15 Mart 2015 pilates

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz

Pilates düzenli yapıldığında zayıflamanıza, vücudunuzda bulunan yağ dokusunu azaltarak kas dokunuzu artırmanıza yardımcı olan bir egzersizler bütünüdür. Pilateste esas olan zayıflamak değil duruş ve dengeyi düzenleyerek vücudun kontrolünü sağlamaktır. Düzenli olarak pilates yapan kişilerde duruş düzelmekte, sırt ve karın kasları sıkılaşarak yağ dokusu azalmaktadır. Kilo vermeseniz dahi pilates yaparak daha ince ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zihninizi meşgul eden sorunlardan ve stresten uzaklaşabilirsiniz. Zihin ve beden kontrolünü esas alan pilateste bu kontrolü sağlamanız için hayata geçirmeniz gereken temel prensipler bulunmaktadır. Kontrol, konsantrasyon, kesinlik, merkezleme, nefes ve akıcılık pilatesin temel prensipleri olarak ilk defa Joseph Pilates tarafından açıklanmıştır. Pilatesin isim babası olan Joseph Pilates aslında bir doktordur. Fizyoterapi temelli pilatesi geliştirerek insanların hizmetine sunmuştur. Birinci dünya savaşında askeri kamplarda hizmet veren Joseph Pilates zamanla 500 pilates egzersizi geliştirmiş, bu egzersizlerin fizyoterapi temelli rehabilitasyon yöntemi olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Pilatesin faydaları saymakla bitmez. Zihnin ve bedenin kontrolünü esas alan bu egzersiz sistemi hem bedensel rahatsızlıklarda hem de ruhsal rahatsızlıklarda rahatlatıcı ve tedavi edici etki göstermektedir. Skolyoz, stres, kemik erimesi, gerginlik, sinir sıkışması, boyun fıtığı, bel fıtığı vb. rahatsızlıkların iyileşme süreci, pilatesin insan vücudu ve zihni için tasarlanmış egzersizleri ile hızlanmıştır. Pilatesi aletli yapmak isteyenler için Reformer pilates önerilmektedir. Oldukça kolay kullanılan bu alet bütün pilates hareketlerini akıcı bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Reformer pilateste yapacağınız nefes egzersizleri ile vücudunuzu giren oksijeni ayarlayabilir, kaslarınızın yeterli miktarda oksijen almasını sağlayabilirsiniz. Bağdat Caddesi Pilates sağlıklı bir yaşama adım atmanız için hizmet vermektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmanız, daha güzel ve zinde bir vücuda sahip olmanız, sırt ve karın kaslarınızı geliştirerek sakatlanma riskinizi azalmanız için mutlaka pilates yapmalısınız. Bunun için Kadıköy Pilates tarzı mekanları tercih etmelisiniz. Hem aletli hem de aletsiz pilatesin doğru adresi olan pilates studioda kendinizi rahatlamış ve zinde hissedersiniz. Uzman bir ekip eşliğinde yapacağınız egzersizler vücudunuzu yeniden tanımanızı, vücudunuza olan farkındalığınızın artmasını, dengenizi ve duruşunuzu düzeltmenizi, sakatlık riskinizi azalmanızı ve var olan kas ve iskelet hastalığınızın iyileşme sürecini hızlandırır.

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz” için 4 yorum

  1. Ben telefon ile görüştüm davet ettiler ortamı görmem için bakalım seversen yazılmayı düşünüyorum

  2. Plates ve diğer sporları yapmak elbette zayıflamaya yardımcıdır fakat insanın genetik yapısı müsade ettiği sürece. kimi insanlar hiç spor yapmadan zayıf kalabiliyor işte ben buna deliriyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz