İnternet Dünyası Seo Sosyal Medya Wordpress

Kullanılan Cihazın Ekran Boyutunun Ne Önemi Var?

androidegerekenuygulamalar

Önce çizimlerle, sonra işaretlerle, daha sonra güvercin, telgraf, mektup, ev telefonu, cep telefonu derken artık iletişim her yer, herkes. Yaşam olduğu gibi elektronik yani internet ortamına dökülmüş bulunmaktadır. Akıllı cihazlar tüm hayatı yönlendirmektedir. Öyle ki şarjı olmayan kişiler dışarı çıkmamayı göze almaktadır. Bağımlılık mı, esaret mi, eğlence mi?
Bu iletişim teknolojilerinden bahsederken; online sayfalar ve Google arama motorlarında önemli konumda yer almaktadır. Birçok insan ve kurumlar inetrnet üzerinden kitlelere seslenmektedir. İnternet üzerinden seslenebilmek ve farklı amaçlara göre; ziyaretçi ve müşteri kitlelerine ulaşmak için görsel zenginliğe ve güzelliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada içerik düzenleme sistemi ve görsel estetik için, wordpress tabanlı siteler oldukça uygun görülmektedir.

androidegerekenuygulamalar
Wordpress içerik yönetim sistemi; sayfalara ve bloglara, içerik açısından zengin temalar ve kullanımı kolay eklenti uygulamaları hizmeti sunmaktadır. Eklentiler ve temalar yoluyla birçok sosyal paylaşım siteleri arasında bağlantı kurularak da ziyaretçilere daha kapsamlı paylaşım olanakları ve üstün özellikler sunulabilmektedir.
Wordpress tabanlı sitelerin tercih edilirlik seviyesi yüksek oranlarda seyretmektedir. Bunun nedeni ise; Google tarafından sevilen bir yapıya sahip olduğu anlaşılmaktadır. Siteler ve sayfaların önemli bulduğu ve amaç edindiği noktalardan biri arama motorlarında ilk sıralarda yer almak olmaktadır. Bunun için gereken adımları izlemek indexlenme oranını yükseltmektedir.
Wordpress, diğer farklı uygulama ve yeniliklerinin yanında, duyarlı web tasarım trendine uygun ücretsiz wordpress teması hizmetinden de geri kalmamaktadır. Duyarlı web tasarım trendine uygun ücretsiz wordpress teması; farklı ekran boyutlarına göre tasarımlara yön vermek ve boyutlara göre tasarım çıkarmak konusunun önemine vurgu yapmaktadır. Bilgisayar, telefon ve tabletlerin ekran boyutlarının farklı olması, tasarımlarında farklı boyutlarda cihazlara göre ayarlanmasını gerektirmektedir.
Duyarlı wordpress teması da bu ayarlara yönelik çıkartılmış bir uygulama olduğu için duyarlı wordpress teması adını almaktadır. Duyarlı wordpress teması ile kullanılan cihazın ekran boyutuna uygun temalar inşa etmek mümkün olmaktadır. Yeniliklerin ve gelişimin öncüsü olma yolunda ilerleyen wordpress; duyarlı temasını da ücretsiz sunmaktadır. Bu ücretsiz erişim sağlanabilecek wordpress temasının adı ajeeban olarak tanıtılmaktadır. Ajeeban, obil be daha farklı ekran boyutlarına sahip cihazlar için optimize edilerek tasarlanmış bir wordpress temasını oluşturmaktadır.
Sade görünüşüyle kişisel blogcuların gözdesi olan ajeeban; farklı düşünce ve yeniliklerle farklı alanlar içinde kullanılabilmektedir. Duyarlı web tasarım trendi için tema sınırı geniş kapsamlı olmaktadır. Ulaşım kolay ve tercih etme alanı geniş bir çevreye yayılmaktadır; ancak duyarlı web tasarım trendine uygun ücretsiz wordpress temasının farklı olduğu anlaşılmaktadır. Bu farkta, wordpress temalarının kullanım kolaylığı gibi kolay bir ayrıntı olduğu gözlenmektedir. WordPress, duyarlı temayı ücretsiz hizmete sunmaktadır. Cihazlara uygun tasarımlar yaratmak ve kişileri mağdur etmemek için ideal ve faydalı bir tema olarak altı çizilmektedir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
eklenti-eklemek
WordPress Ve Fotoğraflarla Eklenti
Pc-Webim
Pc Webim’de İnternet
3 Comments
  • applemerkez Şub 26,2015 at 16:35

    ekran büyüklüğünün avantaj yanları oyun oynarken ve internet gezintisi yaparken çok daha iyi ve zevkli oluyor.

  • diyet Şub 19,2015 at 18:31

    bu kadar büyük ekranın göz sağlığı üzerinde olumsuz etkisi var mı acaba araştırmak lazım

  • diyetisyen Şub 19,2015 at 16:55

    Ekran ne kadar büyükse görüntü o kadar güzel ve canlı oluyor fakat fazla büyük ekranda hiçbir yere sığmıyor.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage