İnternet Dünyası Sosyal Medya

Ne için blog yazıyorsunuz ?

Blog_post_freebie_by_Qamar_Loop
0

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıyı günlerdir yazacağım ancak bu güne kaldı maalesef. Gerçekten bu soruya bir cevap arıyordum. Günlerdir, Aylardır hatta yıllardır. Çünkü kendime sordum abi sen neden blog yazıyorsun ki ya ?

Ne için blog yazıyorsunuz ? NEDEN ?

Blog_post_freebie_by_Qamar_Loop

Para kazanmak ve zevk için yazıyorum. İkisi bir arada idare ediyorum yani  . İlk zamanlarda sadece zevk için yazıyordum. Bazen hala o eski zevk yerine geliyor ve inanın yazdıkça yazasım geliyor. O zevkle yazarken yazılara böyle bir dikkat ile yazıyorsunuz ki anlatamam. Çok fazla özen gösteriyorsunuz.

google-seo

Emek veriyorsunuz. Para kazanmak için de yazıyorum demiştim ya. Birde işin öteki tarafı var. Bazı şeyleri karşılamak için mecburen para kazanmam gerekiyor. Eski sistemden ayda 800 TL’ye kadar kazandığım olmuştu. Ama o zaman daha yavaş yavaş gelişiyor ve bloga daha fazla zaman ayırıyordum. Şimdi bu blogu açtım. Yine Genel blog kategorisi üzerinden devam ediyorum. Neden genel blog açıyorsun diyenler var bana. Çünkü genel blog yazmayı seviyorum. Size hiç kimse karışmıyor. İstediğiniz her konuda yazıyorsunuz. Yoksa bende açardım tek bir konuda blog yürütürdüm onu. Mesela bu blogu sadece web tasarım üzerine açabilirdim. Ama yapmadım  . Çünkü yapmak istemedim.

Blog yazmak emek isteyen bir şey bundan emin olabilirsiniz. Herkes blog tutar ama blog yazmak çok ayrı bir konudur. Herkes blog yazamaz. Blog yazmak bana göre kendini ifade etme biçimidir. Kendini dış dünyaya kanıtlamaya gerek duymaksızın yazabileceğiniz bir platform.

Ayrıca uyarayım baştan blog yazmak bir tutkudur ve yazmaya başlarsanız duramazsınız. Hayatınızda bir şeyi eksik hissedersiniz. O eksikliği ben hissettim ve inanın duygusal bir çöküntü yaşadım.

 

Şuanda bir çok web projesinde yer almakla beraber 7 tane siteye sahibim :). Ve içerik yazmak gerçekten çok zevkli bir iş :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Blog_post_freebie_by_Qamar_Loop
Dribbble 50 ücretsiz psd dosyası
6_lvlup
Game Dev Tycoon (Oyun Yapma Oyunu)

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz