24 Kasım 2013

İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı

Yıllardır hayatımıza girmiş olan İnternet her geçen gün yaşamımızda daha da fazla yer tutmaktadır. Günlük yaşantımızda neredeyse hemen hemen her gün internet kullanmaktayız. Birçok alanda ihtiyaç duyup internet kullanırız. Bu alanlardan biride hiç kuşkusuz ki eğitim öğretim alanıdır.

Bir çok alana olduğu gibi,

İnternetin eğitim ve öğretime katkısı da çoktur. Okulların hemen hemen hepsinde bilgisayar vardır. Bunun yanında internet ağıda her yerde kurulmuş olduğundan dolayı bu teknoloji nimetinden de yararlanılabilmektedir. İnternet sayesinde okullarda, derslerde istenilen her bilgiye anında ulaşılabilmektedir.

Buda öğrencilerin eksiksiz bir şekilde bilgilendirilmelerini sağlamaktadır. İnsanlar bugün evlerinde kullandıkları internet sayesinde de öğrenmek istedikleri her konuyu rahatlıkla bilgisayarlarından internete girmek sureti ile açıp öğrenebilmektedirler. O kadar çok kolaylık sağlayan bu hizmet sayesinde bilgi dağarcığımızı da genişletebilmekteyiz. Dünyanın her köşesini internet sayesinde görebiliriz tanıyabiliriz. Ayrıca aklımıza gelen sağlık, spor, sanat, kültür gibi bir çok alanda bilmek istediğimiz konuları açıp öğrenebiliriz. Daha da önemlisi internetten derslerimize çalışarak sadece sınavlara girerek okulumuzu da bitirebiliriz. İnternet dünyaya açılan kapımızdır. Nerede olursa olsun her arkadaşımıza ulaşıp istediğimiz bilgiyi alma şansına sahibiz.

İnternet

kullanarak kendimizi istediğimiz herhangi bir alanda yetiştirebiliriz. Çünkü aradığımız her türlü bilgi internette vardır. Günümüzde internetin eğitim ve öğretime katkısı tartışılmaz bir biçimde çoktur. Önemli olan interneti bu alanda akılcı bir şekilde kullanmayı bilmektir.

İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz