20 Kasım 2013 seo-ozgunluk

Sadece “ÖZGÜN” Olmak Yetmez!

SEO çalışmalarında bir çok kişinin yaptığı en büyük hata, özgünlüğün yeterli olacağını düşünmeleridir. Oysa ki, SEO çalışmalarında başarıyı elde etmek için dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır. Eğer, bu noktaların hepsini başarılı bir şekilde ele alabilir iseniz ancak doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Yani, sitenize özgün içerik giriyor olmanız başlı başına yeterli bir unsur değildir.

Özgün mü? Evet… Peki, işe yarıyor mu? ….

İşte, kendinize sormanız gereken en temel soru bu. Şöyle düşünün: Google, neden kuruldu? İnsanlara işe yarar ve doğru bilgiyi sunmak için. Peki, Google kurulduğu vakit özgün bir proje miydi? Tabii ki hayır. Yahoo ve benzeri arama motoru projeleri o dönem bulunmakta idi. Lakin, Google yapmış olduğu değişiklikler ve kullanıcı odaklı hareketleri ile kısa süre içerisinde lider konuma geldi. İşte, sizde bu şekilde düşünmeli ve sadece özgünlük açısından bakmamalısınız. Yazdığınız yazı hangi konuyu ele alıyor? Bu konu hakkında işe yarar bilgi veriyor mu? Kullanıcı, bu yazıya/makaleye ulaştığı vakit, gerçekten bu yazıyı okur mu? Yani, sitenizde gerçekten vakit geçirerek aradığını bulabilir mi?

Eğer bu soruları sorabilir ve gerçekten doğru cevapları vererek içerik üretimi sağlar iseniz, siteniz için çok daha başarılı bir çalışma yapmış olursunuz. Aksi halde sadece farklı/özgün ama kullanıcı için işe yaramayan bir içerik hazırlamış, sitenize eklemiş olursunuz. Unutmayın, gerektiği yerde özgünlük dahi ikinci planda kalır. Mühim olan, gerçekten bilgi verip; kullanıcıyı sitede tutmaktır, faydalı olmaktır.

Sadece “ÖZGÜN” Olmak Yetmez!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz