Seo

Sadece Özgün İçerik Yeter Mi?

Özgün İçerik, Özgün İçerik seo, Özgün İçerik nasıl olur

Sadece Özgün İçerik Yeter Mi?

Bugün web siteleri ve SEO çalışmaları için oldukça önemli olan lakin tek başına etkili olamayan bir konuya, özgün içeriğe değinmek istiyoruz. Malum bu konuda bir çok kişi çok farklı hatalar yapmakta ve bu hatalar nedeni ile web sitelerinde çok ciddi sorunlar oluşmakta. Peki, bu konuda yapılan hatalar neler?

İlk olarak özgün içeriğin faydalı ve mutlaka gerekli olduğuna değinelim. Bir web sitesi için mutlaka özgün, yeni bir içerik olmalı ve bu içerik düzenli, güncel olmalı. Yani güncel olarak sitenin içeriği ile alakalı özgün paylaşımlar her gün yapılmalı. Fakat bilinmesi gerekir ki sadece bu şekilde içerik paylaşarak bir yerlere varılmaz ya da tam anlamı ile paylaşılan içeriğin karşılığı alınmaz. Aynı zamanda sitenizin belli bir süre yaşı oturduktan sonra tanıtılması, alt tarafta bir SEO inşası yapılması gerekebilir. Bu inşa içerisinde tanıtım yazıları, imlemeler, backlink çalışmaları, sosyal medya çalışmaları gibi bir çok farklı kategori yer alır. Eğer tüm bu kategoriler uyumlu ve başarılı bir biçimde oturur ise özgün içeriğin faydasını en iyi şekilde görmeniz mümkün hale gelebilir.

Eğer gerçekten kaliteli bir çalışma yok ise ve sadece içerik var ise, belli bir yere gelebilir ve üstüne çıkamazsınız. Buda gerçekten eklediğiniz içeriklerin karşılığını almanızı önler. Unutmayın, SEO çalışmaları ve site bir bütündür, tüm çalışmalar bir arada ve uyumlu olur ise başarı sağlanır.

Sizlere bu makalemizde Özgün içerik kullanmanın faydasını anlattık. Eğer hala tereddütleriniz varsa sizi :

Orijinal İçerik gerçekten de önemli mi ?

yazımızı okumaya davet ediyoruz.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
4-professional-favicon
Küçük faviconlar ve büyük markalar #1
kopya çekme
Orijinal İçerik gerçekten de önemli mi ?
1 Comment
  • İstanbul Mobese Ara 16,2013 at 20:40

    Sizinde dediğiniz gibi özgün içerik sadece bir etkendir. Aramaları bir pramit gibi düşündüğümüzde Özgün içerik piramidin temel taşlarından diyebiliriz. Özgünlük kavramı sadece makale için düşünülmemeli. Yapılan sitenin tema kodlamasından ve temada yer alan en ufak fotoğfafına kadar özgün olmalı. Aslında Özgünlük internet sitesinin kurulması aşamasında başlıyor. Özgün tema > Görsel Güzellik > Hedeflenebilir Özgün İçerik > Seo > Azim > Sabır ve zaman.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage