Wordpress Wordpress kodları

Popüleritenin Artması İçin Bir Kaç Adım

Wordpress
0

Web sitenizdeki içeriği silmek, yeni içerik eklemek, içeriğe resim ve video eklemek gibi bir takım uygulamalarda bulunmak istenildiğinde wordpress bu işlevleri görmektedir. Göz alıcı içerikler oluşturmak wordpress ve yaratıcı zevkinizin karışımıyla gerçekleştirilmektedir.
Blog siteler için kullanıma başlayan wordpress geliştirilerek; e-ticaret sistemlerinden haber sitelerine, rezervasyon siteleri gibi birçok sitelerde kullanımı yaygınlaşmış bulunmaktadır. Kolay ve rahat kullanımı, şık ve zengin özellikleri vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır. Birçok platform için kullanılabilir özelliklerde olmaktadır. WordPress Google tarafından sevilen bir yapıya sahip olmakta ve seoya uyumuyla dikkat çekmektedir. Hedef kitlenize çabuk ulaşabilmeniz için yazılarınızın çabuk indexlenmesi gerekmektedir. Worpress’de bu mümkün görülmektedir.

Wordpress
Worpress ile sosyal paylaşım siteleriniz arasında bağlantı kurulabilmektedir. Bu bağlantı yoluyla ziyaretçilerinize daha fazla içerik sunma ve iletişim içinde olmanız sağlanabilmektedir. Ayrıca paylaşımlarınızı; wordpress mevcut özellikleriyle sosyal paylaşım sayfalarınıza taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Böylece daha fazla hedef kitleye ulaşmanız gerçekleşmektedir.
Web sitelerinize eklediğiniz içeriklerin kısa zamanda arama motorlarında yer almasını wordpress ping servisleri sayesinde başarılmaktadır. Ayrıca arama sunucunuzda daha üst sıralarda yerini almaktadır. worpress ping servisine güncelleme servisleri demekte yanlış olmamaktadır. Ping servisleri sunucu üzerinde pingleme işlevi gerçekleştirmektedir.
Bu işlem sırasında sunucu üzerinden yoğun oranda veri çekilmektedir. Bu durumunda web sitesi işlem yapamayacak duruma gelebilmektedir. Bu nedenle pingleme işlemi gereksiz yere tekrarlanmamaktadır. Admin panelinin sol üst köşesinden ayarlar kısmına, oradan yazma kısmına, sonrasında ve aşağıda bahsedilen ping servislerini yazarak, pingleme işlemi otomatik hale getirilebilmektedir.
Xml-Rpc Ping Servisleri: WordPress ping servisi ile pingleme işlemini belirli aralıklarda yapılması konusunda ayarlayabilmektesiniz. Zira pinglemenin geri dönüşü olmayan zararları olmaktadır. Sitenizin işlevini yitirmemesi açısından uzun aralıklarla yapılması sağlıklı olmaktadır.

http://rpc.pingomatik.com/
http:/7blo.gs/ping.php
http:/rpc.weblogs.com/RPC2
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php,

Wordpress

örneklerinde görüldüğü gibi kodlamalar ile manuel olarak da yapılabilmektedir.
Wordpress sistemi ile pingleme işlemini admin panelinizden kolayca otomatik olmasına yönlendirerek daha sağlıklı ve mantıklı bir yöntem seçmiş olabilmektesiniz. Manuel olarak gerçekleştirmeyi düşünenlerde uzun süreli aralıklarla yapmayı tercih etmeleri önemle bildirilmektedir. Altı çizilecek bir konu olmaktadır.
Sitenizi canlandırmak istersen tam aksi yok edebilme ihtimali ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Dikkat isteyen bir bölüm olduğu için daha hassas davranılması beklenmektedir. WordPress kullanıcılarının anlayabileceği ve zorlanmadan kavrayabilmeği düzeyde yeniliklerini yönlendirmekte ve hizmete sunmaktadır. En yaygın kullanıma sahip bircss sistemi olmasının sebeplerinden bir tanesi de bu olmaktadır.
Makalelerinizi, resim ve albüm galerilerinizi paylaşabilir; tasarım üzerinde başarılı çalışmalar gerçekleştirerek kullanıcılarınıza daha estetik bir görüntü ve daha temiz bir içerik sunulabilmektedir. Estetik tasarımlarınız her zaman kaliteli görünmekte ve güncellemelerle desteklenmektedir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpressadminbargizleme
WordPress 3.8 tek sütun pano geri getirmek
wordpress-facebook
WordPress, Facebook eklentisi

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz