16 Aralık 2013

Sadece SEO Yeterli Midir?

Bilindiği gibi SEO çalışmaları, bir internet sitesinin yükselmesi ve belli bir noktaya ulaşarak kâr elde etmesi için oldukça önemlidir. Lakin SEO çalışmasının başlı başına yeterli olacağını söylemek pek mümkün değildir. Yani, mühim olan sadece kâr elde etmek ise aslında SEO yeterli olabilir. Fakat bir marka söz konusu ise yeterli olmayabilir. Peki, ne yapılmalıdır?

SEO, Reklam İle Desteklenmelidir

SEO çalışmalarınız ister başarılı olsun, ister başarısız olsun; mutlaka belli bir reklam çalışması süreci olmalı ve markanız aynı zamanda tanınması noktasında da desteklenmeli. Örneğin, SEO çalışması ile belli bir hit elde etmeyi hedefliyor olabilirsiniz. Adwords çalışmaları ile bu hedefe tam olarak ulaşmanız pek mümkün de olmayabilir. Lakin siz genede belli dönemlerde SEO çalışması yaptığınız kelimelerin dışında ki kelimelere de reklam veriniz. Böylelikle tıklama olmasa dahi, markanız görülecek ve bir çok kişi tarafından görüldüğü içinde bilinirliği artacaktır. Bazen mühim olan tıklanmak değil, sadece bilinmektir. Bu aslında bir marka için en önemli olan noktadır. Fakat bizim ülkemiz de biraz geri planda kalmaktadır.

Unutmayın, eğer bir marka için çalışma yapıyorsanız; sadece kâr odaklı düşünmemeniz gerekir. Aynı zamanda bilinirlik konusunda da doğru adımlar atmalı ve gerçekten başarılı bir sonuç elde etmek istiyor iseniz her farklı yoldan kullanıcı ile buluşmak için çalışmalısınız.

Sadece SEO Yeterli Midir?” için 6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz