Android

Samsung Galaxy Young Nasıl Rootlanır?

Merhaba arkadaşlar, neredeyse tüm Galaxy’leri root ettik 🙂 ama eskiler kaldı, mesela Young’ı root etmeyi unuttuk, halbuki seriye başlarken Galaxy Y’den S6’ya kadar root edeceğim demiştim ve evet baya telefon root ettik sizle, bugünde, umarım son olmaz, ama root edecek pek telefon kalmadı gibi 🙂 , neyse bugünde Galaxy Young’ı rootlayacağız.  Evet, işlemler çok kolay ama dikkatli yapın ve bilmediğiniz kısımlara tıklamayın, telefonu kökten silersiniz. Evet işlemlere başlayalım.

Uyarı: Root cihazı garantiden çıkarır. Bu yaptığınız işlem yanlış yapıldığı taktirde telefona zarar verebilir, hatta telefonu öldürebilir, bu yüzden dikkatli olun ve takıldığınız yerleri bize sorun. Model ve sürüm numaranızdan da emin olun, yoksa sorun olabilir, sorumluluk size aittir. Bunları okuyun ve işleme başlarsanız, sorumluluk tamamen size aittir, bunu unutmayın. Sonra beni veya bu siteyi suçlamayın, zaten suçlama gibi bir hakkınız da olamaz.

Samsung_Galaxy_Y_S5360_run_Android_2.3.6

 • Buradan update.zip adlı dosyayı indiriyoruz. Telefonu kapatıyoruz ve ses açma + orta tuş + açma tuşuna basıyoruz.
 • From SD Card’a giriyoruz ve update.zip’i seçiyoruz, ayrıca eğer update.zip’i PC’ye indirdiyseniz, telefona atmayı unutmayın.
 • Ayrıca From Sd Card’a gelmek ve update.zip’i seçmek için ses açma ve ses kısma tuşları ile haraket ettirin. Sonra reboot system now diyin işlem tamamdır, hayırlı olsun!

Evet arkadaşlar, sözümü tuttum 🙂 Young’ın nasıl rootlandığını da anlattım 🙂 İşlemler gayet kolaydı, unrootu’da sonraki konuda paylaşırım.

İbrahim Balcı
Android, oyun, teknoloji meraklısı bir mübarek.
You may also like
fruit-600x480
Fruit Shoot Android Oyun İncelemesi
LG G3 Nasıl Rootlanır?
3 Comments
 • atakan Eyl 18,2015 at 14:45

  Teşekkürler bir arkadaşımın telefonunu buradaki bilgiler sayesinde rootladık. Türkçe ve net açıklama olması süper olmuş

 • Ozan akkar Ağu 4,2015 at 14:29

  rootlama işlemini yaparken dikkat etmek gerekiyor. Paylaşım için teşekkürler.

 • aşk parfümü Tem 20,2015 at 09:20

  Teşekkürler telefon rootlamak konusunda hiçbir bilgim yoktu

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage