İnternet Dünyası

Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması doğru mu ?

kredikarti
0

kredikarti

Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden biri de kredi kartı kullanımı. Bu kartlar ile her türlü yerde alış-veriş yapabiliyoruz.

Artık günümüz de her banka işçilere dahi kredi kartı veriyor. Bu kredi kartı kullanımının yararından fazla zararı var mantıksız kullanılırsa. Hatta bu yüzden 2012 yılında bazı kredi kartı mağdurlarına da haberlerde af çıkmıştı. Bu aftan yararlanan çok insan oldu. Ama hala daha ders almayan insanlarla dolu dünya. Adamın tam 12 tane kredi kartı var. Neden bu kadar fazla kullanıyorsunuz diye soruyoruz adam bize hepsi lazım diyor. Sizce bu mantıklı mı ? Her ay bu kartların paralarını ödemek zor değil mi ? Zor tabi ki de nasıl zor olmasın !

 

Ama olur mu ? Olmaz. Alacak bi’ 20 tane daha kredi kartı ki sonra rahat edecek hava atacak. Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması işte bu şekilde oluyor. Adam alıyor 20 tane kredi kartı. Sonra dip bakiyesini bile ödeyemiyor. Kalıyor ortada bir haliyle. Sonrası alkol ve uyuşturucu veyahut intihar ile bitiyor. Ya  arkada bıraktığın ailen ? Hiç onları düşünmüyor musun ?

 

Tamam kabul ediyoruz kredi kartı doğru yerde kullanıldığında çok güzel bir araç. Fakat neden bu aracı hiç kimse doğru bir şekilde kullanmıyor ?

Doğru kullanım olsaydı eğer bu ülke çok güzel bir şekilde kalkınabilirdi. Gerçekten insanlar bazı şeylerin farkında değil. Yada farkında olmak istemiyorlar.

 

Kredi kartı borçlarının yaygınlaşması yüzünden kaç tane ailenin hayatı sona eriyor ? Bunu bir düşünün. Ailenin dağılması en çok çocuklara zarar veriyor. Alkolden veyahut uyuşturucudan daha kötü bir hale getirebiliyor insanı kredi kartı kullanımı. Tanıdığım çok insan oldu bu yüzden hayatını kaybeden.  Kredi kartı kullanımı ne kadar uygun bir seviyede olursa ödemeniz de o kadar kolay olur.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Logo
Kara Para Aşk 5.Bölüm
5-bookmarking-favicon
Küçük faviconlar ve büyük markalar #2

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz