Seo

Kurumsal SEO Paketleri SEO Uzmanı

seo-uzmani

Merhabalar. Sizlere bu makalemizde SEO üzerine bir kaç varyasyon vereceğiz. Daha doğrusu biraz araştırma yaptık onları sizinle paylaşacağız :).

SEO sektöründe bir çok yeni firma giriş yaptı. Bu firmaların %80’i maalesef bekleneni veremiyor. Hatta sektörü dahada kötülüyor.

SEO sektörü gerçekten zor bir sektör. Çünkü hem sektörlere göre fiyat değişiyor hemde müşteriden müşteriye değişiklik gösteriyor. Mesela iyi güzel müşterilerde var, ne istediğini bilmeyen müşterilerde.

Şimdi dikkat edeceğiniz noktalara gelelim.

seo-uzmani

Öncelikle SEO paketleri satan kimliği belirsiz kişilerden uzak durun. Bana son zamanlarda bir kaç müşterim geldi. Yada müşteri potansiyeli taşıyan kişiler. Paket satan kimliği belirsiz kişilerden uzak durun dedim ya. Şimdi şöyle düşünün bu paketlerin öncelikle içeriği ne ? Siteler nasıl değere sahip ? Kaç link çıkılmış ? Bunları her biri son derece önem arz etmekte.

Şimdi nasıl analiz ederim ve nasıl bir SEO uzmanı bulurum ?

Eskiden olsa Google amca’ya gir ara derdim. Fakat şimdi sadece Google amca yetmiyor. Her türlü yerde aratın. Ha bunu sadece arama motoru olarak algılamayın ha sakın. Bir sürü blog ve öneren firmalar var. İlk önce referans kontrolü yapmanızda fayda var. Yani bu adam daha önce hangi firmalara çalışma yapmış ? ve bu çalışmaların etkisi ne olmuş.

Ayrıca sözleşmeli çalışıyorlar mı ? Özellikle bunu kontrol etmenizde fayda var. Ve sizden özellikle ricam lütfen sözleşme şartlarını iyi okuyun. Çünkü genellikle SEO Danışmanı adı altında hizmet veren kişi yada kurumlar tamamiyle kendini koruyan sözleşmeler yapmaya bayılırlar. Sonra güncelleme bahane edip paranızı iade etmezler. Bunları nereden mi biliyorum ? Çünkü benim müşterilerim nedense hep darbe alıp bana geliyorlar. Yani müşteri daha önce dolandırılmış çok büyük para kaybı ve güven kaybı yaşamış. Sonra bana geliyor. Şimdi bu adamı toparlamak bana düşüyor ki bu çok zor bir durum maalesef. Öncelikle sitenizi ilk 3 e garanti sokuyoruz filan diyenlerle sakın ola iş yapmayın ha. Hiç bir SEO uzmanı kesinlikle garanti vermez. Sadece Taahhüt edebilir. Başka SEO içerikli yazımızda görüşmek üzre :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
video_backlink_1
Video Backlink nedir?Nasıl Yapılır?
Seo bazlı site
Google ve son güncellemeleri
4 Comments
 • jatibagus furniture Tem 5,2015 at 16:40

  fazlasıyla faydalı

 • Cs 1.6 indir Şub 11,2015 at 16:15

  Seo işi artık herkesin elinde. Basit bir kelimede ikinci üçüncü sıraya gelen kendine seocu diyor. Artık referanslara bakarak iş yapmak gerek.

 • batuhan Şub 10,2015 at 00:06

  fazlasıyla faydalı bir yazı teşekkürler..

 • oyun indir Şub 5,2015 at 00:32

  En önemlisi kesinlikle referanslar…

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage