28 Aralık 2013 kredikarti

Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması doğru mu ?

kredikarti

Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden biri de kredi kartı kullanımı. Bu kartlar ile her türlü yerde alış-veriş yapabiliyoruz.

Artık günümüz de her banka işçilere dahi kredi kartı veriyor. Bu kredi kartı kullanımının yararından fazla zararı var mantıksız kullanılırsa. Hatta bu yüzden 2012 yılında bazı kredi kartı mağdurlarına da haberlerde af çıkmıştı. Bu aftan yararlanan çok insan oldu. Ama hala daha ders almayan insanlarla dolu dünya. Adamın tam 12 tane kredi kartı var. Neden bu kadar fazla kullanıyorsunuz diye soruyoruz adam bize hepsi lazım diyor. Sizce bu mantıklı mı ? Her ay bu kartların paralarını ödemek zor değil mi ? Zor tabi ki de nasıl zor olmasın !

 

Ama olur mu ? Olmaz. Alacak bi’ 20 tane daha kredi kartı ki sonra rahat edecek hava atacak. Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması işte bu şekilde oluyor. Adam alıyor 20 tane kredi kartı. Sonra dip bakiyesini bile ödeyemiyor. Kalıyor ortada bir haliyle. Sonrası alkol ve uyuşturucu veyahut intihar ile bitiyor. Ya  arkada bıraktığın ailen ? Hiç onları düşünmüyor musun ?

 

Tamam kabul ediyoruz kredi kartı doğru yerde kullanıldığında çok güzel bir araç. Fakat neden bu aracı hiç kimse doğru bir şekilde kullanmıyor ?

Doğru kullanım olsaydı eğer bu ülke çok güzel bir şekilde kalkınabilirdi. Gerçekten insanlar bazı şeylerin farkında değil. Yada farkında olmak istemiyorlar.

 

Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması yüzünden kaç tane ailenin hayatı sona eriyor ? Bunu bir düşünün. Ailenin dağılması en çok çocuklara zarar veriyor. Alkolden veyahut uyuşturucudan daha kötü bir hale getirebiliyor insanı kredi kartı kullanımı. Tanıdığım çok insan oldu bu yüzden hayatını kaybeden.  Kredi kartı kullanımı ne kadar uygun bir seviyede olursa ödemeniz de o kadar kolay olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz