Wordpress

Kullanıcı dostu site için 5 ipucu

wordpress-logo
1

Merhaba arkadaşlar. Size bu makalemizde siteniz için 5 ipucu vereceğiz.

Web siteniz çevresinde en iyi içeriğe sahip olabilir ama sitede surf yapmak , zor ise daha sonra kullanıcılar ihtiyaçlarını görür ve sitenizi terk eder. Renk düzenleri, reklam yerleşimi ve içerik organizasyonu web sitenizin düzeni etkili olmasını istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır.

Çekici ve sezgisel bir web tasarım yapmak için gerekenlere hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte şimdi tavsiye zamanı.

1. Kullanılabilirlik

Nasıl basit bir kullanıcı web sitenize kullanıcı sitenize dönecektir olup olmadığını belirleyebilirsiniz gezinebilirsiniz. Daha karmaşık navigasyon, yüksek hemen çıkma oranı olacaktır. Çok fazla bağlantıları da arama motorlarının sitenizi taramasını ve dizine mümkün olmayacak anlamına gelen bir kırık link, yaşama olasılığını artırmaktadır. Ekranı doğrayın yerine ziyaretçilerin dikkatini çekmek küçük görüntüleri kullanmak hantal görüntüleri bırakmaktan kaçınınız.

2. Okunabilirlik

Eğer bir iş veya e-ticaret sitesi Çalıştırmak, özellikle okumak içeriği zor yapabilirdiniz ayrıntılı yazı önlemek için deneyin. Arial gibi web standart fontları kullanarak, Times New Roman, Verdana veya Tahoma herhangi bir tarayıcı veya aygıt kullanıcıları açıkça görmek ve sitenizin içeriğini okumak mümkün

olacak emin olabilirsiniz. Sitenizi taramak kolay ve daha okunabilir hale getirmek için satır aralığı eklemeyi düşünün.

3. Renk Düzeni

Sitenizin renk düzeni çok önemlidir. Araştırma uzun bazı demografik çekici bazı renkleri bazıları tarafından reddedildi olacağını göstermiştir. Emin olun ve arkadaşları, meslektaşları ile farklı renk şemaları sınamak vs. emin olmak için geniş bir kitleye hitap ediyor. Kullanıcıların tüm tarayıcılar ve cihazlar aynı sitenizin göreceksiniz emin olmak amacıyla, web güvenli renkler kullanın.

4. Boyutlar

Deneyin ve sitenizin üst kısmında en önemli içerik tutmak, kullanıcıların ilerlemek zorunda kalmadan bulabilirsiniz böylece. Aynı şekilde, çoğu kullanıcı yatay kaydırma rahatsız edici buluyorum. Duyarlı web tasarım web taramak için kullanılan pek çok farklı cihazlar ile dünyada çok önemli bir hale gelmektedir.Çoğu web sayfaları 04:56 dikey kayar daha uzun olmamalıdır. Bir sayfada çok fazla bilgi birçok kullanıcı için bir yol ayrımı anlamına gelmektedir.

5. Dosya Boyutu

Sitenizin sayfa boyutu, resimleri ve diğer dosyaları kullanılan ve bu öğelerin ilgili boyutlarda. Ne kadar metin dayanmaktadır Daha fazla görüntü, kullanılan Flash dosyaları ve video, artık bu sayfaya yüklemek için almak için gidiyor. Sayfanıza yüklemek için on saniyeden uzun sürerse, insanların çoğu site hiç yüklenmeden önce terk edecek bahse girebilirsiniz. Çoğu kullanıcı hızlı yükleme siteler gibi, ama hala çekici. Ya web standart fontları kullanmak için emin olun, ya da Google Web Fontları gibi bir API aranabilecek.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
web.stagram
Siteye İnstagram kodu ekleme
wordpress
En popüler WordPress eklentileri

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz