4 Aralık 2013 kimsoruyor

Neden bir web sitesine ihtiyacım var ?

Her geçen gün gelişen internet dünyasına yetişmek gerçekten güç. Özellikle 2013 yılı bu anlamda bomba gibi geçti diyebiliriz.

Yönetici Panolar Kullanıcı Deneyimi Trendleri

gibi trendler meydana çıkageldi. Bu gibi trendlerin dışında Düz tasarım yani “Flat Desing” kavramı da aramıza katıldı. Asıl soru aslında bu değil. İnsanlar hala daha “Neden bir web sitesine ihtiyacım var ?” şeklinde mesajlar yöneltiyorlar. Bende bu konuya geniş ve bir o kadar da sade bir anlatım sergileyerek anlatmaya karar verdim.

Kim soruyor?

kimsoruyor

Genellikle bu tür soruları bilgisi olmayan küçük ölçekli firma sahipleri ve bu işlere girmeyi kafasına koyan genç tayfa soruyor. Çünkü bu işe girip mal satışlarını yada hizmet satışlarını attırabileceklerini tam olarak bilmiyorlar. Ve arkadaş ortamlarından duydukları bu web sitesi kavramının ne olduğunu soruyorlar.  Bir web sitesi sahibine gelir , müşteriye ise güven vermeli. Günümüzde bu web site olayını o kadar yanlış anlayan kişiler var ki anlatsam gülme krizlerine girersiniz. Adam bize teklif yollamış teklif te de şu yazıyor :

10 TL’ye harika bir hostinginiz olsun ister misiniz ?

Abi ben zaten bu başlığı gördüğüm an gülme krizine girdim. Ve bir an şaka yapıyorlar  zannettim ya. Bu gerçek ne yazık ki. Gerçi ben 1 TL’ye de hosting satanları gördüm yani. Yalan yok. Adam satıyor 300 kişiye 1 TL‘den sonra hoooop adam kayıplara karıştı.

Web Sitesine sahip  olmanın Faydaları

Web Sitesine sahip olmanın Faydaları

Web sitesine sahip olmamız bize ne gibi faydalar sağlar diye soracak olursanız size şöyle güzel bir kaç açıklama yapayım :

 • Sitenizin kaliteli bir reklamını oluşturmuş olursunuz. Ve kalıcı bir reklamını.
 • Online varlığınız markalaşma sürecine kadar gider. Bakınız : Nike Ayakkabı Evrimi 
 • Arama motoru ile insanlar sitenize giriş yapar. Örneğin bir şey satın alacaksanız internete hepsi burada.com veyahut gittigidiyor .com yazmamız gibi düşünülebilir.
 • Müşteriye karşı bir imajınız olur . Ve bu imaj sayesinde işleriniz artabilir.
 • Günümüzde artık insanlar web sitesi olmayan firmalardan neredeyse alış veriş yapmayacak hale geldi.

 

Web Sitesi ve Sosyal Medya

Web Sitesi ve Sosyal Medya

Bazı firmalar sosyal medya platformuna yeni katılıyorlar. Sosyal medya’da güçlü olan her zaman güçsüz olanı geçer. Bu Sosyal Medya’nın bir kanunudur burası kabul. Peki neden hayran satın alıyorsunuz ?

Bu yüzden şirketiniz aptal durumuna düşmeyecek mi ?

Deneyin ve gerçekten daha “popüler” göründüğünüzü zannedin şirket olarak. Ve kendinizi kandırmaya devam edin.

Sosyal Medya gerçekten gün geçtikçe şeytan işine dönmeye başlıyor. Takipçi satanlar , beğeni satanlar , sayfalarını satanlar. Yakında   bunu bir sektör olarak görürseniz hiç şaşırmayın. Bunun iyi yönleri de yok değil tabi ki de, çoğu insan iş sahibi oluyor bu sayede.

Ya bizler ?

Firmaların sahte referansları olalım.

Sahte videolarını izleyelim.

Sahte yorumlar yapalım

Sahte olmayan bir şey kaldı mı ?

Siz siz olun sahte kullanıcı satın almak yerine doğal olarak sitenizi pazarlama yönüne gidin. Çünkü bu şekilde hem akılda kalıcı hemde gündemde olursunuz.

İlginizi çekebilir :

Başarılı bir web sitesi oluşturmanın sırları

WordPress icin En iyi 7 Sosyal Medya Eklentileri

Sosyal Medyanın SEO Konusunda Faydaları

Siteme nasıl hit sağlarım ?

Nasıl orijinal yazı yazabilirim ?

Sonuç

Sonuç olarak bir web sitesi sahibi olmanız size her daim pozitif yönde (olumlu) avantaj sağlar.

Neden bir web sitesine ihtiyacım var ?” için 45 yorum

 1. Güzel bir makale olmuş ve gerçekten bu işi yapanların hakkını vermişsiniz. Teşekkürler yazı için ve yazılarınızın devamını bekliyorum.

 2. Bir firmanın sürekli online mağazası olması ya da bir konu hakkında bilgi edineceğiniz zaman firmayı gecenin bir vakti aradığında ulaşamazsın ancak bir web siteniz varsa tüm müşterilerinize size dünyanın heryerinden her zaman ulaşabilir.

 3. Güzel ve faydalı bilgilerle dolu bir site. Herkesin web sitesi olması taraftarıyım. Bence mutlaka herkes her firma veya şirket bir siteye sahip olmalı ki kendisini daha rahat ve daha etkin bir şekilde tanıtmalı.

 4. Markanızın yada Firmanızın imajını yada vizyonunu doğru şekilde yansıtmak için kalite ve özgün tasarım ve yazılım ile web sitesine ihtiyacınız vardır. Hazır tasarım yada hazır yazılım ile yapılmış olan web siteleride size yazının anlatmaya çalıştığı faydaları sağlamayacak hatta firmaların IT yatırımlarını dikkate alan tedarikçiler, üreticiler, müşteriler, yatırımcılar sizi vizyonsuz olarak görüp kaçacaktır.

  Kendimden bir örnek : Hazır E-Ticaret yazılımları ile yapılmış hiç bir siteden ürün satın almam.

 5. Konuya çok güzel bir şekilde değinmişsiniz. Son zamanlarda Türkiye’de de web sitelerinin değeri yükselişte. Yakın zamanda tüm şirketler internetin değerini anlayacaktır. Teşekkürler.

 6. Açıklama için teşekkürler.Web sitesi gerekliliği internet kullanımı arttıkça daha da fazlalaşıyor.Her sitede iyi paylaşımlarda bulunmuyor.Temiz ve iyi paylaşımlar gerekli internette.

 7. Bir web sitesi size yeni ufaklar açar, yeni iş kapıları yeni müşteriler sağlar. Bir web sitesi sizi rakipleriniz ile rekabet edilebilir konuma getirir.

 8. Faydalı ve güzel bir konuya değenmişsiniz güzel bir makale emeğinize sağlık teşekkürler bilgileriniz için.

 9. Artık bir çok firma ve şirket Facebook sayfası açtığınızda bir site sahibi olduğunu düşünüyor insanlara bunun farklı bir mecra olduğunu anlatmak gerekli,güzel bir yazı olmuş sıkılmadan okudum.

 10. Günümüzde reklam ve müşteri potansiyelini artırmak için büyük küçük büm firmaların bir websitesi olması gerekiyor.Sadece kurumsal bazda değil, kişisel bloglarda en basitinden cv nizde size avantaj olarak dönüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz