8 Aralık 2014 seo

Paylaşım yapmanın seo ya yararları

SEO denildiğinde akla hep farklı teknikler, link alımı, kodlar ile oynama gelmektedir. Aslında en önemli ve etkili yollardan bir tanesi PAYLAŞMAK tır. Çok basit olan bir kelimeyi paylaşmak, yapması da oldukça basit. Her site içinde kesinlikle paylaşılabilecek olan bir şeyler çıkmaktadır. Onlarca ve yüzlerce dolar vererek link almaya çalışmak yerine de insanların gönüllü olarak link vermelerini sağlayabilmek bizim elimizde.

seo

Öncelikle sitemizin içeriğine göz atarak, sitemizde neler paylaşabileceğimizi çok iyi bir şekilde düşünmemiz gerekiyor. Ben kendi web sayfamda fikirlerimi rahatça paylaşabiliyorum, beğenen kişiler de benim yazılarıma link veriyorlar. Doğal olarak herhangi bir ücret ödemeden bir çok kişi tarafından link almış oluyorum. Google’ın ilk çıkış noktasının da “çok link almakta olan site kalitelidir” olduğunu aklımızın bir kenarından asla çıkartmayalım. Sitenizdeki yazıların paylaşılabilmesi için ise çeşitli olanaklar tanıyın, linkini verin, facebook ’ta, twitter’ da çeşitli paylaş butonları kesinlikle yerleştirin. Yazınız ya da sayfalarınız ne kadar fazla paylaşılır ise o arama motorlarına da o kadar çok fayda sağlayacaktır.

seo paylasmaktir

Elbette ki tek yapacağımız iş yazı yazıp paylaşılmasını beklemek değildir. Örnek olarak hazırlamış olduğunuz bir sitenin ya da sitenin bir bölümünün kodlarını da dağıtabilirsiniz. Benim paylaşmış olduğum download ve çeşitli link scriptleri sayesinde web siteme onlarca link gelmiş oldu. Bunlar sayesinde de arama motorlarında daha üst sıralarda gelmeye başladı benim sitelerim. İsteyenler sitenizin linklerini kaldırabilir, lakin linkleri kaldırmayanlarda size yeterli olan desteği sağlayacaktır.

Programcı değilseniz, grafik yönünüzde ağırsa hazırlamış olduğunuz tasarımları paylaşabilirsiniz. Özellikle de “wordpress” tasarımı yapabiliyorsanız bunları oldukça fazla kişi kullanacaktır. Tema yapmak size zor gelebilir, bunun yerine yalnızca tasarımı da paylaşabilirsiniz. Weya komple bir web sayfasının tasarımını da paylaşabilirsiniz, özel günler için yapabileceğiniz grafikleri de paylaşabilirsiniz. Bunları kendi sitenizde paylaşım yaparak, kullananlardan link vermesini de rica edebilirsiniz.

Programcı değilsiniz ve grafikerde değilsiniz ancak yine de paylaşabileceğiniz kesinlikle bir şeyler vardır. Biraz düşünür iseniz bunları bulacağınızdan oldukça eminim.

Paylaşım yapmanın seo ya yararları” için 6 yorum

  1. ziyaretçiye odaklı yapmazsak fazla verim alamayız. bu da bize yarardan çok zarar getirebilir.

  2. Link olması iyi tabi ama aşırıya kaçmadığı sürece ve gerçekten sağlam kaliteli sitelerin linkleri olduğu sürece. Aksi takdirde Google tarafından spam olarak algılanmak kaçınılmaz olur. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz