İnternet Dünyası

Microsoft’tan Surface 2 Tableti

0

Tenoloji alanında geliştirilen yeniliklerden biride Microsoft’un yeni geliştirdiği Surface 2 tableti, Nvidia’nın Tegra 4 SoC’sine ARM Cortex-A15 mimarisini temel alan dört çekirdekli mobil işlemci, 1.7GHz saat hızında çalışıyor. Tegra 4, dört çekirdekli işlemcinin yanında 72 shader birimine sahip bir GPU özelliği taşyor.

Bu sebeple Tegra 4, taşınabilir cihazlar için piyasadaki en iyi çipsetlerden bir tanesi. Microsoft, RAM konusunda yeni değişiklik yaparak 2GB’lık RAM’i Surface 2’ye eklemiştir. Tablet üzerindeki USB portu olduğundan Surface 2’nize bir harici disk bağlayabiliyor. Surface 2‘nin yanınızda taşımak için her yönden harika bir cihaz olduğunu söylemeliyiz. Ölçümlere göre 9 saat 43 dakika pil ömrü varmış. Tablet de, tek şarjla 8 saat boyunca video izlenebiliniyor. Windows RT 8.1 ekranları arasında dolaşırken herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Yapılan işlemler, akıcı bir biçimde gerçekleştirilebiliniyor. Surface 2, Windows RT kullansa da klasik masaüstüne erişebiliyor, dosyalarınıza göz atmak için Windows Gezgini’ni kullanabiliyorsunuz. Office 2013 ve Outlook lisansı, Surface 2’nize dahil olarak sunuluyor. Microsoft, tabletinde alışılmadık 16:9 oranına sahip bir IPS panel kullanmış. 10.1 inç’lik tabletlerin aksine 10.6 inç boyutundaki ekran başarılı bulunmaktadır. Işık direkt olarak ekrana vurduğunda ise ekran oldukça yansıtıcı olduğunu göstermiştir. Ancak rakiplerin de bu alanda çok daha iyi olmadıklarını biliyoruz.

Wi-Fi üzerinden internete bağlandığınız tableti micro-HDMI portu sayesinde TV’nize bağlayabiliyor, ekrandaki içerikleri büyük ekranda görebiliyorsunuz. Surface 2’nin üzerinde biri arkada, biri önde olmak üzere 2 web kamerası bulunuyor. Beğenicilerinin ve takip eden kullanıcıların bu bilgiler ile karar vermeleri daha kolay olacaktır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
twitterdetakipedilecekler
Twitter’da takip etmeniz gereken tasarımcılar
mutfak
Mutfak Dizaynı İle İlgili Her Şey

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz