İncelemeler Oyun

Mount and Blade Warband İnceleme

Mount and blade

Merhaba arkadaşlar bu gün ki incelemem Mount and Blade Warband” oyunu.

Serinin ilk oyunu olan “Mount and Blade” ilk başta türkler tarafından yapılmış. Ardından yabancı insanlara satılmıştr. Bu yüzden Mount and Blade oyunun da türkçe kaynak çoktur ve FORUMUNDA türkçe bir alan bile ayrılmıştır. Burada ki konu sayısı ve cevaplar neredeyse yabancı ülkelerin konu sayısı kadardır.

Oyunu ilk başta türkler yaptığı için serinin bu oyununda Türkçe dil özelliği vardır.

Oyunun başlangıcından bir resim :

Mount and Blade giriş ekranı

 

Oyuna başladığımızda bize bir hikaye seçmemizi söylüyor. Mesela demirci bir babanın oğlu olan şovalyeyiz gibi. Bununla ilgili resimler :

Mount And Blade Giriş ekranı 1

Mount and blade karakter 2

Mount and blade karakter 3

Mount and blade karakter 4

Mount and blade karakter 5

 

Hikayemizi Belirlerken dikkatli belirlemeliyiz yakın dövüş oynamak istiyorsanız şovalye tarzı savaşçılar seçmelisiniz. Uzak mesafe yaylar oklar ile oynamak istiyorsanızda avcı gibi özelliklere vermeniz gerek.

 

Bunları yaptıktan sonra ilk olarak bir tüccarın hayatını kurtararak başlıyorsunuz. Oyunda başlangıç seviyesinde size çok fazla görev veriyorlar yada sizin çok fazla görev almanız gerek fakat sonradan o + ilişkiler size çok işe yarıyacak.

İlişki bir nevi sizi beğenmesi sizi sevmesi yada tam tersine nefret etmesidir. Eğer sizi çok severse + olur ve ne derseniz yapar. Eğer onu sinirlendirecek işler yaparsanız – ye düşer ilişkiniz ve siz onla konuşamazsınız bile.

 

Lordlar oyunda çok önemli bir yer alıyor. Eğer iyi bir ailesi olan lord bulursanız onun bir tandığıyla evlenin. Her seferinde ilişki değeriniz artar.

Oyuna ek modlar getirerek oyunu çok zevkli hale getirebiliyorsunuz ! Osmanlı modu olsun Diplomasi modu olsun (Maalesef diplomasi modu ingilizce fakat türkçe oynayabilir sadece diplomasi oyunun eklediği yerler ingilizce olur)

 

Modlar sayesinde sesler bile değişiyor. Mesela osmanlı modunda adamlara saldırırken bir anda mehter marşı çalabiliyor.

 

Ayrıca oyunun çok başarılı bir serisinede bu linkten ulaşabilirsiniz

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Evden kaçış oyunları!
51466L-600x567
Lego: Marvel Super Heroes (PS3) İnceleme

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage