Seo

Sadece “ÖZGÜN” Olmak Yetmez!

seo-ozgunluk

SEO çalışmalarında bir çok kişinin yaptığı en büyük hata, özgünlüğün yeterli olacağını düşünmeleridir. Oysa ki, SEO çalışmalarında başarıyı elde etmek için dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır. Eğer, bu noktaların hepsini başarılı bir şekilde ele alabilir iseniz ancak doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Yani, sitenize özgün içerik giriyor olmanız başlı başına yeterli bir unsur değildir.

Özgün mü? Evet… Peki, işe yarıyor mu? ….

İşte, kendinize sormanız gereken en temel soru bu. Şöyle düşünün: Google, neden kuruldu? İnsanlara işe yarar ve doğru bilgiyi sunmak için. Peki, Google kurulduğu vakit özgün bir proje miydi? Tabii ki hayır. Yahoo ve benzeri arama motoru projeleri o dönem bulunmakta idi. Lakin, Google yapmış olduğu değişiklikler ve kullanıcı odaklı hareketleri ile kısa süre içerisinde lider konuma geldi. İşte, sizde bu şekilde düşünmeli ve sadece özgünlük açısından bakmamalısınız. Yazdığınız yazı hangi konuyu ele alıyor? Bu konu hakkında işe yarar bilgi veriyor mu? Kullanıcı, bu yazıya/makaleye ulaştığı vakit, gerçekten bu yazıyı okur mu? Yani, sitenizde gerçekten vakit geçirerek aradığını bulabilir mi?

Eğer bu soruları sorabilir ve gerçekten doğru cevapları vererek içerik üretimi sağlar iseniz, siteniz için çok daha başarılı bir çalışma yapmış olursunuz. Aksi halde sadece farklı/özgün ama kullanıcı için işe yaramayan bir içerik hazırlamış, sitenize eklemiş olursunuz. Unutmayın, gerektiği yerde özgünlük dahi ikinci planda kalır. Mühim olan, gerçekten bilgi verip; kullanıcıyı sitede tutmaktır, faydalı olmaktır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
seotasarim
Seo uyumlu tema tasarlamak
domain-name2-265x300
Domain seçimi ve Seo
1 Comment
  • evden eve nakliyat Kas 21,2013 at 19:48

    özgünlük + seo = başarı 🙂 bunları yapabiliyorsanız sizin önünüzde kimse duramaz. teşekkür edyorum

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage