6 Aralık 2013

Microsoft’tan Surface 2 Tableti

Tenoloji alanında geliştirilen yeniliklerden biride Microsoft’un yeni geliştirdiği Surface 2 tableti, Nvidia’nın Tegra 4 SoC’sine ARM Cortex-A15 mimarisini temel alan dört çekirdekli mobil işlemci, 1.7GHz saat hızında çalışıyor. Tegra 4, dört çekirdekli işlemcinin yanında 72 shader birimine sahip bir GPU özelliği taşyor.

Bu sebeple Tegra 4, taşınabilir cihazlar için piyasadaki en iyi çipsetlerden bir tanesi. Microsoft, RAM konusunda yeni değişiklik yaparak 2GB’lık RAM’i Surface 2’ye eklemiştir. Tablet üzerindeki USB portu olduğundan Surface 2’nize bir harici disk bağlayabiliyor. Surface 2‘nin yanınızda taşımak için her yönden harika bir cihaz olduğunu söylemeliyiz. Ölçümlere göre 9 saat 43 dakika pil ömrü varmış. Tablet de, tek şarjla 8 saat boyunca video izlenebiliniyor. Windows RT 8.1 ekranları arasında dolaşırken herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Yapılan işlemler, akıcı bir biçimde gerçekleştirilebiliniyor. Surface 2, Windows RT kullansa da klasik masaüstüne erişebiliyor, dosyalarınıza göz atmak için Windows Gezgini’ni kullanabiliyorsunuz. Office 2013 ve Outlook lisansı, Surface 2’nize dahil olarak sunuluyor. Microsoft, tabletinde alışılmadık 16:9 oranına sahip bir IPS panel kullanmış. 10.1 inç’lik tabletlerin aksine 10.6 inç boyutundaki ekran başarılı bulunmaktadır. Işık direkt olarak ekrana vurduğunda ise ekran oldukça yansıtıcı olduğunu göstermiştir. Ancak rakiplerin de bu alanda çok daha iyi olmadıklarını biliyoruz.

Wi-Fi üzerinden internete bağlandığınız tableti micro-HDMI portu sayesinde TV’nize bağlayabiliyor, ekrandaki içerikleri büyük ekranda görebiliyorsunuz. Surface 2’nin üzerinde biri arkada, biri önde olmak üzere 2 web kamerası bulunuyor. Beğenicilerinin ve takip eden kullanıcıların bu bilgiler ile karar vermeleri daha kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz