İnternet Dünyası

Mobil için uyumlu web site yapmak

puns_01
0

1. Sadece birincil web taklit etmeye çalışırken kendinizi sınırlamayın

Bu sadece küçük bir versiyonu mevcut web sitesi alabilir düşünmek gerçekçi değil, grafikler bazı küçültmek ve Tamam görüneceğini düşünüyorum, etrafında bir kaç şey taşıyın. Çoğu durumda böyle olmaz. Genellikle insanlar yolda zaman web sitenizde görüntülemek için kendi telefonları kullanıyor. . Bu durumda, onlar çok daha küçük bir ekranda olacak ve sitenizi bu ekran boyutu için optimize gerekir

küçük ekran boyutları bazı örnekler şunlardır:

iPhone 5 640 x 1136 olduğunu

iphone 4/4S 640 x 960 olduğu

HTC bir X 720 x 1280 olduğunu

HTC Amaze 4G 540 x 960 olduğu

Galaxy S3 720 x 1280

Bu tabii ki bilgisayarlarda olsun ekran boyutları değil, bu nedenle mobil web küçük ekran çözünürlükleri için optimize edilmesi gerekmektedir. Bu olası her ekran boyutuna sığdırmak için denemek için pratik olmasa da, son derece size küçük boyutlarda ortasında bir şey düşünün önerilir.

2. Dokunmatik ekran arayüzü düşünün

Çoğu zaman ziyaretçileriniz fare yerine düğme navigasyon için dokunmatik ekranı olan bir mobil cihaz kullanarak olacaktır. Başparmak güvenli bir kuralı dokunmatik hedef için bir santimetre kare düşünün, ama daha büyük bir zaman iletişimde hedef için iyidir. Eksik dokunur hala düğmeyi etkinleştirmek böylece düğme görüntüsü daha hedef alan daha büyük hale düşünün. Ayrıca, parmak ve başparmak kesin değildir, parmağınızı dokunmatik hedefin kaldırdı sonra böylece düğmenin eylemi yalnızca meşgul gerektiğini düşünün. Tüm hareketleri yanı sıra diğer olarak bilinir unutmayın, mobil sitenizde gezinmek yardımcı olmak için jestler kullanın.

3. Mobil navigasyon

Ekran oldukça küçük olduğu için navigasyon çok küçüktür. Yani önceki sayfalar için bir geri düğmesi sunan düşünün. Ziyaretçinin bir hata yapar ve sitenizin etrafında hareket ederken yanlış düğmeye çarptığında Bu özellikle yararlı olabilir.

4. Test, test ve tekrar test

Onlar tamamladıktan sonra birçok tasarımcı kısa düşmek bir alana doğru birden fazla cihaz site test edilir. Bu sizin mobil site size gereken tüm hedefleri gerçekleştirmek emin olmak çok önemlidir. Eğer sahip olması amaçlanmıştır bitmiş üründe kullanım sahip olmasını sağlamak için geri besleme ve dış kaynaklardan girdi al. Eğer tasarımı sağlam bir test yapmak için bu mümkün değilse o zaman adım aracılığıyla mobil sitenize koymak için arkadaşlar ve aile kullanmaktadır. Sonra sitenizi ayarlamak ve bunu birincil web gibi kullanıcı dostu olarak almak için geri bildirimlerini kullanıyoruz. Unutmayın önemli olan tek şey “Müşteri memnuniyeti” başka bir şeye ihtiyacınız yok. Web siteniz her yerde her ortam da açılması sizin için büyük bir avantajdır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Logo
Yedi Güzel Adam Ekranlarda!
facebook
İleri Düzey Kullanıcılar için Facebook İpuçları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz