İnternet Dünyası Sosyal Medya

İçerik pazarlama stratejileri

1

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu makalemde “İçerik pazarlama stratejileri” hakkında bilgiler vereceğim. Vereceğim bu stratejiler ile birlikte daha sağlıklı bir altyapı oluşturabilir ve siteniz ile daha hızlı çıkış yakalayabilirsiniz.

 

İçerik Pazarlama Stratejileri ile Bina Linkler için 3 İpuçları

 

Orada dolaşan bir sürü içerik pazarlama ile ilgili yazılmış kaynak ve döküman mevcut. Peki bunlardan kaçı doğru veyahut kaçı güvenilir ? İnsanlar içerik pazarlama stratejileri  ile birlikte çok harika paralar kazanabiliyor. Peki siz neden kazana mayasınız ?

İçerik pazarlama markanızın temel yapı taşlarını oluşturur. Bu sayede sitenize ziyaretçi çekersiniz. Bu ziyaretçileri paraya dönüştürmek ise sizin elinizdedir :) .

many small light bulbs equal big one

Marka farkını müşteriye ispatlamak

Bir markayı tanıtmak istiyorsanız o marka hakkında her detayı çok iyi bilmelisiniz. Çünkü bir ürünü veyahut bir markayı pazarlarken tüketici benim deyimimle müşterilerin sizlere markanızın diğerlerinden ne farkı olduğunu soracaktır. Sizin görevinizde işte burada başlıyor. Farklılığınızı ispatlamanız sizi başarılı bir marka haline getirir.  Sizden ürün alan müşteriler bu memnuniyetini dile getireceklerdir. Bu sayede marka değerinizde gözle görülür bir ivme gözlemleyeceksiniz.  Farklı içeriğiniz ile onlara istediğini vermelisiniz. Onlara diğer markalardan “FARKIMIZ VAR !”  sözcüğünü akıllarına yerleştirmelisiniz.

Blog ile ziyaretçi/takipçi kazanmak

Bir blogun içeriğini nasıl pazarlayabiliriz ? Nasıl ziyaretçilerimizi takipçiye dönüştürebiliriz ?   aslında bu soruların cevapları çok basit. Bir blog ne kadar ilginç, bilgi verici ve okunabilirlik seviyesi üst seviyelerde olursa o derece popüler olur. Bu sayede sizlerde içeriğiniz ile birlikte para kazanmaya başlarsınız. Herkesin yazdığı konular yazmayın !

İçerik pazarlarken en sık yapılan hatalardan birisi aynı haberi yazan her blog gibi sizinde aynı haberleri yazmanız. Yani a sitesi twitter çöktü dediğinde  sizde direk twitter çöktü diye bir başlık atarak yazı yazmaya kalkmayın. Çok mu yazmak istiyorsunuz ?  O halde içerisinde ve başlıkta değişikliklere gidin. Yani kendi stilinizi yazılarınıza yansıtın. Kendiniz olun ! İlginç haberler yayımlayarak sabit bir takipçi kitlesine sahip olabilirsiniz. Bilirsiniz ki ziyaretçi=takipçi=zevkli yazı yazma.

Sosyal Medya ile ziyaretçi/takipçi kazanmak

İçeriklerinizi yukarıda yazdığımız gibi harika ve kolay bir yol izleyerek yazdığınızı varsayıyorum şuanda. Şimdi sıra bu yazıları diğer okuyucular ile paylaşmaya ne dersiniz ? Evet evet sizin artık bir kitleniz var bu kitleye sahip çıkın ! Hemen Sosyal Medya profilleri oluşturun kendinize. Bu oluşturduğunuz sosyal medya profillerini geliştirin. Profil fotoğraflarını ve gruplarını ayarlayın. İçeriklerinizi geniş platformlara yayımlamanın vakti geldi çünkü.

Forum ile ziyaretçi/takipçi kazanmak

Size biraz komik gelebilir ama en iyi içerik pazarlama taktiklerinden birisi Forum ile sağlanır. Yazmış olduğunuz konuları forumlarda paylaşarak altına linklerinizi ekleyerek ilk aşamada ziyaretçi, ikinci aşamada ise takipçi kazanmaya başlayacaksınız. Forumlarda oldukça aktif kalmaya özen gösterin. Bol bol yazılarınızı paylaşın. Üyelere yardımcı olun !

Sizlere bu makalemde “İçerik pazarlama stratejileri” hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizin bu konu hakkında görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum :) .

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
tumblr
Tumblr Nedir?
wwwaste
İnterneti ne sıklıkla kullanıyorsunuz ?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz