Kurumsal SEO danışmanı

seo-uzmani

Kurumsal SEO Nedir ?

seo-uzmani
Kurumsal SEO danışmanlığı, – adı üzerinde – çalışma alanı kurumsal şirketler ile ilgili ve kurumsal şirketlerin internet sitelerinin hit kriterleriyle ve site trafik istatistikleriyle uğraşan profesyonel çalışanlara verilen unvandır. Kurumsal siteler için planlı bir şekilde haftalık veya aylık çalışma takvimi hazırlayan SEO Danışmanları, bir kurumsal oluşumu arama motorlarında, doğru optimizasyon politikaları izleyerek marka yapmayı amaçlar.

Markanın tanınırlığını artırmayı amaçlayan Kurumsal SEO Uzmanları, sürekli gelişme veya düşüş göstermeye bağlı olan SEO takibini iyi yapmalıdırlar. Markanın bilinirliğini Google ve diğer arama motorlarında iyi bir yere getirmek ve o kurumsal sitenin anahtar kelimelerindeki arama hacimlerinin büyüklüğünü artırmak bir SEO danışmanının ana görevlerinden sadece birkaçıdır. Buna göre bir uzmanın özelliklerinden biri, şirketin arama motorlarındaki durumunu iyi bir yere getirmek ve üst sıralarda aldığı konumunu korumaktır. Bir profesyonel arama motoru optimizasyonu uzmanının hata yapması, markayı – büyük ihtimalle – zedeleyecek ve bu prestij kaybına ve akabinde ticari başarısızlıkları da beraberinde getirecektir.

Kurumsal Seo Danışmanlığı Neleri Kapsar? 

seo-banner

Kurumsal SEO danışmanlığı, bir firmanın ya da bir şirketin internet üzerindeki aranma oranını artırtmak ve sitenin diğer tüm altyapı işlemlerini tamamlamaktır. Bunun yanı sıra sitenin ünlülüğünü artırtmak için çeşitli fikirler üretmek de SEO danışmanının görevleri arasındadır. Bu bir kümülatif süreçtir ve uzman kişinin çalıştığı kurumsalları doğru yönlendirmesi gerekmektedir.

Kurumsal Seo’nun Avantajları ve Tercih Sebepleri 

SEO-marka

Kurumsal SEO Uzmanlığının bu kadar önemli olmasının en temel sebebi artık bilişim çağında olmamızdır. Tüm siparişler, tüm istekler ve tüm bilgiler internet üzerinden akmaktadır. İnternet sitesi gerçek hayattaki dükkan, stopaj, elektrik gibi maliyetlerden çok çok daha ucuzdur. İnternet üzerinden gerçek hayatta 4-5 katı pahalı fiyatta yapacağı şeyleri daha ucuz bir yol ile yapabilen kurumsallar, bu yüzden web dünyasını seçmektedirler ve sitelerinin hit trafiğini artırmak için SEO Uzmanlarına başvurmaktadırlar. Sanal mağaza olayı bu yüzden bir patlama yaşamaktadır. Bu da Kurumsal SEO Uzmanlarının tercih edilme nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden reklam stratejileri SEO Uzmanlarının görevlerinden biridir. Reklam işinin bu konsepte girmesi, SEO Danışmanlığının daha resmi bir meslek haline gelmesini sağlamıştır. İyi pazarlama taktiklerine sahip olmak ve müşteriyi kendine çekmek için sihirli kelimeleri ve sihirli cümleleri bilmek, iyi uzmanların işidir.

Profesyonel bir SEO ekibi, çalışan personellerden daha ucuza gelmektedir. Bu sayede fiyat-performans ölçeğinde kurumsal firmaların sahipleri ceplerine daha çok para koyuyor. Aynı maliyet, daha çok aranabilirlik, daha çok bilinirlik ve daha çok prestij, bunu kim istemez ki? Bu durumda devreye SEO Danışmanları girmektedir.

Kurumsal sitelerin amacı internet üzerinden kendi prestijlerini artırarak ticari kazanç sağlamaktır. Firmalar internet üzerinde Google Adwords konseptini kullanarak reklam gelirlerinden para kazanırlar. Google Adwords çalışmaları mı yoksa SEO çalışmaları mı? Bu önemli bir soru. Bu sorunun cevabı, kısa vadede belki Adwors olabilir ancak uzun vadede kesinlikle SEO çalışmasıdır. SEO, siteye yatırım demektir. Yatırım demek daha çok aranma hacmi demek, bu da demek oluyor ki daha fazla müşteri ve daha fazla kazanç. Ticaretin altın sırrı, sağlam bir Kurumsal SEO Uzmanı çalışanının güzel bir arama motoru altyapısı hazırlamasından geçer.

Kurumsal Seo Çalışmasının Kazandırdıkları 

seo

Neden Kurumsal SEO yaptırmanız gerekir hiç düşündünüz mü? Bir Kurumsal SEO Uzmanı sizlere neler sağlayabilir bir inceleyelim :

– Firmanın arama motorları üzerindeki anahtar kelimelerindeki aranma hacmini artırır ve yüksek derecelerdeki anahtar kelimeleri rakiplere karşı korur.
– Marka prestijini artırır,korur ve insanlar arasında marka bilinirliğini artırır.
– Markanın insanlar üzerindeki viral etkisini artırır.
– Markaya etkili ve güçlü bir satış/pazarlama aracı oluşturur.
– Arama motorlarındaki bulunabilirliği artırır.
– Şirketin sağlam referanslarla çalıştığını gösterir ve yeni müşteriler için bu bir sağlam güven kaynağıdır.
– Anahtar kelimeler üzerindeki gücünüzü artırır.
– Ve bunların hepsinin sonucu olarak site hitiniz artarak akabinde site trafiğiniz de artar.

Kurumsal Seo Çalışmasının Maliyetleri 

seo-sosyal-medya

Arama Motoru Optimizasyonu yerine göre pahalı yerine göre ucuz ancak geri dönüşü doğru şekilde uygulandığı takdirde mükemmel olan bir site yatırımıdır. SEO Danışmanları bunları paket olarak alıcılara sunar ve rakiplerinizin analizini yapar. Hedef kelimelerimizde nerede olduğunuzu size detaylı bir şekilde açıklar ve ona göre çalışma takvimi oluşturur.

Kurumsal Seo Çalışması Prensipleri 

free-seo-quote

Bir Kurumsal SEO Danışmanı nasıl çalışır, inceleyelim :

-Sitenizi kullanıcı dostu haline getirir, sitenizi arama motorlarına dost olarak gösterir ve gerekli pinglemeleri yaparak gerekli ilgiyi onlardan arz eder.
– Doğal ve Planlanmış Referans Linkleriyle gerekli link giriş çıkışlarını düzenler.
– Tüm işlemleri elle yapar, asla robot ya da bot kullanmaz.
– Mutlaka geri dönüş raporu hazırlar ve size bunu sunar. Her zaman geri dönüşlü rapor sistemiyle çalışma takvimi hazırlar
– Bilgilendirici makaleler hazırlarlar ve bunları paravan sitelerde yayımlayarak sitenize hit kazandırırlar.
– En son SEO güncellemelerini kaçırmazlar ve yeni metaları veya yeni yöntemleri çok çabuk bir şekilde analiz ederek eğer iyiyse sizin sitenize de uygularlar, kötüyse uygulamazlar.
-Sosyal Medya’nın gücünü kullanarak insanlar üzerindeki viral reklam gücünü kullanırlar ve insanlar arasındaki marka bilinirliğinizi artırırlar. Bu sayede sosyal medya ile iyi bir etkileşim içerisinde olursunuz.

KinqCasTLe hakkında 564 makale
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*