Seo

Sadece “ÖZGÜN” Olmak Yetmez!

seo-ozgunluk
0

SEO çalışmalarında bir çok kişinin yaptığı en büyük hata, özgünlüğün yeterli olacağını düşünmeleridir. Oysa ki, SEO çalışmalarında başarıyı elde etmek için dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır. Eğer, bu noktaların hepsini başarılı bir şekilde ele alabilir iseniz ancak doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Yani, sitenize özgün içerik giriyor olmanız başlı başına yeterli bir unsur değildir.

Özgün mü? Evet… Peki, işe yarıyor mu? ….

İşte, kendinize sormanız gereken en temel soru bu. Şöyle düşünün: Google, neden kuruldu? İnsanlara işe yarar ve doğru bilgiyi sunmak için. Peki, Google kurulduğu vakit özgün bir proje miydi? Tabii ki hayır. Yahoo ve benzeri arama motoru projeleri o dönem bulunmakta idi. Lakin, Google yapmış olduğu değişiklikler ve kullanıcı odaklı hareketleri ile kısa süre içerisinde lider konuma geldi. İşte, sizde bu şekilde düşünmeli ve sadece özgünlük açısından bakmamalısınız. Yazdığınız yazı hangi konuyu ele alıyor? Bu konu hakkında işe yarar bilgi veriyor mu? Kullanıcı, bu yazıya/makaleye ulaştığı vakit, gerçekten bu yazıyı okur mu? Yani, sitenizde gerçekten vakit geçirerek aradığını bulabilir mi?

Eğer bu soruları sorabilir ve gerçekten doğru cevapları vererek içerik üretimi sağlar iseniz, siteniz için çok daha başarılı bir çalışma yapmış olursunuz. Aksi halde sadece farklı/özgün ama kullanıcı için işe yaramayan bir içerik hazırlamış, sitenize eklemiş olursunuz. Unutmayın, gerektiği yerde özgünlük dahi ikinci planda kalır. Mühim olan, gerçekten bilgi verip; kullanıcıyı sitede tutmaktır, faydalı olmaktır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo-sosyal-medya
Seo yapma hakkında
SEO Yaparken Önceden Hazırlanmak

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz