Seo

Sadece SEO Yeterli Midir?

Bilindiği gibi SEO çalışmaları, bir internet sitesinin yükselmesi ve belli bir noktaya ulaşarak kâr elde etmesi için oldukça önemlidir. Lakin SEO çalışmasının başlı başına yeterli olacağını söylemek pek mümkün değildir. Yani, mühim olan sadece kâr elde etmek ise aslında SEO yeterli olabilir. Fakat bir marka söz konusu ise yeterli olmayabilir. Peki, ne yapılmalıdır?

SEO, Reklam İle Desteklenmelidir

SEO çalışmalarınız ister başarılı olsun, ister başarısız olsun; mutlaka belli bir reklam çalışması süreci olmalı ve markanız aynı zamanda tanınması noktasında da desteklenmeli. Örneğin, SEO çalışması ile belli bir hit elde etmeyi hedefliyor olabilirsiniz. Adwords çalışmaları ile bu hedefe tam olarak ulaşmanız pek mümkün de olmayabilir. Lakin siz genede belli dönemlerde SEO çalışması yaptığınız kelimelerin dışında ki kelimelere de reklam veriniz. Böylelikle tıklama olmasa dahi, markanız görülecek ve bir çok kişi tarafından görüldüğü içinde bilinirliği artacaktır. Bazen mühim olan tıklanmak değil, sadece bilinmektir. Bu aslında bir marka için en önemli olan noktadır. Fakat bizim ülkemiz de biraz geri planda kalmaktadır.

Unutmayın, eğer bir marka için çalışma yapıyorsanız; sadece kâr odaklı düşünmemeniz gerekir. Aynı zamanda bilinirlik konusunda da doğru adımlar atmalı ve gerçekten başarılı bir sonuç elde etmek istiyor iseniz her farklı yoldan kullanıcı ile buluşmak için çalışmalısınız.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
seotasarim
Seo uyumlu tema tasarlamak
dmoz-traffic
Google ve Dmoz ilişkisi
6 Comments
 • Mehmet Mar 1,2014 at 19:01

  Harika bir makale destekliyorum herşeyden önce maliyeti de düşünmek lazım onsuz olmuyor

 • Karaman Oca 18,2014 at 19:50

  Bu siteyi yeni keşfettim. Yazılarınızı takip edeceğim teşekkürler.

 • Blogomi.net Ara 17,2013 at 22:27

  Güzel bir paylaşım olmuş.

 • cartem Ara 17,2013 at 19:37

  yazınız çok güzel olmuş ciddi manada bilgilendirici çok teşekkürler.

 • franchise Ara 17,2013 at 18:43

  güzel yazı olmuş teşekürler

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage