Seo Sosyal Medya

Paylaşım yapmanın seo ya yararları

seo

SEO denildiğinde akla hep farklı teknikler, link alımı, kodlar ile oynama gelmektedir. Aslında en önemli ve etkili yollardan bir tanesi PAYLAŞMAK tır. Çok basit olan bir kelimeyi paylaşmak, yapması da oldukça basit. Her site içinde kesinlikle paylaşılabilecek olan bir şeyler çıkmaktadır. Onlarca ve yüzlerce dolar vererek link almaya çalışmak yerine de insanların gönüllü olarak link vermelerini sağlayabilmek bizim elimizde.

seo

Öncelikle sitemizin içeriğine göz atarak, sitemizde neler paylaşabileceğimizi çok iyi bir şekilde düşünmemiz gerekiyor. Ben kendi web sayfamda fikirlerimi rahatça paylaşabiliyorum, beğenen kişiler de benim yazılarıma link veriyorlar. Doğal olarak herhangi bir ücret ödemeden bir çok kişi tarafından link almış oluyorum. Google’ın ilk çıkış noktasının da “çok link almakta olan site kalitelidir” olduğunu aklımızın bir kenarından asla çıkartmayalım. Sitenizdeki yazıların paylaşılabilmesi için ise çeşitli olanaklar tanıyın, linkini verin, facebook ’ta, twitter’ da çeşitli paylaş butonları kesinlikle yerleştirin. Yazınız ya da sayfalarınız ne kadar fazla paylaşılır ise o arama motorlarına da o kadar çok fayda sağlayacaktır.

seo paylasmaktir

Elbette ki tek yapacağımız iş yazı yazıp paylaşılmasını beklemek değildir. Örnek olarak hazırlamış olduğunuz bir sitenin ya da sitenin bir bölümünün kodlarını da dağıtabilirsiniz. Benim paylaşmış olduğum download ve çeşitli link scriptleri sayesinde web siteme onlarca link gelmiş oldu. Bunlar sayesinde de arama motorlarında daha üst sıralarda gelmeye başladı benim sitelerim. İsteyenler sitenizin linklerini kaldırabilir, lakin linkleri kaldırmayanlarda size yeterli olan desteği sağlayacaktır.

Programcı değilseniz, grafik yönünüzde ağırsa hazırlamış olduğunuz tasarımları paylaşabilirsiniz. Özellikle de “wordpress” tasarımı yapabiliyorsanız bunları oldukça fazla kişi kullanacaktır. Tema yapmak size zor gelebilir, bunun yerine yalnızca tasarımı da paylaşabilirsiniz. Weya komple bir web sayfasının tasarımını da paylaşabilirsiniz, özel günler için yapabileceğiniz grafikleri de paylaşabilirsiniz. Bunları kendi sitenizde paylaşım yaparak, kullananlardan link vermesini de rica edebilirsiniz.

Programcı değilsiniz ve grafikerde değilsiniz ancak yine de paylaşabileceğiniz kesinlikle bir şeyler vardır. Biraz düşünür iseniz bunları bulacağınızdan oldukça eminim.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
ask_fm nedir
ASK.FM NEDİR? VE NASIL KULLANİLİR?
paraavi
Sıralamada düştüm diye panik yapmayın !
6 Comments
 • yaş pasta tarifleri Oca 30,2015 at 19:01

  Elinize sağlık harika bilgi verici faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler…

 • tipadam Oca 27,2015 at 15:00

  Link olması iyi tabi ama aşırıya kaçmadığı sürece ve gerçekten sağlam kaliteli sitelerin linkleri olduğu sürece. Aksi takdirde Google tarafından spam olarak algılanmak kaçınılmaz olur. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

 • Ahmet Oca 13,2015 at 18:38

  ziyaretçiye odaklı yapmazsak fazla verim alamayız. bu da bize yarardan çok zarar getirebilir.

 • selçuk Oca 5,2015 at 09:36

  bak buda dogru nekadar paylaşım okadar reklam okadar hit demek

  • KinqCasTLe Oca 5,2015 at 10:15

   Ama ziyaretçi odaklı yapmak lazım bunuda :). Saçma sapan konular yerine yani :).

 • eğitimim Ara 28,2014 at 11:34

  Bilgilendirici yazı olmuş teşekürler

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage