İnternet Dünyası

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz

pilates

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz

Pilates düzenli yapıldığında zayıflamanıza, vücudunuzda bulunan yağ dokusunu azaltarak kas dokunuzu artırmanıza yardımcı olan bir egzersizler bütünüdür. Pilateste esas olan zayıflamak değil duruş ve dengeyi düzenleyerek vücudun kontrolünü sağlamaktır. Düzenli olarak pilates yapan kişilerde duruş düzelmekte, sırt ve karın kasları sıkılaşarak yağ dokusu azalmaktadır. Kilo vermeseniz dahi pilates yaparak daha ince ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zihninizi meşgul eden sorunlardan ve stresten uzaklaşabilirsiniz. Zihin ve beden kontrolünü esas alan pilateste bu kontrolü sağlamanız için hayata geçirmeniz gereken temel prensipler bulunmaktadır. Kontrol, konsantrasyon, kesinlik, merkezleme, nefes ve akıcılık pilatesin temel prensipleri olarak ilk defa Joseph Pilates tarafından açıklanmıştır. Pilatesin isim babası olan Joseph Pilates aslında bir doktordur. Fizyoterapi temelli pilatesi geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur. Birinci dünya savaşında askeri kamplarda hizmet veren Joseph Pilates zamanla 500 pilates egzersizi geliştirmiş, bu egzersizlerin fizyoterapi temelli rehabilitasyon yöntemi olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Pilatesin faydaları saymakla bitmez. Zihnin ve bedenin kontrolünü esas alan bu egzersiz sistemi hem bedensel rahatsızlıklarda hem de ruhsal rahatsızlıklarda rahatlatıcı ve tedavi edici etki göstermektedir. Skolyoz, stres, kemik erimesi, gerginlik, sinir sıkışması, boyun fıtığı, bel fıtığı vb. rahatsızlıkların iyileşme süreci, pilatesin insan vücudu ve zihni için tasarlanmış egzersizleri ile hızlanmıştır. Pilatesi aletli yapmak isteyenler için Reformer pilates önerilmektedir. Oldukça kolay kullanılan bu alet bütün pilates hareketlerini akıcı bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Reformer pilateste yapacağınız nefes egzersizleri ile vücudunuzu giren oksijeni ayarlayabilir, kaslarınızın yeterli miktarda oksijen almasını sağlayabilirsiniz. Bağdat Caddesi Pilates sağlıklı bir yaşama adım atmanız için hizmet vermektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmanız, daha güzel ve zinde bir vücuda sahip olmanız, sırt ve karın kaslarınızı geliştirerek sakatlanma riskinizi azalmanız için mutlaka pilates yapmalısınız. Bunun için Kadıköy Pilates tarzı mekanları tercih etmelisiniz. Hem aletli hem de aletsiz pilatesin doğru adresi olan pilates studioda kendinizi rahatlamış ve zinde hissedersiniz. Uzman bir ekip eşliğinde yapacağınız egzersizler vücudunuzu yeniden tanımanızı, vücudunuza olan farkındalığınızın artmasını, dengenizi ve duruşunuzu düzeltmenizi, sakatlık riskinizi azalmanızı ve var olan kas ve iskelet hastalığınızın iyileşme sürecini hızlandırır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Google adwords kullanımı
Google Adwords hakkında
Panax
Ginseng nedir?
4 Comments
 • magazin haberleri Tem 10,2015 at 12:47

  Plates ve diğer sporları yapmak elbette zayıflamaya yardımcıdır fakat insanın genetik yapısı müsade ettiği sürece. kimi insanlar hiç spor yapmadan zayıf kalabiliyor işte ben buna deliriyorum

 • Detoks Tea Mar 21,2015 at 16:22

  Ben telefon ile görüştüm davet ettiler ortamı görmem için bakalım seversen yazılmayı düşünüyorum

 • Lokman Hekim Mar 18,2015 at 11:59

  Teşekkürler ben o tarafta oturuyorum görmemiştim gidip konuşacağım

 • Anne Çantaları Mar 16,2015 at 13:22

  Teşekkürler baya faydalı oldu

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage