şeyler çıkarır. İç mimarlığın en önemli inceliklerinden birisi olan estetik, her bir seçimde kendisini göstererek adeta ben buradayım diyebilmelidir. İlgili mekana gelen herkes çok rahat ve ferah bir ortamda bulmalıdır kendisini. Böylece mekanın ihtişamı daha ön plana çıkar ve insanı büyüleyici bir etki altına alır. Gören bir daha görmek, gelen bir daha gelmek ister.

İç mimarlık” için 3 yorum

  1. Aynen sadece bir meslek değil iç dünyanı dışarı çıkarma yaratıcılığını ortaya dökebilme sanatıdır İç Mimarlık yazı için ellerine sağlık.

  2. iç mimarlık bilgiden çok tamamen yaratıcılık isteyen bir meslek. Yaratıcılık da herkes de olmayacağı için gerçekten bu yeteneğe sahip olanlara helal olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz