İnternet Dünyası

Microsoft’tan Surface 2 Tableti

Tenoloji alanında geliştirilen yeniliklerden biride Microsoft’un yeni geliştirdiği Surface 2 tableti, Nvidia’nın Tegra 4 SoC’sine ARM Cortex-A15 mimarisini temel alan dört çekirdekli mobil işlemci, 1.7GHz saat hızında çalışıyor. Tegra 4, dört çekirdekli işlemcinin yanında 72 shader birimine sahip bir GPU özelliği taşyor.

Bu sebeple Tegra 4, taşınabilir cihazlar için piyasadaki en iyi çipsetlerden bir tanesi. Microsoft, RAM konusunda yeni değişiklik yaparak 2GB’lık RAM’i Surface 2’ye eklemiştir. Tablet üzerindeki USB portu olduğundan Surface 2’nize bir harici disk bağlayabiliyor. Surface 2‘nin yanınızda taşımak için her yönden harika bir cihaz olduğunu söylemeliyiz. Ölçümlere göre 9 saat 43 dakika pil ömrü varmış. Tablet de, tek şarjla 8 saat boyunca video izlenebiliniyor. Windows RT 8.1 ekranları arasında dolaşırken herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Yapılan işlemler, akıcı bir biçimde gerçekleştirilebiliniyor. Surface 2, Windows RT kullansa da klasik masaüstüne erişebiliyor, dosyalarınıza göz atmak için Windows Gezgini’ni kullanabiliyorsunuz. Office 2013 ve Outlook lisansı, Surface 2’nize dahil olarak sunuluyor. Microsoft, tabletinde alışılmadık 16:9 oranına sahip bir IPS panel kullanmış. 10.1 inç’lik tabletlerin aksine 10.6 inç boyutundaki ekran başarılı bulunmaktadır. Işık direkt olarak ekrana vurduğunda ise ekran oldukça yansıtıcı olduğunu göstermiştir. Ancak rakiplerin de bu alanda çok daha iyi olmadıklarını biliyoruz.

Wi-Fi üzerinden internete bağlandığınız tableti micro-HDMI portu sayesinde TV’nize bağlayabiliyor, ekrandaki içerikleri büyük ekranda görebiliyorsunuz. Surface 2’nin üzerinde biri arkada, biri önde olmak üzere 2 web kamerası bulunuyor. Beğenicilerinin ve takip eden kullanıcıların bu bilgiler ile karar vermeleri daha kolay olacaktır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Şimdi de Facebook Mezarlığı Çıktı
facebook
İleri Düzey Kullanıcılar için Facebook İpuçları

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage