İnternet Dünyası Seo Sosyal Medya

Neden bir web sitesine ihtiyacım var ?

kimsoruyor
0

Her geçen gün gelişen internet dünyasına yetişmek gerçekten güç. Özellikle 2013 yılı bu anlamda bomba gibi geçti diyebiliriz.

Yönetici Panolar Kullanıcı Deneyimi Trendleri

gibi trendler meydana çıkageldi. Bu gibi trendlerin dışında Düz tasarım yani “Flat Desing” kavramı da aramıza katıldı. Asıl soru aslında bu değil. İnsanlar hala daha “Neden bir web sitesine ihtiyacım var ?” şeklinde mesajlar yöneltiyorlar. Bende bu konuya geniş ve bir o kadar da sade bir anlatım sergileyerek anlatmaya karar verdim.

Kim soruyor?

kimsoruyor

Genellikle bu tür soruları bilgisi olmayan küçük ölçekli firma sahipleri ve bu işlere girmeyi kafasına koyan genç tayfa soruyor. Çünkü bu işe girip mal satışlarını yada hizmet satışlarını attırabileceklerini tam olarak bilmiyorlar. Ve arkadaş ortamlarından duydukları bu web sitesi kavramının ne olduğunu soruyorlar.  Bir web sitesi sahibine gelir , müşteriye ise güven vermeli. Günümüzde bu web site olayını o kadar yanlış anlayan kişiler var ki anlatsam gülme krizlerine girersiniz. Adam bize teklif yollamış teklif te de şu yazıyor :

10 TL’ye harika bir hostinginiz olsun ister misiniz ?

Abi ben zaten bu başlığı gördüğüm an gülme krizine girdim. Ve bir an şaka yapıyorlar  zannettim ya. Bu gerçek ne yazık ki. Gerçi ben 1 TL’ye de hosting satanları gördüm yani. Yalan yok. Adam satıyor 300 kişiye 1 TL‘den sonra hoooop adam kayıplara karıştı.

Web Sitesine sahip  olmanın Faydaları

Web Sitesine sahip  olmanın Faydaları

Web sitesine sahip olmamız bize ne gibi faydalar sağlar diye soracak olursanız size şöyle güzel bir kaç açıklama yapayım :

  • Sitenizin kaliteli bir reklamını oluşturmuş olursunuz. Ve kalıcı bir reklamını.
  • Online varlığınız markalaşma sürecine kadar gider. Bakınız : Nike Ayakkabı Evrimi 
  • Arama motoru ile insanlar sitenize giriş yapar. Örneğin bir şey satın alacaksanız internete hepsi burada.com veyahut gittigidiyor .com yazmamız gibi düşünülebilir.
  • Müşteriye karşı bir imajınız olur . Ve bu imaj sayesinde işleriniz artabilir.
  • Günümüzde artık insanlar web sitesi olmayan firmalardan neredeyse alış veriş yapmayacak hale geldi.

 

Web Sitesi ve Sosyal Medya

Web Sitesi ve Sosyal Medya

Bazı firmalar sosyal medya platformuna yeni katılıyorlar. Sosyal medya’da güçlü olan her zaman güçsüz olanı geçer. Bu Sosyal Medya’nın bir kanunudur burası kabul. Peki neden hayran satın alıyorsunuz ?

Bu yüzden şirketiniz aptal durumuna düşmeyecek mi ?

Deneyin ve gerçekten daha “popüler” göründüğünüzü zannedin şirket olarak. Ve kendinizi kandırmaya devam edin.

Sosyal Medya gerçekten gün geçtikçe şeytan işine dönmeye başlıyor. Takipçi satanlar , beğeni satanlar , sayfalarını satanlar. Yakında   bunu bir sektör olarak görürseniz hiç şaşırmayın. Bunun iyi yönleri de yok değil tabi ki de, çoğu insan iş sahibi oluyor bu sayede.

Ya bizler ?

Firmaların sahte referansları olalım.

Sahte videolarını izleyelim.

Sahte yorumlar yapalım

Sahte olmayan bir şey kaldı mı ?

Siz siz olun sahte kullanıcı satın almak yerine doğal olarak sitenizi pazarlama yönüne gidin. Çünkü bu şekilde hem akılda kalıcı hemde gündemde olursunuz.

İlginizi çekebilir :

Başarılı bir web sitesi oluşturmanın sırları

WordPress icin En iyi 7 Sosyal Medya Eklentileri

Sosyal Medyanın SEO Konusunda Faydaları

Siteme nasıl hit sağlarım ?

Nasıl orijinal yazı yazabilirim ?

Sonuç

Sonuç olarak bir web sitesi sahibi olmanız size her daim pozitif yönde (olumlu) avantaj sağlar.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
sakalvebıyıkyarismasi
Yıllık Ulusal Sakal ve Bıyık Şampiyonası 2013
sms
SMSwords
1 Yorum
  • Nasıl Yapılır Eki 2,2016 at 02:33

    Günümüzde reklam ve müşteri potansiyelini artırmak için büyük küçük büm firmaların bir websitesi olması gerekiyor.Sadece kurumsal bazda değil, kişisel bloglarda en basitinden cv nizde size avantaj olarak dönüyor.

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz