5 Aralık 2014 Seo bazlı site

Profil back link ile ilgili bilgilendirme

Seo bazlı site

Seo uzmanları, rekabet ortamlarında web sayfalarını daha iyi olan sıralara getirebilmek amacı ile kaliteli ve sağlam olan back linklere aşırı derece de gereksinim duymaktadır.

Profil back link ise farklı forum sitelerine üye olmakta olan kişilerin oluşturulmuş olan profilin bir link alması ile sınırlı olmakta olan bir işlemdir, otomatik olarak kayıt altına alınmış olması ise spama kesinlikle yol açmaktadır.

Üye sayısı çoğaldığı sürece oluşturulmakta olan profil back link miktarı da çoğalsa da forum sitelerinin en gösterişsiz olmakta olan ve genelde çok fazla kullanılmayan sayfaları olduklarından dolayı profil back linkleri seo için pek faydalı sayılmazlar. Kısa bir süre içerisinde oluşturuluyor olabilmeleri ise kullanıcılar açısından çok büyük bir avantajlı olarak görünebilmekte gibi olsa da otomatik olan bir program aracılığı ile yapıldıklarından dolayı spam unsuru olarak nitelendirilmektedirler. Arama motorları tarafından da yüksek sıralarda yer almakta olan bir siteniz var ise oluşabilecek olan bu spam siteleriniz için en büyük problemlerin ilk sırasında gelmektedir.

Eğer kullanıcılarınız da bu profil üzerinden herhangi bir bağlantı için yer vermemiş ise, paylaşımda bulunmamış ise seo uzmanlarını kaliteli olarak bekledikleri bir işten fazla, bir çok gereksiz olmuş olan back link uygulamalarına yer vermiş olmak beklemektedir.. Kelime farklılığına ise yer vermemiş olan, yabancı dil içerikli back linkleri de sıralamanın çok hızlı bir şekilde düşmesine sebep olduğu gibi , anti seo yapılmasına da yol açmaktadır, özellikle otomatik olarak aynı zaman içinde 3000 – 5000 tane yapılmakta olan profil linkler de spam olarak sayılmaktadır; kaliteden kopmamak için ie profil back linklerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Bunlara önlem olarak ise google bot sistemlerinin ‘nofollow’ kavramı sayesinde forumlara açılmış olan üyelikler ile alınmış olan back linklerin önünde yer alması ile linkleri görmemesini sağlamış olmaktadır.

Bilinçli seo uzmanlarının ise profil back link işlerine kesinlikle girmeyecek olmaları ise netlik kazanmış olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz