Seo

Kurumsal SEO Paketleri SEO Uzmanı

seo-uzmani
0

Merhabalar. Sizlere bu makalemizde SEO üzerine bir kaç varyasyon vereceğiz. Daha doğrusu biraz araştırma yaptık onları sizinle paylaşacağız :).

SEO sektöründe bir çok yeni firma giriş yaptı. Bu firmaların %80’i maalesef bekleneni veremiyor. Hatta sektörü dahada kötülüyor.

SEO sektörü gerçekten zor bir sektör. Çünkü hem sektörlere göre fiyat değişiyor hemde müşteriden müşteriye değişiklik gösteriyor. Mesela iyi güzel müşterilerde var, ne istediğini bilmeyen müşterilerde.

Şimdi dikkat edeceğiniz noktalara gelelim.

seo-uzmani

Öncelikle SEO paketleri satan kimliği belirsiz kişilerden uzak durun. Bana son zamanlarda bir kaç müşterim geldi. Yada müşteri potansiyeli taşıyan kişiler. Paket satan kimliği belirsiz kişilerden uzak durun dedim ya. Şimdi şöyle düşünün bu paketlerin öncelikle içeriği ne ? Siteler nasıl değere sahip ? Kaç link çıkılmış ? Bunları her biri son derece önem arz etmekte.

Şimdi nasıl analiz ederim ve nasıl bir SEO uzmanı bulurum ?

Eskiden olsa Google amca’ya gir ara derdim. Fakat şimdi sadece Google amca yetmiyor. Her türlü yerde aratın. Ha bunu sadece arama motoru olarak algılamayın ha sakın. Bir sürü blog ve öneren firmalar var. İlk önce referans kontrolü yapmanızda fayda var. Yani bu adam daha önce hangi firmalara çalışma yapmış ? ve bu çalışmaların etkisi ne olmuş.

Ayrıca sözleşmeli çalışıyorlar mı ? Özellikle bunu kontrol etmenizde fayda var. Ve sizden özellikle ricam lütfen sözleşme şartlarını iyi okuyun. Çünkü genellikle SEO Danışmanı adı altında hizmet veren kişi yada kurumlar tamamiyle kendini koruyan sözleşmeler yapmaya bayılırlar. Sonra güncelleme bahane edip paranızı iade etmezler. Bunları nereden mi biliyorum ? Çünkü benim müşterilerim nedense hep darbe alıp bana geliyorlar. Yani müşteri daha önce dolandırılmış çok büyük para kaybı ve güven kaybı yaşamış. Sonra bana geliyor. Şimdi bu adamı toparlamak bana düşüyor ki bu çok zor bir durum maalesef. Öncelikle sitenizi ilk 3 e garanti sokuyoruz filan diyenlerle sakın ola iş yapmayın ha. Hiç bir SEO uzmanı kesinlikle garanti vermez. Sadece Taahhüt edebilir. Başka SEO içerikli yazımızda görüşmek üzre :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
video_backlink_1
Video Backlink nedir?Nasıl Yapılır?
seo
Trustrank nedir?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz