İnternet Dünyası

İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı

Yıllardır hayatımıza girmiş olan İnternet her geçen gün yaşamımızda daha da fazla yer tutmaktadır. Günlük yaşantımızda neredeyse hemen hemen her gün internet kullanmaktayız. Birçok alanda ihtiyaç duyup internet kullanırız. Bu alanlardan biride hiç kuşkusuz ki eğitim öğretim alanıdır.

Bir çok alana olduğu gibi,

İnternetin eğitim ve öğretime katkısı da çoktur. Okulların hemen hemen hepsinde bilgisayar vardır. Bunun yanında internet ağıda her yerde kurulmuş olduğundan dolayı bu teknoloji nimetinden de yararlanılabilmektedir. İnternet sayesinde okullarda, derslerde istenilen her bilgiye anında ulaşılabilmektedir.

Buda öğrencilerin eksiksiz bir şekilde bilgilendirilmelerini sağlamaktadır. İnsanlar bugün evlerinde kullandıkları internet sayesinde de öğrenmek istedikleri her konuyu rahatlıkla bilgisayarlarından internete girmek sureti ile açıp öğrenebilmektedirler. O kadar çok kolaylık sağlayan bu hizmet sayesinde bilgi dağarcığımızı da genişletebilmekteyiz. Dünyanın her köşesini internet sayesinde görebiliriz tanıyabiliriz. Ayrıca aklımıza gelen sağlık, spor, sanat, kültür gibi bir çok alanda bilmek istediğimiz konuları açıp öğrenebiliriz. Daha da önemlisi internetten derslerimize çalışarak sadece sınavlara girerek okulumuzu da bitirebiliriz. İnternet dünyaya açılan kapımızdır. Nerede olursa olsun her arkadaşımıza ulaşıp istediğimiz bilgiyi alma şansına sahibiz.

İnternet

kullanarak kendimizi istediğimiz herhangi bir alanda yetiştirebiliriz. Çünkü aradığımız her türlü bilgi internette vardır. Günümüzde internetin eğitim ve öğretime katkısı tartışılmaz bir biçimde çoktur. Önemli olan interneti bu alanda akılcı bir şekilde kullanmayı bilmektir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
googlenumaradogrulama
Adsense Üzerinden Para Kazanmak Mümkün mü?
ruyalarınızıgerceklestirin
Yeteneklerinizi geliştirin ve hayallerinize ulaşın
4 Comments
 • Hasan Basri Şentürk Kas 24,2013 at 17:55

  Şu dünyada internet olmasa olmayacak sanki.

 • Onur Saray Kas 24,2013 at 17:55

  İnternetin önemi çok büyük.

 • Fulya Balaban Yücesan Kas 24,2013 at 17:55

  İnternet olmasa televizyonda olmasa. hayat olmaaaaz!

 • Serra Görgün Kas 24,2013 at 17:55

  Şu dünyada internet olmasa olmayacak sanki.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage