15 Kasım 2013 Wordpressileneleryapilabilir

Neden WordPress’i Tercih Etmeliyiz ?

wordpress-kategori

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi WordPress’i Tercih Etmenin Nedenleri’ni kısaca şöyle sıralayabiliriz.
Kolay Kurulum: WordPress gerçekten internette hazır olarak yayımlanan PHP scriptler arasında kullanımı en kolay ve hızlı scriptlerden birisidir. WordPress’i kurmak hiçbir zorluk gerektirmez, hiçbir internet ve web bilginiz olmasa dahi aşamaları takip ederek kolay bir şekilde WordPress sistemini sitenize entegre edebilirsiniz. Eğer herhangi bir şey hakkında en ufak bir fikriniz yoksa sitenizin sahip olduğu Cpanel’e girerek, en alttaki hazır sistemlerden WordPress’in en son sürümünü sadece ve sadece tek tık ile kurabilirsiniz. Bu size ayrıca vakit de kazandıracaktır.
Tema Skalası: WordPress’in şu anda aktif olarak kaç temaya sahip olduğu bilinmiyor fakat 10.000’lerce farklı temayı internet ortamında ücretli ve ücretsiz olmak üzere bulabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki WordPress sistemimizi istediğimiz gibi oynatarak dilediğimiz forma sokarak web yayın hayatımıza devam edebiliriz. Özellikle temaların çeşitliliği sayesinde ünlenen WordPress’e ait olan bu temalara kesinlikle göz atmakta fayda vardır. Özellikle Themeforest gibi web aleminin en büyük tema barındırıcı sitelerine göz atmak, en azından bir fikir almak açısından çok iyi olacaktır. Bu site üzerinde unutmadan belirtelim ki; her ay seçtikleri bir tema ücretsiz olarak yayımlanmaktadır. Bir tema ortalama 45$ ediyor der isek; kesinlikle kaçırmamalısınız.
Eklenti Çeşitliliği: WordPress’e ait olan eklentiler kısmında sanırım 2 milyondan fazla eklenti bulunmaktadır. Hem de bunların birçoğu ücretsizdir. Bunu kabaca hesaplayacak olur isek; WordPress üzerinde istediğiniz bir değişiklik var ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız; emin olun sizden önce birisi bunu düşünüp kodlamaya dökmüştür. Bu sayede aklınızdaki en ince detayları bile WordPress sisteminize kolayca uygulayabilirsiniz.
Çevrimiçi Destek: WordPress ile ilgili sıkıntılarınız olduğunda, bu sistemi kullanan milyonlarca site ve insan olduğu için sorununuz kesinlikle daha öncesinde birinin başına gelmiş ve forumlarda paylaşılmıştır. Bundan dolayı sahip olduğunuz hatayı çevrimiçi olarak aratmakla birlikte neredeyse sorunun yarısını halletmiş sayılırsınız.

Neden WordPress’i Tercih Etmeliyiz ?” için 2 yorum

  1. WordPress hakkındaki en güzel konulardan biri de karşısınıza çıkan bir hata mesajında anında sorunu öğrenip çözüme ulaşabiliyorsunuz.
    ayrıca eklentileriyle reklam yönetimi ve geri dönüşler de son derece iyi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz