Seo

Sadece SEO Yeterli Midir?

0

Bilindiği gibi SEO çalışmaları, bir internet sitesinin yükselmesi ve belli bir noktaya ulaşarak kâr elde etmesi için oldukça önemlidir. Lakin SEO çalışmasının başlı başına yeterli olacağını söylemek pek mümkün değildir. Yani, mühim olan sadece kâr elde etmek ise aslında SEO yeterli olabilir. Fakat bir marka söz konusu ise yeterli olmayabilir. Peki, ne yapılmalıdır?

SEO, Reklam İle Desteklenmelidir

SEO çalışmalarınız ister başarılı olsun, ister başarısız olsun; mutlaka belli bir reklam çalışması süreci olmalı ve markanız aynı zamanda tanınması noktasında da desteklenmeli. Örneğin, SEO çalışması ile belli bir hit elde etmeyi hedefliyor olabilirsiniz. Adwords çalışmaları ile bu hedefe tam olarak ulaşmanız pek mümkün de olmayabilir. Lakin siz genede belli dönemlerde SEO çalışması yaptığınız kelimelerin dışında ki kelimelere de reklam veriniz. Böylelikle tıklama olmasa dahi, markanız görülecek ve bir çok kişi tarafından görüldüğü içinde bilinirliği artacaktır. Bazen mühim olan tıklanmak değil, sadece bilinmektir. Bu aslında bir marka için en önemli olan noktadır. Fakat bizim ülkemiz de biraz geri planda kalmaktadır.

Unutmayın, eğer bir marka için çalışma yapıyorsanız; sadece kâr odaklı düşünmemeniz gerekir. Aynı zamanda bilinirlik konusunda da doğru adımlar atmalı ve gerçekten başarılı bir sonuç elde etmek istiyor iseniz her farklı yoldan kullanıcı ile buluşmak için çalışmalısınız.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo
Pagerank alma hakkında basit ipuçları
Seo bazlı site
Seo Bazlı Site Nasıl Oluşturulur ?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz